Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ébresszem rá a barátnőm...

Hogyan ébresszem rá a barátnőm hogy rosszul tanították lovagolni?

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőmmel régebben beszélgettünk a lovaglásról, és ő elmesélte, hogy tanították vágtázni. Valami szörnyű módon! Valahogy úgy, hogy hajtsa a lovat a lábával és húzza be a kantárral a fejét (én persze tisztában voltam vele hogy ez valami borzalmas mód) és mégis azt mondta hogy a lovak erre azon a helyen beugrottak vágtába! Azt is mesélte, hogy az edzője nem foglalkozik vele, hagyja, hogy csinálja, amit akar, csak akkor néz rá ha pl. akadályt ugrik a lóval.

Mondtam neki, hogy szerintem ez egy nagyon rossz hely, az edzője is rossz és hogy váltson helyet. Erre rámförmedt, hogy az edzője a világon a legjobb, meg hogy ha az általam mondott módszerrel (ami egyébként a helyes!) próbálnám beugratni az ottani lovakat vágtába, akkor ledobnának, stb. Megsértődött rám ezért nagyon, mondta, hogy ennyire még sose bántotta meg senki. Egy idő után kibékültünk és már rég nem beszéltünk erről az esetről. Viszont szerintem ő még abban a hitben él, hogy neki van igaza. Hogy próbáljam meg vele elhitetni hogy borzalmas hely volt, ahová járt, anélkül, hogy ne förmedjen rám?

Segítsetek!


2013. júl. 10. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sosem banotta meg meg senki annyira, mint te aki azt mondtad, hogy rossz az edzoje??? Ennek semmi ertelme! Egyreszt nem ot kritizaltad, hanem az edzojet. Masreszt meg meg ha ot is kritizaltad volna, akkor nem szabad ilyenen megsertodni. Szerintem a baratnod egy hisztis liba.


Raebreszteni nem fogod tudni, ha ennyire sertodekeny, akkor jobb lesz, ha rahagyod a dolgot.

2013. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Sztem mindenképp el kéne jönnie arról a helyről a lovak biztos így vannak betanítva vagy csak megijed ló mert úgy érzi hogy meg akarják támadni erre ösztönösen a leggyorsabb jármódot választja.

Az hogy az edzője nem figyel rá az hatalmas hiba még azokra is figyel az edző (az enyém) akik versenyeznek pedig aki versenyeznek azok elmondhatják magukról hogy tudnak is legalábbis úgy hogy még ha nem is figyelnek rá akkor is tudja csinálni amit kell meg ha leesik akkor az edző lesz a hibás hogy miért nem figyel oda rá.

Sztem egyszer le kéne ülnöd vele és megbeszélni vidd el oda ahova te jársz és a te edződ úgyis megnézi hogyan tud és majd megmondja hogy jó-e vagy sem.

Persze a barátnőd azt fogja mondani hogy az nem tud semmit és az ő edzője jobb de akkor te már mindent megtettél attól kezdve az ő baja bár tudom hogy nem jó nézni ha valaki vmit naguon rosszul csinál és nem hajlandó változtatni.

Bár képzeld magad a helyébe hogy te hogyan fogadnád mit várnál a másiktól és mennyire hallgatnál rá.

Bár próbáld úgy elmondani neki hogy ne úgy érezze mintha kioktatnád.

Ennyit tudok segíteni majd írd meg priviben hogy sikerült-e.

2013. júl. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondd neki,hogy kedvesem,tartsd a p.csöm nedvesen,húzzál el onnan de rendesen!


amúgy meg hagyjad,annak lehet segíteni,aki hagyja....

2013. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akarja, azon nem lehet sajnos segíteni. Ha egyedül lovagol sokat, akkor a tartása egy idő után széthullik, nem véletlenül ülnek fel az Olimpikonok is időről-időre futószáras edzésre, és nem véletlenül kell mindenki mellé a normális edzői jelenlét, legalább heti egyszer, mert különben gond van.

Azzal nincs gond, hogy vágtabeugratás előtt kitart a szárral, bár azt nem tudom értelmezni, hogy húzza be a fejét... Az simán lehet, hogy az ottani lovak erre mennek, ültem olyan lovon, amit úgy tanítottak, hogy arra kell beugrania, ha a kezed a marjára teszed két oldalról... Ne kérdezd...

Szerintem simán hívd meg oda lovagolni, ahol Te szoktál, hogy szeretnél vele együtt, és lehetne ott közös edzésetek, stb. De akin nem lehet segíteni, mert nem akarja, azon nem érdemes... A gond igazából azzal van, hogy nem tudják, hogy amit csinálnak, nem jó, és nem is akarják elfogadni, mert ha tisztában van vele, az még a jobbik eset talán. Talán.

2013. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonlót tanultam 5 éve! Hogy ügetés, vágta közben a makacs lovat hajtani kell lábjelzésekkel! Most nem igazán tudom jó e vagy nem de én a kantárral is hasonlóan felkeltem a figyelmét és felhúzom a fejét! De a fejét csak akkor kell felhúzni asszem ha nagyon lehajtja! (3 éve nem lovagoltam úgyhogy bocsi ha valamit rosszul írtam)
2013. júl. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!