Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri megvenni...

Szerintetek megéri megvenni egy lovat 14 évesen?

Figyelt kérdés
Fél éve kb, hogy lovagolok egy arab telivért, aki nagyon menős ló, tüzes, vissza kell fogni rendesen, hogy ne rohanjon ha pl. kezdő lovas is lovagol velünk. Nagyon megszerettem, tényleg ő a mindenem, persze van még mit alakítani a kettőnk kapcsolatán, de nem ez a lényeg. Nem sokára lóvásárlásra készülök, életem első lova lesz. Arra gondoltam, hogy ezt a lovat kéne megvenni, hisz így nincsen buktató, ismerem, lovagolom, tudom a hibáit, tudom kezelni, csak van egy kis "gond". A ló 14 éves. De még egyszer hozzá kell tennem, hiperaktív így is. A kérdésem a következő lenne. Szerintetek megéri megvenni egy lovat 14 évesen? Csak tereplovaglásra használnám, szóval semmi verseny vagy egyéb nagyon megerőltető dolog. Nyilván később nem szabad majd annyira terhelni, de szerintetek lenne értelme megvenni, mondjuk ha ti ilyen helyzetbe lennétek, hogy teljesen a szívetekhez nő a ló, de 14 éves, megvennétek? Mindenképpen józan ésszel szeretnék dönteni, mert ugyebár ez nem egy pár cipő ami ha kilukad kidobom és veszek egy másikat. Ha már megveszem nem akarom azért eladni mert már öreg. Szerintetek ki lehetne még használni egy 14 éves lovat, vagy neki már tényleg megvannak számlálva az évei, és felesleges pénzkidobás lenne?

2013. júl. 8. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Ha innentől egyedül te lovagolod, akkor van abban még buktató bőven, ne aggódj, arab telivért nem véletlenül nem ajánlanak kezdő/középhaladó lovas alá első lónak. A korával viszont semmi baj, első lónak 8-14 év közti ló a legjobb, 20-27 éves koráig vígan dolgozhat, ha megfelelően van terhelve addig, és nem addig akarnak belőle mindent kiszuszakolni, amíg még lehet. Legszebb korban van.
2013. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Eddig is szinte csak én lovagoltam, amúgy mondanál nekem példákat, hogy mik lehetnek még az úgynevezett buktatók. Amúgy én úgy érzem elbírok vele, szóval abszolút nem küszködés a lovaglás, főleg h én nem pályán lovagolok hanem mindig terepen.
2013. júl. 8. 19:24
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Szia!Kicsit mesélek magamról és a pacimról,utána írok picit a helyzetedhez!Kezdek most arról,hogy van egy pacim,Blacky itt egy kép: [link] . Szinte körülötte forog az életem.11 éves koromban kaptam,ő 5 éves volt,és "vad" csődör!Úgy kaptam,hogy be se volt törve,sőt még más lovak közelébe se ment,szóval egy 11 éves kis lánynak kellett képeznie a lovát! Most 13 vagyok,(tanulmányozom a lovak viselkedését,már biztos hallottad a "suttogó" kifejezést-az vagyok.Lovaglásomat,ugrótechnikámat tökélyre csiszoltam,versenyszerűen ugratok,kitapasztaltam a lovak viselkedését annyira,hogy lovamon nyereg kantár nélkül könnyedén ugratok).és mintha kicserélték volna a lovamat...ezt a folyamatot fogom elmesélni neked a bemutatkozásom után!Szóóvaal én :D : 2 évesen anyukám felültetett maga mögé a lovon,akkor döntöttem el,nekem ezekkel az állatokkal kell foglalkoznom amíg élek!2-5 éves koromig ügetgettem,lépegettem majd 6-7 éves koromban tökéletesítettem a vágtát utána 8-11 éves koromig belevágtam az ugratásba!Már kiskorom óta arra várok,hogy ugrathassak!11 évesen megkaptam Blacky-t!Most következett a képzése...(bemásolom azt amit a szülinapjára írtam a képzésről)"Sokat látogattalak,gondoztalak,közben egyre jobban megismertük egymást.Késöbb elkezdődött a képzésed.Az elején nem igazán voltunk összhangban,de nagyon igyekeztünk ezen változtatni.Késöbb már teljesen jól tudtunk,összhangban dolgozni a pályán,minden feladatot megcsináltál.Sok idő telt el...elkezdődtek közös ugróleckéink.Nagyon jól teljesítettél,mindig is.Egyre jobban megszerettük egymást".Most minden nélkül kiengedem a legelőről és jön utánam! Nagyon fontos,hogy a ló amikor meglát akkor felismerjen,megismerje gazdáját! Amikor meghallja a hangom rögtön odarohan hozzám.

Jöjjön a te problémád :D : Bocsánat,hogy ezt mondom,de szerintem a lóvásárlással várjatok egy-két évig,amíg nem lovagolsz mind a három jármódban megfelelően!Persze ha úgy gondolod,hogy megvan,akkor szerintem ne vegyétek meg a pacit!Nem öreg,csak szerintem vegyetek fiatal lovat,aki már be van (szinte) lovagolva,mert őt jól ki tudod ismerni,mert szinte a ló veled nőtt fel.Ez az arab paci nem szokna meg téged szerintem eléggé,és nem igazán alakul ki a kötődés,mert már annyi emberrel volt ez idő alatt.Lehet vannak rossz tulajdonságai,amikről nem tudsz,amik valami rossz élmény miatt alakulhattak ki-ezektől szinte képtelenség megszabadulni! Viszont ha fiatal lovat veszel,még annyi rossz élményben még nem volt része! Azért is előnyösebb fiatal lovat venni,mert kedved szerint képezheted! Ez az én véleményem,remélem segítettem!! ;) Ja és ne feledd,lovak nélkül lehet élni,de nem érdemes!

