Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire kell még figyelnem?...

Mire kell még figyelnem? (díjugratás)

Figyelt kérdés
Most kezdtem el ugratni, ezekre figyeltem: Fix láb, váll hátul, egyenes hát, ugrásnál szárat adni a lónak. És most jön az ami még nem megy: a könnyítés. Mikor kell kikönnyíteni? erre rá fogok érezni? Senkinek sem megy elsőre ugye? :$

2013. júl. 10. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, rá fogsz érezni. De egyébként az utolsó pillanatban kéne kikönnyíteni, először lehet akár kicsit korábban is, hogy nehogy csak az ugrás végénél sikerüljön. :) De próbálj meg az akadály közvetlen előtt kikönnyíteni.
2013. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tanította az edzőm,hogy először kicsi X-eket ugrottunk, és mikor mondta az edzőm, hogy: most! akkor kellett kikönnyítenem, csizma, és már ugrott is a ló. Ez addig ment, míg rá nem éreztem a dolgokra. :)
2013. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Számold mindig magadban ,hány vágtaugrásra teszed oda a lovat,és ,amikor elrugaszkodik,bedobbant ,akkor könnyíts ki. Idő kell még ráérzel,senkinek nem megy elsőre . Persze vannak ,akik azt állítják,ők már elsőre megcsinálják meg tudják stb..... ezeknek a mondandóját oszd el kettővel ,mert a fele sem igaz.
2013. júl. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg meglátni, egy idő után már annyira menni fog, hogy látod a távolságot, előre tudod, hogy így nem érkeztek oda jól, és meg tudod majd nyújtani vagy rövidíteni a vágtaugráshosszait, hogy jól érkezzetek oda, nem, hogy még mikor könnyíts ki... :) Ha csak most kezdted az ugrást, ne aggódj, ez nem mehet egyből, csuklóból, ahogy az se megy, hogy első alkalommal felülsz, és megcsinálsz egy vágtapiruettet.

Ami fontos: meredek akadálynál az elugrási pont kb. olyan messzire esik az akadálytól, mint annak magassága, a széles akadályoknál azonban valamivel közelebb. Ennek függvényében tudod majd eldönteni, nagyjából mikor kell kikönnyítened. Menni fog az, idővel már nem csak "nagyjából". :)

2013. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ugrás fölött mindig előre nézünk, elrugaszkodás előtt zárjuk a csizmát, figyelünk a szár kontaktus meglétére ugrás felett is.

Rálovagláskor fél felvételeket hajtunk végre a szárakon és határozottan vezetjük rá a lovat az akadály közepére.

2013. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, szerintem a mai könnyítéseim sokkal jobbak voltak mint tegnap :)

2. Jó neked :D Nekem nem ilyen az edzőm, ritkán dicsér, de akkor tényleg komolyan gondolja, ez így a jó. Meg kell küzdeni az elismeréséért :) Amúgy most egy kisebb X-et ugratok, és nem sokkal utána egy simát.

Most már kezdem elhinni, hogy rá fogok érezni :)

2013. júl. 10. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazából a legelején jobb lenne, ha nem kettesugrást csinálnátok, hanem sima egy akadályosat, később lehet építeni akadálysort/vonalat (3-6 ugrás két akadály közt), vagy kombinációt (2-3 vágtaugrás 2 akadály közt), hanem helyette a sima kis X elé tehetne egy dobbantót, többet segítene kezdetben. :)
2013. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Dobbantó= egy rúd az akadály előtt? Mert úgy csináltuk :)
2013. júl. 11. 11:31
 9/10 Lili1Dtimpex ***** válasza:
Amikor a ló lába elér a dobbantóhoz.Magyarul ahhoz a rúdhoz ami az akadály előtt van letéve.De ne felejsd el könnyitéskor adni azt a jelet is a lónak,hogy a sarkaddal megbököd.(:
2013. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, már egész jól belerázódtam :)
2013. júl. 19. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!