Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha a lovammal nem...

Mit tegyek ha a lovammal nem bírjuk egymást?

Figyelt kérdés

3 éve kaptam születésnapomra, látatlanban vettük, szóval csak elhozták. A legrosszabb természetű ló, akit valaha láttam. Nem tisztel senkit és semmit. A lovazásnak élménynek kell lennie, nem csalódásnak, de akármikor kimegyek hozzá, jó néhány lila folttal térek vissza tőle, harapásnyomok, rosszabb esetben egy patanyom a combomon. És már 8 éve foglalkozom lovakkal, nem azzal van a baj, hogy kezdő vagyok és gőzöm nincs semmihez. Eddig biztos voltam benne, hogy ez idővel megváltozik és összeszokunk, de ha 3 év alatt nem sikerült, ezután sem fog. Csalódtam ebben az egészben. Ellenben az unokatestvérem lova csodálatos, benne bízok és ő is bízik bennem, együtt nagyon jól dolgozunk. Ne nézzetek elkényeztetett csitrinek, akinek mindig a más tulajdona kell, a sajátja sz*rt sem ér, de talán van olyan köztetek, aki megtapasztalta, hogy milyen az, ha az ember a saját lovával nem jön ki, enyhén szólva. A lovamtól nem félek, csak egyszerűen távol tartom magam tőle, nem akarok több csalódást, sérülést. A szüleimnek nem mondtam erről semmit, minden álmom egy ló volt 3 éves korom óta és miután megkaptam, már csak azért se vagyok hajlandó megválni tőle. Vannak persze jobb napok is, elvétve, de ez így nem mehet tovább. Eladni biztos, hogy nem fogom.

Kérlek, adjatok tanácsot, mit tegyek, hogy rendbe jöjjön a kapcsolatunk és örömmel, egymásban bízva dolgozzunk? Nekem nem egy eszköz kell, hanem egy társ a személyében.

18/L



2013. júl. 12. 11:48
 1/8 anonim válasza:
100%

Esetleg próbálj meg vele földről többet dolgozni, körkarámban.

Sok esetben ilyenkor jobb külső segítséget kérni, olyan embertől akiben megbízol, mert kívülről lehet jobban látszik egy probléma. Még akkor is, ha nem vagy kezdő. Sokszor annyira bent vagyunk egy problémában, hogy nem látunk rajta túl (és ez nem csak a lovakra vonatkozhat).

Ha esetleg nyitott vagy más módszerekre, akkor érdemes megkeresned olyat aki ilyenekkel foglalkozik, vagy elmenned ilyen tanfolyamra. pl parelli módszer, vagy esetleg Mészáros Gyulához.

A kezdeti "erőviszonyokat" lehet egyszerűbb így kezelni, aztán a saját stílusodban folytatni tovább a lovaglást.

A leírásodból úgy tűnik, hogy rangsor, hogy úgy mondjam tiszteletbeli problémáitok vannak. Ha ezt sikerülne tisztáznotok, akkor utána már nem lenne semmi gond.

Nekem az ijedősség kezelésében segített a fent említett módszer, amihez szintén kértem némi segítséget, és nem bántam meg.

Sok sikert.

Ha pedig tényleg úgy érzed, hogy te mindent megpróbáltál és mégsem működik, akkor fájó szívvel, de meg kell válnod a lovadtól és újat kell keresni, de úgy hogy már te is ott vagy. És csak akkor megvenni, ha tényleg szimpatikusak vagytok egymásnak, mert az sokat segít a későbbiekben.

2013. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem indult fènyesen a dolog a lovammal. Amikor hozzàm került ellensèges volt, de azóta eltelt majdnem egy èv ès talàn kezd bennem bízni. Ràjöttem, hogy szeret fürdeni ès ez hozott minket közelebb egymàshoz. Próbàld meg kipuhatolni hogy mi az amit nagyon szeret ès azt sűrűbben csinàld vele. Az èn lovam egy akaratos sodrott csődor. Ha van lehetősèged futószàron vidd ki legelni beszèlj hozzà, ha neked akar menni csapj oda neki ne sajnàld maguk között sem rendezik a rangsort màskèpp. Mèg hallottam egy olyan bizalom èpítèsi módszert, hogy szürkületkor szintèn hosszabb vezetőszàron menj el vele sètàlni vàrd meg mèg sötèt lesz, akkor egymàsra lesztek utalva csak ti lesztek. Bàr ezt èn mèg nem próbàltam, lègy óvatos mindenkèpp. Remèlem jobbra fordulnak a dolgok ès tudtam segíteni!
2013. júl. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem nagyon jó ötlet az előttem szólóé, hogy megkeresni azt, hogy mit szeret.


