Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a lovaknál hogy működik?

Ez a lovaknál hogy működik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy kanca és a csikója. Eljön az idő hogy elválasszák őket egymástól. Ha pár év múlva újra találkoznak, megismerik még egymást? Szeretettel tekintenek még egymásra, vagy az az erős kötelék végleg megszűnik közöttük?

És az apaló van, hogy nem tud a csikójáról, sose látja? Ha találkozik vele, nem érzi meg hogy annak a lónak ő az apja?

És a lovak kötnek barátságokat egymással? Persze a maguk módján gondoltam:)


2013. júl. 8. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Azt nem tudom hogy ha fel ismerik meg egymast de lehetseges de az apa sokszor meg az anyat se latja mert hogy vannak tenyesztok akiknek van egy valamilyuk es a lo azon kezdi el nagy dolgokt es ottan el veszik a spermakat igy az anyukat nem terhelik meg es majd ezt a spermat be vezetik az anyukaba es enyi.Es igen a lovak szoktak baratsagot kotni.
2013. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megismerik évek múltán is egymást, de igazából mikor a kanca maga választja le a csikóját a természetes életkörülmények között, és nincsen már az anyjára utalva persze önállósodik. Az apamén szerintem csak akkor érzi hogy az övé egy csikó, ha a saját kis ménesén belül ő fedez, és mellette is nő fel. A lovak közt is meglepően sok a "baráti" szál, alapvetően vannak lovak, akik nem tudnak egymással kijönni, és vannak olyanok is, amik annyira jó párost alkotnak, hogy megszokják, megkedvelik egymás társaságát és szinte elválaszthatatlanok lesznek. Ám nem szabad elfelejteni, hogy a lovak szabályos rangsorban élnek egy közösségen belül, így általában megvan hogy egy egyed hol helyezkedik el a ranglétrán. Ha ez megvan, akkor békésen élnek, mindenki tudja hogy kinek hol a helye, de például két balhézó ló között lehet az ok az is, hogy egyformán vezető személyiségűek, teszem azt egyforma erősek is, és valamelyik mindig megkérdőjelezi a másik posztját, így kilengve a rangsorból. Remélem tudtam segíteni. :)
2013. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az apamén simán befedezi a saját csikóját is, ha tudja is, hogy az övé, nem nagyon fogja izgatni. Az gyakori, hogy a mén nem látja a csikóját, ha pl. elviszed a kancád fedeztetni, ott panzióztatod pár napig, fedezik, és mész haza, akkor a mén nem fog utánad menni... :)

Felismerik egymást 5-6 év múlva is, szagról, de nem fog számítani különösebben, mert a hierarchiának el kell állnia, el kell dönteniük ugyanúgy, kinek hol a helye a rangsorban. Barátság nincs köztük, csak hierarchia, ha pl. Te vagy a ló vezére, akkor sem szeret, de kötődik hozzád és tisztel, ezért követ, ezért csinál meg bármit, amit kérsz tőle, mert Te vagy a főnök, tőled várja az irányítást (amit ha nem kap meg, vált, és ő kezd irányítani téged, tehát pl. erélyesebben odébb küld, ha épp zavarod köreit), és biztonságot. Ezt a tiszteletet keverik össze sokan a barátsággal - ez a lovak közt sincs meg, de az abszolút tisztelet és bizalom igen, a vezér felé. Aki alul van, azt nem véletlenül bántják sokszor.

2013. júl. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
Lovaknál nincs ilyen kapcsolat a kanca, a mén és a csikó között. Miután a csikót leválasztották és ivarérett lett, ő is ugyan olyan tagja a ménesnek, mint a többi ló, meg kell harcoljon a rangsorban elfoglalt helyéért.
2013. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!