Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A budapesti Akadémia Lovasisko...

A budapesti Akadémia Lovasiskoláról kérhetek véleményt? ( szerintetek milyenek az oktatók, lovak stb stb. ) Külön tapasztalat valakinek a Hurrikán nevű lovukról?

Figyelt kérdés
2013. júl. 7. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha beírod itt a keresőbe, rengeteg találatot fogsz kapni, én amit eddig olvastam róla, a "messze elkerülni" kategóriába sorolnám a helyet.
2013. júl. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
írok Hurriról, ismerem a régio helyéről
2013. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha szereted magadnak ápolni és nyergelni a lovat, ha szereted hogy kevesen vagytok egyszerre a pályán és így az oktató rendesen tud figyelni mindenkire, és persze meg szeretnél tanulni lovagolni, akkor messze kerüld el, azt ajánlom. ;)

Én jártam oda egy ideig, ez egy futószalag. Reggel kihozzák a lovakat a bokszból, felnyergelnek, és a pacik egész nap mennek, majd csak etetésre kerülnek vissza bokszba. A lovasok pedig jönnek és jönnek, konkrétan annyi időm nem volt, hogy lovaglás után egy falat répát a ló szájába nyomjak, mert ahogy leszálltam, már ült fel a következő...

Osztályban örülhetsz, ha 10-nél kevesebben vagytok. Én ezért a végefelé (mielőtt eljöttem volna) már mindig leszakadoztam a csoporttól, teljesen külön lovagoltam magamban a patanyomfigurákat, persze megcsináltam azt is amit mondtak, de azon felül muszáj volt elfoglalnom magam, meg kicsit kiszakadni a vonatozásból... Így nem lehet engedtetni és lazítani a lovat, stb... és ezt az oktatók tudomásul is vették, és néha azért odamondtak nekem ezt-azt, hogy hogy csináljam, hogy jöjjön szárra a ló, mikor elég a kéz, stb. Tehát az oktatók szerintem egész jók, bár most sok új van akiket nem ismerek, de a régebbiek közül, akik velem foglalkoztak, mind szimpatikus. De a legjobb már nincs ott (nem csodálom, pofátlan módon nem fizetik meg az oktatókat).

A lovakról annyit, hogy mindenféle van közöttük. Hajtós, menős, zakkant és igazi tanítóló is. De állandóan dolgoztatják őket: martörés, lábfájás esetén is, egyik lovuk sem teljesen 100-as, mindig van valami bajuk. És nem érdekli őket, mert "a ló keresse meg azt az összeget, hogy el tudjuk tartani"... Szerencsétlen állatok. Egyszer a kedvenc ottani lovam nem akart jobb kézre helyes lábra vágtába ugrani, pedig jó segítségeket adtam és kérdeztem az oktatót, hogy mégis mit csináljak vele, miért nem akar beugrani, mikor máskor pöccre helyesen teszi meg ezt. Erre ő: "Ja, mert fáj az egyik hátulja, és ha helyesen ugrana be erre a kézre, akkor sántítana rá és nagyon nagy fájdalmai lennének". JA, ÍGY MÁR MINDENT ÉRTEK. Egy ilyen lónak valóban a pályán kell lennie napi 6-7-8 órákat a pihenés és esetleg egy körmölés helyett... Legszívesebben leszálltam volna. Mikor egy idő után már beleláttam ezekbe a dolgokba, azonnal otthagytam.

Minden a pénzről szól, a lovak le vannak szarva. Egyik nap ott voltam a bevétel számolásánál, és közel 100 ezer forint volt. EGYETLEN NAP. De a ló dolgozzon betegen és soványan, az oktatókat nem fizetik meg, de a lovasoktól olyan horror összegeket szednek be, ami már pofátlan és undorító, legalábbis ezért a szolgáltatásért, ami ott van.

Alapvetően az a véleményem a helyről, hogy nem lenne ez rossz, de a mentalitás és a futószalag-rendszer iszonyú... Most mondjuk az egyik edző átvette a hely irányítását, ettől pozitív változást várok (honlapjukon követem az eseményeket amióta eljöttem).

Rengeteg negatív dolgot tudnék még mesélni, de már így is kisregény lett; mindenesetre, mégegyszer biztosan nem mennék oda mint lovas és senkinek sem ajánlom a helyet!!

2013. júl. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, részben igazad van. De már ha csak a nyitva tartási időt nézed sem dolgozhatnak a lovak 7-8 órát, mert nincs addig oktatás.

A bevételbe, meg ha belegondolsz, hogy mondjuk a fele bérlet, tehát abból még később ki kell fizetni az oktatót...

Mármint sok dologban egyetértek, de nem kell a képet rosszabbra festeni.

2013. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

6000 Ft-os óradíjjal és a totális zsúfoltsággal a 100.000 Ft bevétel egyáltalán nem irreális. Persze papírt nem adnak.

Vannak oktatók akik abszolút jók. Viszont összességében a 3500 Ft-os lovardánál nem tud többet.

2014. szept. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Scrat válasza:
100%

Tudom, régi kérdés, de lehet, h még érdekel

Az előzőknek igaza volt, de azóta változott a helyzet :) én járok ki diákmunkára, és igen, van, hogy sánta a ló, de akkor nem dolgoztatják. Amúgy nem kevés ló van, tehát eloszlásba dolgoznak, csak az megy több órát, aki kevesebbtől kezelhetetlen lesz. Az oktatók nagyon jók, szakmailag felkészültek, a társaság is jó.

2014. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!