Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan érdemes lovat venni?...

Honnan érdemes lovat venni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egy már betört ló, kanca vagy herélt az mindegy. És mennyi idős lovat érdemes venni elsőnek?

kb. olyan 120.000 és 600.000Ft körül lehet ilyen lovat kapni valahol? Mik a tapasztalatok? (még nem most rögtön gondoltam :) )

Köszi a válaszokat



2013. júl. 7. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Belovagol/ bekocsizott..;) Én nem de a necsörelhorensipgörlök leszedik érte a fejed..xd

Kancát v. heréltet 7-12éves korig..jól képezve 250-300E forintért kapsz + felszerelések..(megjegyzem kb. ugyanennyiben..) És vigyél olyat aki nagyon..! ért hozzá..mert könnyen átbaszcsizzák azokat akik nem elég hozzáértőek..;)

2013. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet azt amúgy (amúgy köszi), hogy megvétel előtt kipróbálom őt?
2013. júl. 7. 21:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenféleképp próbáld ki .. akár többször is.. és próbálja ki egy olyan lovas is aki tudja mi hogy.. illetve nézesd meg dokival is.. én egyszer majdnem kehes lovat vettem nem kis pénzért..persze semmi nem látszott rajta..és akkor az orvos hogy hopp..itt problem van..na azóta lóvásárlásnál MINDIG doki..!
2013. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kipróbálatlanul el ne hozz egy lovat se!

Először is, kérsz róla képet (jól beállított képeket, lovassal és nélküle) és videót, megnézed a ló kiállását, a videón a mozgását. Ha nem tetszik, akkor ezen a ponton hagyod a francba. Ha tetszik, akkor lehet tovább lépni.

8-12 év közti lovat érdemes nézi, idősebb lehet, fiatalabbat nem éri meg, kanca vagy herélt a tuti, ha nem fajtatiszta, vagy csak nem akarsz csikót, akkor legyen herélt, mert annak nincs tenyészértéke: ez komoly árcsökkentő tényező.

Betört lovat ne akarj, belovagoltat vegyél, betörni te is betudod, felülsz, addig rodeózol amíg ki nem fárad, ezennel be van ülve, innentől addig vered, amíg el nem indul, akkor simi, amikor már eltűr a hátán így is, örülsz, aztán megrángatod a szárat izomból, ha megáll, simi, kész is... Vannak ennek árnyalatai, persze, de a betört ló sose jó, halom energia és idő, mire helyrehozod.


No ott tartottam, hogy ha tetszik a ló, kimész megnézni. Vigyél magaddal egy edzőt, egy hozzáértő edzőt lehetőleg, azok közt is sok az olyan, akit ló közelébe se engednék. Szólj, hogy istállónyugalomból akarod látni a lovat, ne csináljanak vele semmit, mielőtt kiérsz. Közösen ápoljátok le, nézd meg, tűri-e a ló, lábait adja-e, egyáltalán jók-e a lábai, a háta, a fogai. Eztán először is a tulaj (vagy ha akarod, te) futószárazza meg a lovat előttetek, mindkét kézre (ha valamelyikre nem megy, befordul, rúg, akármi, az értékcsökkentő vagy kizáró ok lehet, céltól függően). Eztán üljön fel a tulaj, ekkor meg tudjátok nézni, hogyan van a ló lovagolva, mire hogy reagál, milyen a tudásszintje, ha nem olyan, mint amit keresel, fel se kell ülnöd. Ha még mindig tetszik, felülsz te vagy az edződ, vagy egymás után, nem kell komplett edzéseket lelovagolni, bírni fogja a ló.

Ha minden tetszett, menjetek ki egy előre be nem jelentett időpontban, orvossal együtt, aki nézze meg a lovat - vegyen vért is, ha nincs fél évnél nem régebbi vizsgálati eredménye fertőző kevésvérűségre. Ha van, ez nem muszáj, de ellenőrizzétek az oltásait, és az orvos vizsgálja meg a pacit - ha lehet, ülj fel most is, mert hamar kiderül, ha legutóbb be volt nyugtatózva a ló, vagy teletömték fokhagymával, és kehes, stb-stb. Ha minden rendben van most is, akkor platóra vele. :)


Belovagolt lovat amúgy kapsz már 250-350 közt is, felszereléssel együtt is, ha mázlid van, ha nincs, akkor se lesz ennyibe a cucc hozzá - már ha nem akarsz pl. új nyerget, mivel akkor az önmagában kb. a ló ára, ha épkézláb darabot akarsz.

2013. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszi, megkérdezhetném, nektek van/volt saját lovatok?

És elnézést a betört-szó használatáért, összekeverem mindig a kettőt, de most már meg fogom jegyezni :).

2013. júl. 8. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem pl. van pacim, bő 2 éve, bár szerintem nem feltétlenül csak ez számít... :)

Igazából ami fontos, hogy mindig tudd, hogy mit szeretnél - tehát pl. ha díjlovagláshoz kell ló, akkor nem egy 12 éves alapszinten belovagolt pacit kell elhozni, ugrólónak nem egy épp, hogy bekocsizott példány való, stb. Mindig egyedet kell nézni, az adott lónál vizsgálni, mennyire nyugodt, kiegyensúlyozott.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__4357288-ha-lov.. itt már fejtegettem picit, mit érdemes megkérdezni, megnézni. :)

2013. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 22éves kancám.. és a k9zeljövőben szeretnék majd két pónit fogatozni.. a kancának volt pár csikója akiket kiképezve eladtunk.. amúgy 8éves kora óta nálam van..és már sehova nem megy innen..csak egy helyre..majd..:/

anno csikoval bekocsizva,belovagolva 380E-ért vettük..:') Elég jó lovacska..imádom.. (első második válaszadó voltam)

2013. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És hogy találtatok rá a pacira? Honnan vettétek? :)
2013. júl. 8. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az enyémet neten találtam, bár megnéztem több lovat is, ismerősök is ajánlottak párat, lovardában is voltam, és pár netes hirdetést is elmentem megtekinteni... Nem is akartam máshogy, értve ezt úgy, hogy amíg nem láttam többet, addig nehéz viszonyítani, lehet, hogy az első álmaim lova, de aztán az 5. meg lepipálja, vagy más megítélésbe helyezi az ár-érték arányt, stb., és persze az, hogy láttam többet, nem zárja ki, hogy mégis az elsőt válasszam.
2013. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ismerős ajánlotta..
2013. júl. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!