2013. júl. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A történeted nagyon jó, szerencsés vagy, hogy így nőhettél fel, ezt sose felejtsd. :) Csak megjegyzésként mondom, hogy mind a három jármódban tudok lovagolni, nem csak egy lovon. :)

Igaz nekem nem adatott meg, hogy lovak között nőljek fel, ezáltal nyilván nem vagyok olyan jó, mint aki 2 éves kora óta kapcsolatban van a lovakkal.

Visszatérve, megmondom őszintén, ha lovat vennék 6-7 évesnél nem vennék amúgy sem fiatalabbat. Egyrészt félnék hogy elrontom, nem azért mert széttépem a száját, vagy mert szét rúgom, vagy mert nem biztos az ülésem, csak egyszerűen magamban nem bízok annyira. Én egyenlőre még egyáltalán nem vágyom arra, hogy belovagoljak egy lovat. Oké biztos jó érzés, meg szívesen segédkeznék benne, de én erre még úgy érzem nem vagyok felkészülve. Nem azt mondom h egy olyan lovat akarok venni ami tökéletes, és csak megy előre és semmi dolgom vele, mert abba meg semmi izgalmas nincs. De ez a ló, tudom h mik a rossz szokásai, víziszony, zabla iszony, de én szeretném ezeket a problémákat eltüntetni, vagy legalábbis enyhíteni a lóban, szóval az elrontás lehetősége nem áll fenn (olyan szinten), de még mindig van benne kihívás, arról nem is beszélve, hogy megy mint a nyíl, és ezt imádom benne a legjobban, mert utálom a noszogatós lovakat.

2013. júl. 8. 21:59
 5/18 A kérdező kommentje:
Már szerinted akkor se szokna hozzám, ha tényleg minden nap kijárnék hozzá csak én foglalkoznék vele csak én lovagolnám?
2013. júl. 8. 22:01
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
A lovam 15 éves volt, amikor megkaptam. Tökéletes összhangban dolgozunk, teljesen elfogadott, pedig nem 1 gazdája volt előttem. Szerintem, mivel már ismered is, semmi gond nem lesz azzal, hogy nem szokik hozzád, nem fogad el. Jó választás, ha tényleg szereted!!!
2013. júl. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

30 éves ló is simán elfogad, megszokja az embert, és megbízik benned, ha megfelelően nyúlsz hozzá, ez nem a korán múlik... Szép korban van, előtte a fél élete.

Idomítómunkát csinálni kell majd vele komolyabban, a csak terep szép és jó, de elrontja a lovat, és sokszor a lovas ülését is simán. Idomítani terepen is lehet persze... Arra kell leginkább ügyelni, hogy ne nőjön a fejedre, és onnantól sok gond már nem lehet, illetőleg ne élj vissza a menőkedvével, mert azzal idő előtt elhasználódhat a ló, ha csak ész nélkül rohan - hiába ad egy 'életérzést' a vad vágta, nem jó az, ha minden nap eszelős módjára rohan a ló (nem tudom, Ti mit csináltok, nyilván, de sajna ismerek olyat, aki pályáról jött telivérrel rodeózik terepen minden nap, hosszú egyenes szakaszokon nyom gatyavágtákat, 3-4 km-es terepeknél többet a ló nem is bír, már most kattognak a lábai, pedig még fiatal).

2013. júl. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Egy 14 éves ló ideális, egyáltalán nem öreg, még sok évig remek társad lehet.

Első lónak én se szoktam arabot ajánlani, de ha már ismered és jól elvagy vele, akkor miért ne?

Viszont: szükséges pályán lovagolni, elengedhetetlenül fontos az is, hogy legalább alkalmanként egy edző nézzen rátok. Akármilyen ügyes is vagy, edzőre szüksége van mindenkinek, pláne egy gyereknek!

2013. júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A 6-os válaszolónak köszönöm szépen. 

A 7-es válaszolónak csak annyit, hogy tudnátok nekem mondani idomító munkát terepen? Igaz, hogy mindig terepre járunk ki, de ezt mindig egy edzővel tesszük, illetve hiába van ilyen menőkéje a lónak, nagyon ritkán csutka vágtázunk, szóval egyáltalán nincs széthajtva, mindig visszább kell fogni, mert ő menne. Oké hogy az alap kilovaglásunk 10 km alatt nem igazán van, de ennek a fele se vágta, szóval ezzel nincs baj, hogy túlhajtjuk a lovat, csak érzékeltetni szerettem volna az előzőnek, hogy hiába arab és gyors, engem ez nem zavar, ha megindul, nem fogok pánikszerűen belekapaszkodni a szájába vagy valami hasonló. Köszönöm a választ neked is.

A 8-as válaszolónak még egyszer, hogy terepen mindig edzővel lovagolok, de ha meglesz a lovam, mindenképpen szeretnék néha pályán is lovagolni. Köszönöm neked is.

2013. júl. 9. 08:29
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Ez esetben sok örömöt a lovaddal, ne bánd, hogy 14 éves, még sokáig társad lesz. :-)
2013. júl. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!