Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Herélt miért akar fedezni?

Réti Major kérdése:

Herélt miért akar fedezni?

Figyelt kérdés
Kb 5 éve lett kiherélve, de most ha sárló kancát lát megbolondul... Mit lehet tenni?
2013. júl. 8. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém több mint 10 éve lett herélve és mégis rámászik a kancára. Külön vannak, néha rájön a kangörcs :D
2013. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A herélés egyáltalán nem törvényszerűen jár ezen képességek és késztetések elvesztésével...

Attól is függ, hogy milyen idős korában lett kiherélve a ló. Ha még ivarérett kora előtt, akkor nemigen fog ménre jellemző viselkedést mutatni, mivel ezek nála ki sem alakulnak. De ha az ivarérettség elérése után, netán már idősebb korban, főleg ha "ménkorában" még fedezni is volt lehetősége, akkor nem ritka, hogy a viselkedése már nem fog érdemben változni. Persze lova is válogatja.

2013. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A mellékvesekéreg is termel olyan hormont, ami a fedezésre ösztönöz, ha kancával van. Hidd el, nincs nagy baj, az én lovam is ilyen. Én is nagyon kétségbe voltam esve, mert az enyém egy karámban volt együtt tartva 10 kancával, és nem csak a fedezés miatt aggódtam, hanem amiatt is, hogy eluralkodott rajta a vezérmén szerep, kishíjján nekünk akart jönni, ha kihoztunk onnan egy lovat. Erre figyelj oda.

B.

2013. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek:)
2013. júl. 9. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!