Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szabadidomítás másképp?

Szabadidomítás másképp?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy ne idomítsuk egyedül a lovat, hívjunk szakembert, aki megmondja, mit és hogyan csináljuk, különben elrontjuk, meg hasonlók. És ezt nem értem. Nekem is van lovam, pár hónapja hallottam először a Parelli Horsemanship-ről, meg a hasonló dolgokról, és elbizonytalanodtam. Én neckrope-val (nem tudom a magyar nevét) lovagolok, esetleg dr. Cook féle kantárral, én idomítottam be a lovam, tud pacsit adni, ágaskodni, feküdni, hasonlók, de ez azt jelenti, hogy rosszul csináltam? Hívjak szakembert, vagy mi legyen? Bízok a lovamban, ő is bennem, de nem tudom, helyes lenne-e folytatnunk úgy, hogy előtte nem konzultálok egy hozzáértővel. Most épp a 'hegyi kecske' pozíciót gyakoroljuk a lovammal, lehet ezt egyedül betanítani, úgy, hogy nem vettem részt semmiféle tanfolyamon. Folytathatom a lovam képzését vagy hagyjam abba?
2013. júl. 12. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért csináltad volna rosszul? Többféle módszer van, és ha te eredményesnek gondolod magad, miért változtatnál? Én max időnként azért nem csinálnám egyedül a lóidomítást, mert mégiscsak 500-600 kg és ha vmi gond van, vki tudjon segíteni.


De most pár Pat Parelli meg Monthy Roberts cikk miatt sztem nem kell változtatnod. A lényeg h szeretettel és szigorúan, de sohase durván neveld a lovad.

2013. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta ***** válasza:
Először is olvass utána az alapvető fogalmaknak, mert Parellinek annyi köze van a szabadidomításhoz, mint a díjugratáshoz. Persze mindkét módszert be lehet vonni a munkába, de a kettő között nincs egyenlőségjel. Arról se feledkezz meg, hogy a lovastudásodat és a lovadat folyamatosan javítanod kell, tudnod kell, hogy milyen munka tesz jót a lónak és mi árt. Taníthatsz egyedül is különféle trükköket tanítani a lónak, de az egészsége az elsődleges, és mindez mellett érdemleges nyereg alatti munkát is kell végezzen. Ha valóban Parellizni szeretnél, akkor javasolt szakemberhez fordulni, mert az egy komplex rendszer, át lehet venni az alapokat videókból, könyvekből, de ahogy lovagolni sem, ezt sem lehet csak a látottak alapján megtanulni.
2013. júl. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, őszintén szólva semmi kedvem a parellihez, nagyon jól megvagyunk. Sokat dolgozunk nyereg alatt, az edzőm segítségével természetesen, holnap indulunk Síkvölgyön a díjugrató versenyen, a lovam majdnem teljesen egészséges, csalánkiütése van jelenleg, de nem hiszem, hogy még sokáig megmaradna, mert változtattunk az étrendjén, és már nincsenek új kiütései.

Sajnálom , hogy félreértettem a két fogalmat (Parelli és szabadidomítás), de én tényleg nem tudtam, hogy mi is az pontosan, mi csak csináltuk a dolgokat a pacimmal, hogy ne unatkozzunk.:)

2013. júl. 12. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!