Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám nagyon gyorsan...

Hogyan tudnám nagyon gyorsan leszoktatni a lovam a harapásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lovamnak már a megvétele óta megvan egy szokása: amikor meglát minket, lelkesen nyihog, de mikor a boksza mellé érünk azonnal sunyít és odakap, legtöbbször sikerrel, majd villámgyorsan hátraugrik. Amikor pedig otthagyjuk, kétségbeesetten nyerít utánunk. Az apám azt mondja, hogy ez kifejezetten veszélyes és mennie kell, akármerre, ha sürgősen abba nem hagyja. Kérlek kérlek segítsetek! Ő a legelső lovam, és nagyon szeretem minden szeszélye ellenére is!

2013. júl. 8. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
harapd meg te is :D
2013. júl. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amikor sunyít, lépj rá a lábára, és szépen húzd le a lábad, a patáján át egészen a talajra. Ezt párszor el kell vele játszanod, de ki fog alakulni egy reflex, ha következetes vagy - ahányszor harapni készül, egyből ösztönösen lenéz a lábára, és el is felejti, hogy mit akart eredetileg. Ez jó, mert ez az eredeti célod, a ló pedig nem tud egyszerre több dologra koncentrálni :)

Esetleg működhet a jó öreg "vágj az orrára egyet" is, ezt valaki - felteszem, előző helyén -, már megpróbálhatta, azért ugrik a ló egyből hátra, az is olyasmi, amit jókor, jó helyen kell megtenni, másképp ez lesz belőle... Sajna egyesekből hiányzik a következetesség, stb., tehát pl. ha nem jókor kapja a pofont, vagy nem akkorát, mint kéne, akkor veszett fejsze, többet árt, mint használ. Célzottan jól elverni a lovat eleve nem szabad amúgy.

Tudatni kell vele egyébként, hogy Te vagy a vezér, és nem tűröd, hogy az alfát megharapja, mert ez már több is, mint tiszteletlenség - tanulja meg a helyét, de sürgősen! Ne mutass félelmet, legyél magabiztos és céltudatos, ha félsz tőle, akkor nem lehetsz a vezére, hiszen hogy irányíthatsz valamit, amitől rettegsz? Ekkora fogja magát, és elkezd ő irányítani téged - na, ez egy nagy hiba a részéről, és ezt meg is kell tudnod mondani neki, úgy, hogy értse.


A másik dolog - se te, se más ne jutalmazzátok kajával, mert az ráerősít erre, főleg, ha nem érdemli meg. Tehát pl. munka előtt, vagy csak úgy, mert szép és cuki, ne adj neki semmit se, mert a lónak nem természetes a jutalmazás, növényevő, sose küzdött meg a táplálékért: ezért ezt ő úgy értelmezi, hogy igazság szerint ez neki alanyi jogon jár. Ez az elképzelés pedig már könnyedén oda fajul, hogy elkezdi módszeresen követelni magának a kaját, a finomságokat: elkezd csipkedni, majd később akár durvábban harapni is...

2013. júl. 9. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet itt trükközni, de a hatékony és gyors megoldás, hogy amint harapni próbál, olyat le kell neki keverni, hogy legközelebb hatszor meggondolja. Nem vagyok híve a verésnek, de a harapásról való leszoktatás másként nem megy. Orrba kell vágni úgy istenesen. Legközelebb majd gondolkodik.

Gyakran szoktatok neki vinni valami csemegét, csak úgy? Mert ilyen esetben könnyen rászokik a ló a harapásra, hiszen azt gondolja, hogy itt vagy, kaját hoztál, mert neki az jár. Hát nem jár.

2013. júl. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos régebben mindig csemegével jutalmaztuk, ha szépen megcsinálta a szabadugrást, szépen bevette a zablát, minden kis dologért is kapott jutalmat, de már hónapok óta leszoktunk róla, amikor megtudtuk, hogy ezért harap. Amúgy szinte képtelenség megütni, mert iszonyat gyors, már gondolom az előző gazdájánál kitapasztalta, hogy ha elugrik, nem fáj neki. Ugyanez van a patájára lépésnél is. Ha megpróbálunk rálépni sunyít és odakap. Valami más módszer esetleg? Apám komolyan gondolja az eladását, én meg nem akarom elveszíteni!!
2013. júl. 9. 10:41
 5/6 anonim ***** válasza:
én is úgy szoktattam le róla, hogy mindig mikor harapott, rávágtam az orrára. nem szeretem ütlegelni őket, de erről leszoktatni ez a legegyszerűbb módja. megcsinálod 2-3 szor és leszokik róla.
2013. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elugrik, legyen nálad pálca, azzal eléred és úgy csapj rá. Muszáj, vagy tényleg teljesen a fejetekre nő.

Egy tapasztalt edző is jól jönne, sokat segíthetne, mert jól látható, hogy teljesen kezdő vagy, ami önmagában nem baj, hiszen mindenki volt egyszer kezdő, de így igaza lesz apukádnak és előbb-utóbb életveszélyessé válik a lovad és nem csak a harapás miatt. Jönnek majd egyre-másra a rossz szokások, amiket ti magatok ültettek bele, aztán a vége tényleg az lesz, hogy valami olyat csinál, amiért azonnal el fogja adni apukád. Az azonnali eladás meg nagyjából egyet jelent azzal, hogy jobb esetben egy kupechez kerül, rosszabban egyenesen a vágóhídra.

Ha már vettetek egy lovat, amihez nem értetek, legalább legyen veletek olyan ember, aki tudja, mit hogyan és miért kell csinálni.

2013. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!