Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg?

Hogy tanítsam meg?

Figyelt kérdés
Van egy shetlandi pónim, és mivel kinőttem nem szeretném elhanyagolni a másik mellet, és megszeretném neki tanítani pl.: a lefektetést vagy az ágaskodást vagy az oldalazást ilyesmiket. Szóval az lenne a kérdésem hogy tanítsam meg neki ezeket és hogyan kezdjek hozzá?
2013. júl. 8. 08:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szabadidomításban szoktak ilyen trükköket tanítani a lónak, mintha kutya lenne, ott érdemes nézelődni, van sok lehetőség (klasszikus cirkuszi idomítás, Monty módszer, Parelli, stb...). A shetlandok amúgy remekül dolgoznak kocsiban, akár be is kocsizhatod, és sétakocsikázhatsz vele, esetleg gyerek is megtanulhat vele fogatot hajtani.

Ágaskodást én nem tanítanék neki, mert könnyen visszaélhet vele a ló, talaj feletti munka nálam csak a magasiskola, a többi nem több, mint értelmetlen cirkusz, de ez mondjuk csak én vagyok. Viszont ágaskodásra tanított lóval pozitív élményem még nem volt, és ez szerintem nem véletlen. Oldalazást attól függ, hogy hogy érted, hogy nyomásra engedjen, az egy nagyon alap feladat, nyeregből első dolgok közt volt, amit pl. sajátomnak megtanítottam az oldaljárás és a tolódás, mert tudnia kell, merre van a jobb és bal, ha tied is tudta, akkor az már jó alap lesz a későbbi munkához. Fektetni leggyakrabban kötéllel szokták, de ebben tud segíteni neked csikós vagy szabadidomító is.

2013. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!