Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, miért csinálja...

Mit gondoltok, miért csinálja ezt? (lent)

Figyelt kérdés
van egy paci, 17 éves, és néhány évre kitették legelni. most újra szeretnénk vele lovagolni, természetesen csak hobbi szinten. a nyergeléssel, kantározással semmi gond. mikor fel szeretnék ülni, rám fordul, és emeli a hátsó lábát. ha csak a kezemmel nyomom a kengyelt, akkor nem csinál semmit. ki szerettem volna próbálni patraccal ( hevederes) , de akkor is ugyan ez volt a téma. lenyergeltem, lekantároztam és elkezdtem végig simítani a hátát, hátha fáj neki. nem volt semmi, próbáltam ránehezedni, meg se rezzent. picit felugrottam, megterheltem a hátát állt nyugodtan. utána feldobtak rá, és semmi reakció, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. szerintetek miért van ez? a nyereg jó rá, nem nyomja sehol.
2013. júl. 9. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az ilyen úgy hívom, hogy "felszállási iszony"

Simán csak egy rossz szokás, mint amikor egyes lovak vágtabeugráskor bakolnak egyet meg ilyesmi. Nyilván nem a terheléssel vagy a nyereggel van a hiba, ne aggódj, csak simán, ha ráülsz a munkát párosítja hozzá. Hiába szeretnek dolgozni, de könnyen elszoknak a munkától és lusták lesznek. Szerintem ha fel akarsz szállni és eszt csinálja nyugodtan csapj rá a pálcával egyet a farára, mert fel kell engednie a hátára.

B.

2013. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen. már azt is próbáltam, igaz, nem csaptam rá, csak megsuhintottam. viszont a szárral egyszer kapott a nyakára. azt is próbáltuk, hogy feldobnak nyeregbe, nem kengyelből szállok fel, de akkor is rámfordult, emelte a lábát.
2013. júl. 9. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű rossz szokás, és/vagy munkakedv hiány, nem dolgozott már több éve, nem is várhatod tőle, hogy újra felszálltok, és kapásból S2 szintű feladatokat fog csinálni :) Idő és türelem, amit semmiképp se tegyél, ne állj le, és szereld le, mert ezzel neki adsz igazat, mi szerint ha feszkózik, akkor nem kell dolgoznia, és mehet vissza a nyugis kis legelőjéhez. Nem, ha munka van, akkor munka van, ezt szépen fogadja el!
2013. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
persze, nem is várom el :) most se, de később se. :) nekem elég lesz ha 3 alapjármódban biztonságban lehet vele lovagolni. tényleg próbálok türelmes lenni, de néha úgy érzem, esélyem sincs. már próbáltam rászólni, szárral picit megcsaptam a nyakát ha felém fordította a hátsóját. de amint a lábam a kengyelbe rakom, mindig kezdjük előröl az egészet.
2013. júl. 9. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a farát teszi rossz helyre, a farát csípd meg picit pálcával, elvileg arról kell, hogy legyen emléke, hogy pálcás kézre nem ellenkezünk, mert nem egészséges... :)
2013. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, voltam kint nála, kétszer kicsit megcsíptem a farát pálcával, és sikerült felülni :)
2013. júl. 9. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!