Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek újra vágtázni! Mit...

Félek újra vágtázni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Éppen dombról lefelé vágtattunk. De én ostoba nem tudtam hogy vágtázni fogunk (mert mikor mondta a vezető nem figyeltem oda). Na és jó hosszú szárat adtam mikor hirtelen beugrott alattam a ló vágtába! Össze- vissza zögykölődtem, próbáltam eltalálni a ritmust de most valahogy nem ment. A hosszú szár miatt semmi kapcsolatom nem volt a ló szájával. Teljesen megijedtem ami miatt a ló is ideges lett egy kicsit ezért gyorsított. Én még mindig a szárat próbáltam rövidebbre fogni ami közben sikerült is csak nem kapaszkodtam a lábammal és oldalra dőltem. És én már azon gondolkoztam hogy hogy essek le! Mire kijött a hang a számon hogy álljunk meg addigra már rég ügetésbe váltottunk. Nem estem le. Eddig sose volt gondom semmilyen vágtával, mindegyiket megültem!Most viszont nagyon szégyellem magam hogy a bambulásomnak hála így megutáltam a vágtát! 1-2 hét múlva óriás túrára megyek ami tele lesz vágtával. Hogyan győzzem le a félelmemet?

2013. júl. 14. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Jó hosszù szárat adtál de mihez????már az sem túl jó hogy a ló magától ugrott be és bem reagált a "segìtségadásodra" .

Combbal kapaszkodsz a lovon nem kézzel ìgy nem értem hogy lehet oldalradőlni.

szerintem nem is baj hogy ha nem mész arra a túrára mert te még nagyon nem vagy készen rá.terepen bármi megtörténhet mindenre kész kell lenned..

Az odafigyelés mellett és visszaültetnélek kengyel népküli munkára is.és azon is dolgoznék hogy ne csak utazzak a lóval hanem azt csinálja amit én kérek tőle!!

2013. júl. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Mindenkinek adódik olyan helyzet ami váratlan, ezzel nem tudsz mit csinálni. Megtörtént, máskor figyelj oda. Egy lónál amúgy sem úgy van hogy percre pontosan minden ki van találva, bármikor jöhet egy redőnylehúzás, vagy egy fácán felrepülése amitől megijedhet a ló.Ilyenkor résen kell lenni! Máskor figyelj rá hogy ha olyan helyzet van amiben nem vagy biztos akkor inkább szólj a többieknek hogy te inkább lassabban mész, vagy bármi.Te érezd magad biztonságban, nem kell a többieket követni mindenben. Ők nyílván tapasztaltabbak, és ez nem szégyellnivaló. Ha szereted a lovakat, a lovaglást akkor túljutsz ezen. Nekem volt már lovasbalesetem, amnéziával (és nem azért mert nem tudok lovagolni, vagy mert idegen ló volt), volt lóharapás, rúgás, de még mindig vannak lovaim és tartok lovakat. Túl fogsz jutni a félelmen, csak akarat kell.
2013. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Például futószárazással, tanügetésben és vágtában is kengyel nélkül kéne rengeteg ülésjavító edzést venned addig, jó esetben szárak nélkül, hogy a kezed is függetlenedjen.
2013. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Dombról lefelé nem is szoktunk vágtázni... Baromi nagy hülyeség,a ló megbotlik/megcsúszik,elejére kerül,aztán már esik is orra. Dombnak felfele szoktunk vágtázni,mászatni a lovat. Nem értem,ha nem stabil az ülésed mit akarsz túrázni de te tudod....
2013. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem első körben kéne keresni egy másik lovardát, olyat, ahol nem visznek ki terepre megfelelő lovastudás nélkül embereket. Utána pedig vissza kéne ülni futószárra és stabilizálni az ülésedet, megtanulni a korrekt segítségadásokat, szárkezelést, utána majd lehet róla gondolkodni, hogy mégy-e terepre vagy sem.
2013. júl. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor én terepen háromszor estem le a lovamról, akkor az edzőm foglalkozott a lovammal, utána mondta, hogy menjünk ki én meg ő. Kimentünk és könyörögtem, hogy ne vágtázzunk, és mondta, hogy de. Vágtáztunk. És tudod mit? Örültem, hogy nem engedte, hogy lebeszéljem, azóta sem félek.
2013. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Viktória888 válasza:
73%

Először is: terepen SOHA ne adj hosszú szárat a lónak, mert bármelyik pillanatban történhet valami. Másodszor pedig: Terepen SOHA ne "bambulj el" mert mindíg figyelned kell a lovadra, illetve a környezetedre.

Azért mert nem sikerült kiülnöd a vágtáját nem kell elkeserdni, vagy éppen megjdni. A dombon lefelé vágtázás igen félelmetes és egy kicsit nehezebb is mint síkságon vágtázni.Ne az edződ szavára ugorjon be a ló vágtába, hanem a te segítségeidre.

Azt tanácsolom, hogy a hosszú túra előtt mindenképpen vágtázz karámban, egy viszonylag nyugodtabb lóval, hogy visszanyerd önbizalmadat

2013. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!