De én megnézném azt is, hogy mit tenne, ha nem foglalkoznál vele. Nem keresnéd a kegyeit, hanem éppen megcsinálnád rajta azokat a mindennapos teendőket, amit kell és kész. Vagy a legjobb lenne, ha más csinálná helyetted, egyszóval visszahúzódnál mintha nem érdekelne. Sőt egy másik lóval kéne lenned a jelenlétében, de még a szemébe se nézzél napokig. És csak akkor kezdeményezni felé, amikor Ő kezdeményez. pl.: folyamatosan keresi a tekinteted.

Szerintem ne válj meg tőle. Ha sikerül betörnöd, nagyon szoros és mély lesz a ló és lovasa közti kapcsolat.

És pont azért mert ennyi energiát fektettél bele és nem adod fel!!

2013. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mén, akkor az ivartalanítás talán segíthet (feltételezem hogy ilyen apától nem akartok csikót). Többé-kevésbé nyugodtabbak és szelídebbek a heréltek, bár szerintem rossz természetű állat nem létezik, csak rossz nevelés. Nem arra célzok hogy te rosszul bánsz vele, valószínűleg a korábbi helyén voltak gondok.
2013. júl. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rossz természet nincs, csak rossz nevelés, ha egy ló emberre rúg, vagy harap, az mindenképp a korábbi gazdáin, és persze rajtad is múlott, múlik. Ha egyedül nem megy, akkor hívj szakértőt, jó edző már önmagában sokat segíthet, de akármelyik komoly szakember jó lehet, aki tényleg ért is hozzá. Ha harapni akar, akkor egyébként vágd orron, nem kell vele cicázni, tanulja meg, hogy nem ő a vezér. Nem kell agyonverni nyilván, de a határokat le kell fektetni, ha félsz tőle, persze, hogy ő dirigál.
2013. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Valletta ***** válasza:
100%
Ha 3 év után is veszélyt jelent a számodra, akkor ott bizony kevés a tudás. Vidd el egy kiképzőhöz, aki rendesen belovagolja és a későbbiekben is külső segítséggel lovagoljatok, ha szükséges.
2013. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 8 év lovastudás ráadásul relatív, én is pocsék helyen kezdtem lovagolni, 6 év után gondoltam, na, most már elég jó vagyok azért ... Francokat. Mázlim volt, hogy olyan lovat vettem, amelyik nem ennyire durva, nem igen nő az ember fejére akkor se, ha nem vagy teljesen a helyzet magaslatán, de kellett bő fél év, mire magamtól rájöttem, hogy akkor most mit és hogyan is kellene csinálnom, de végül kértem külső segítséget is, mert az úgy gyorsabb és biztosabb volt, mára nagyszerű kis lovacskám van. :) Az egyetlen, ami segíthet, ha szakemberhez fordulsz, ha el is adod a lovat, a rossz tapasztalatok, miegyéb miatt nincs garancia rá, hogy a következő lovaddal jobb lesz a dolog, értve ezt úgy, hogy minden ló a fejedre nő, ha nem megfelelően kezeled: ha őt el is adod, és szerzel másikat, jó eséllyel ott is kell majd a külső segítség, kontroll, ha mást nem, heti egy rendszeres idomítóedzés, mert az lónak, lovasnak is jót tesz. Télen pl. én is nagyon sokat jártam terepre, ott idomítgattam ugyan, de a tavasz beálltával szükségem volt 1-2 ülésjavító edzésre egyszerűen.

A másik, az a ló, amelyik emberre is veszélyt jelent, jó esetben is csak két felé mehet már sokszor: kupechez, vagy vágóba, előbbitől ki tudja, hova kerül, de onnan már jó eséllyel a vágóba, ha nincs megfelelő szaktudás az illető kezében...

2013. júl. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vallettával értek egyet: 8 év lovaglás után, három éve saját lóval ha nem jönnek össze a dolgok, ott nagyon komoly tudáshiány van. Meg szerintem félsz is a lovadtól. Keress egy jó edzőt, segíteni fog rajtatok.
2013. júl. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!