Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyeregalátét, kicsi, nagy?...

Nyeregalátét, kicsi, nagy? Zselé párna? Mire jók?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Nyilván a ló hátának minél inkább kímélésére vannak kitalálva. Ezek csak luxusnak számítanak, (mármint az utolsó kettőre gondolok) vagy tényleg igazán fontosak? És ha igen miért nem használja mindenki? Én ha saját lovam lesz szeretnék rátenni izzasztót is meg zselé párnát is, hogy jobban kíméljem a hátát. Szerintetek felesleges lenne?


2013. júl. 9. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyeregalátét mérete a lótól függ (póni, ló, testhossz, stb.), és a nyeregtől. A szőrmés, prémes, bélelt, miazistennyila nyeregalátéteket általában azok hordják, akik féltik a lovuk hátát, vagy épp érzékeny a háta. Egyesek télen, mert úgy gondolják melegít is, akár igazuk van, akár nem. Tehát ha nincs gond a lovad bőrével, nem is félted, nem kell kímélni, mert azt mondta volna a doki, akkor felesleges, Egyszóval luxus. Egyébként meg ízlés kérdése. Én nem dobnám ki a pénzem ilyenekre, de ha te szeretnéd őt minden félével kényeztetni, akkor hajrá :). Ízlések és pofonok.

Zselépárnát sem hord minden ló, de mondjuk azt még úgy, meg is érné. Talán. Szóval azt is vehetsz, ha kímélni akarod a hátát, de szerintem elég puha az az izzasztó is.

2013. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2013. júl. 9. 23:04
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem illeszkedik a ló hátára a nyereg tökéletesen, márpedig általában nem illeszkedik, akkor ezek tudnak javítani a helyzeten. A lovaglás után amikor leveszed a nyerget nem egyenletesen van megizzadva, hanem a nyereg néhány pontján ahol érintkezik jobban, annak alapján látod, hogy hol nyomja a hátát.
2013. júl. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor majd legközelebb megnézem, köszi szépen :)
2013. júl. 10. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan nyerget nem eszünk meg, ami nem illeszkedik teljesen a ló hátára, mert ezek nem javítanak a helyzeten, maximum tünetileg kezelik - ideig-óráig, aztán meg vagyonokat fizetsz a ló gyógykezelésére, meg nem érted, miért bakol nyereg alatt...

A nyeregalátétre egy totál sima fekete zselét szoktam tenni, mert jobban eloszlatja a súlyt a lovon, nem számít igazán nyeregemelőnek, minimális, amivel megemeli. Az esetleg jól jön, a nyeregemelők többsége értelmetlen baromság - ha azért kell, mert nem jó a lóra a nyereg. Akkor új nyereg kell.

2013. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!