Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így megtanulhat bízni a...

Így megtanulhat bízni a kezemben, ha mindig megrángatják?

Figyelt kérdés
Régóta akartam saját lovat, de nem tudtam volna kifizetni. Most viszont egy környékbeli lovas abbahagyta a lovaglást mert versenyen csúnyán leesett és összetörte magát, nem ülhet többet lóra, viszont nem akarja eladni. Az apja lovagolja így, és kerestek rá lovast, így én lettem a feles tartója. Egy éve kb már csak a bácsi lovagolja, előtte szuper díjló volt, de a bácsi nem igazán tud egy ilyen finom lovat lovagolni, terepre jár vele, belerúg ha vágtázni akar, beletép a szájába, ha lépni. Kb heti egyszer lovagolja, én heti háromszor. Lassan haladok vele, próbálom hogy újra bízzon a kezemben, párszor már hagyja is, nem fél annyira a zablától, de ha egy hétig nem megyek hozzá, megint sokkal idegesebb, visszaesik. Meg lehet így tanítani, hogy bízzon a lovasban, meg tud engem különböztetni a bácsitól, vagy sose tudok így előrelépni vele? Versenyezni szeretnék majd vele megint díjlovaglásban, de azt nem lehet, amíg félti a száját... Nagyon megszerettem, de nem tudnám megvenni...
2013. júl. 7. 21:26
 1/5 anonim válasza:

nem vagyok valami jártas a lovak temakoreben, de egy probat meger:

szerintem ha valasztassz egy erosebb illatu szappant, amivel mindig jo aposan megmosod a kezed mielott a loval foglalkoz es hagyod h megszagolja, majd simogatod, stb..ami jo neki, akkor lehet h kedvesseghez es bizalomhoz koti az illatot, es megismer az illatrol, mint a kutyak, a macskam, es a horcsogom is. :) :D

2013. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szükségtelen, a ló mindig tudja, ki ül éppen rajta, ellenben ez olyan, mint az iskolalovak - ha felülök egy iskolalóra, pár perc alatt leveszi, hogy lovas vagyok, nem csak utazgatok, és haptágba vágja magát, de csak önmagához képest, és soha nem lesz ennél több, amíg annyi és olyan tapasztalata van, amilyen. Ritkán ülök iskolalóra, ha barátnőmmel ketten akarunk kimenni terepre, akkor kérek kölcsön egy iskolalovat, annyi...

Igazából az apunak kéne megtanítani, hogyan kell bánin a lóval, vagy megkérni, hogy a továbbiakban ne így lovazzon, mert terepen is fontos, hogy megy az a ló, lehet alárúgni meg megrángatni, de az a lónak nem lesz pihentető, és regeneráló hatású, ez látható is.

Az a baj, hogy a lovat elrontani mindig gyorsabb, mint "felépíteni" és kijavítani, mivel csak felestartó vagy, ezért persze nem mondhatod meg neki, hogyan lovagoljon, ha vevő rá, akkor viszont megpróbálhatod kicsit javítani az ülését, szárkezelését... Bár ez a tulaj dolga is lenne, ha nekem lenne remek kis díjlovam, és nem lovagolhatnám, akárkit is ültetnék fel, rettenetesen odafigyelnék rájuk.

Meg lehet próbálni, hogy gyakrabban jársz ki a lóhoz, minél több pozitív inger érje, de ne várj csodát. Minden alkalommal szépen lazítsd el, ha van rá mód, legyél sokat a ló mellett, hogy megszokja, nem csak munkához kell neked - pl. a bértartásos lovak is kötődnek a lovászokhoz valamelyest, mert ők vannak velük nap, mint nap.

2013. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válasz áááááá XD XD XD

Amúgy amíg mindig tönkreteszi a belefektetett munkádat nem tudsz vele haladni. Vagy csak te lovagold, vagy nincs értelme, hogy dolgozz vele.

2013. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első: megpróbáltad,nem ment,ne erőltessük!


Az utolsó válaszolónak igaza van! Akármennyi munkát teszel bele ,soha nem lesz jó ,ha az öreg ráül. Amúgy is nagyon nehéz egy szájproblémás lóval, sok munka. Ráadást a komolyabb lovakat ,amik magasabb szinten vannak idomítva,még könnyebb elrontani. Mert pl egy befásult iskolaló jobban hozzá van szokva a hülyékhez,mint egy állandó lovassal rendelkező képzett ló. Én a helyedben még azt a heti egy alkalmat sem engedném,vagy legalábbis beszéld meg vele,ha lehet ne üljön rá,inkább futószárazza,ha ahhoz még nem hülye.

2013. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a kérdéses illető gyk. a ló tulajdonosa, illetve tekinthetünk rá így - a felestartó nem állhat elé, és mondhatja azt, hogy honlaptó csak futózd a lovad, és nem ülhetsz rá. Esetleg azt mondhatja, hogy mi lenne, ha megpróbálná javítani a tudását az illetőnek, és javítani az illető ülését, tartását, szárkezelését, kicsit akár futószáron is, ha a ló eredeti lovasa tényleg komoly szinten űzte, akkor neki tudnia kell, hogy az olimpikonok is felülnek néha futószáron, ez nem szégyen... Ha idővel fejlődik az illető, akkor kevésbé rontja el újra és újra a lovat. Ha erre nem vevő a tulaj, akkor ott kell hagyni, mert így esélytelen.
2013. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!