Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pár napos kiscsikót vágóhídra....

Pár napos kiscsikót vágóhídra. Normális- e a tanya tulajdonos?

Figyelt kérdés
Született a tanyán egy kiscsikó! Még csak 5 napos lehet de én már hallottam hogy panaszolja az állatorvosnak hogy ha nem altatja el küldi a vágóra! Megakartam venni tőle de ő azt mondja túl sok a lova és vágóról valószínűleg több pénz jön mint tőlem (állította rám miután felajánlottam hogy megveszem a kiscsikót csak ne vigye vágóra). Mit csináljak? Hívjak esetleg állatvédőt? A gazda lekiabálta a fejemet hogy úgy is kolbász lesz belőle! Szerintetek ez normális? Kellene neki egy pszihó? Amúgy hogyan menthetem meg a pacit?

2013. júl. 13. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos, van sok rossz ember.

Próbáld neki még mondani, hogy te többet fizetsz érte.

2013. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Szólj az állatvédőknek, felkeresheted a médiát is (helyi újságok, tv, facebook)

[link] (reklám van előtte)

2013. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Csikó nem vesznek át vágón, arról nem is beszélve, hogy tömeg alapján fizetnek, szóval abból az 50 kilóból a büdös életben nem lesz pénze, ez nyugodtan mond meg a hülyének.
2013. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy sem úgy van hogy fogom aztán vágó. Be kell süttetni. Aztán lóútlevél amihez vérvétel is kell.
2013. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értesítettem az állatvédőket emailben! Remélem gyorsan visszajeleznek, vagy felhívnak!
2013. júl. 13. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Írj nekik is! [link]
2013. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha így is túl sok lova van, nem kéne agyba-főbe ráengedni a méneket a kancáira, gondolom, ráadásul zugfedezések egy akármilyen csődörtől... Gratulálok hozzá.

Csikóért sokat nem fog kapni a vágótól se, mert súlyra veszik be a lovakat, és csak a megfelelő állatorvosi papírok megléte esetén. Elaltatás esetén is neki kell fizetnie egy vagyont, jobban jár, ha eladja valakinek... De hülyék mindenütt vannak. Próbáld meg kivásárolni tőle, ha nem megy, hívd rá az összes médiát, aki hajlandó foglalkozni az üggyel, meg az állatvédőket.

2013. júl. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Azt hiszem hogy 250Ft a vágóló ára.Nag ehhez kell érvényes lóútlevél, vérvétel, szállítás minimum. Egy 50kilós csikóért 12500Forintot ad a vágóhíd, a vérvétel meg a többi ettől jóval drágább.Tehát jobban jár ha most eladja neked 20ezerért, mert akkor is sokat adtál érte... Egyébként pedig ha olyan hogy lábhibás vagy valami szervi baja van akkor kb 5ezerből elaltatják, és akkor nem szenved egész életében.
2013. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem 5 ezer az altatás, meg utána el kell szállíttatni, és veszélyes hulladékként megsemmisíteni, ez se lesz épp olcsó, és ahogy mondták, süttetni és útlevelet kérni rá, plusz vérvételeket intézni szintén nem két forint... És addig tartania is kell a lovat, ami ugye eszik választási kor után már...
2013. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ma Magyarországon nem illegális a lovak vágása,kortól függetlenül.

Sőt otthon is levágathatja és kimérheti,vagy megetetheti a kutyáival.

2013. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!