Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen olyan felsöoktatási...

Milyen olyan felsöoktatási intézmény van, ahol lovakkal lehet foglalkozni?

Figyelt kérdés
Egyetem.
2013. júl. 14. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Van néhány gagyibb egyetem ahol lószerszámról tanulhatsz. (Lóf.@szt)
2013. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kaposvari Egyetem
2013. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha célzottan egyetem, akkor sok lehetőséged nincs, de azért akad. Lehetsz például állattenyésztő, lóra specializálódva, állatorvos, szintén lóra specializálódva. Kaposváron tényleg remek az oktatás, ott megéri nézelődni. Elvileg a testnevelőin is van valami lovas dolog... De lehetsz lovas terapeuta, ehhez nem is tudom hirtelen, de talán gyógytornászi végzettség kell, de ennek nézz utána inkább, ne hidd el nekem egyből.

Nem egyetemi képzésben létezik ménesgazda, belovagló, lovasoktató, lovasedző, lótartó és gondozó is többek között... Ezek mellé lehetsz akár versenybíró vagy pályaépítő is, pl. Mehetsz zsokénak is, ez még ennyi képzettséget se igényel úgymond, bár van középszintű képzés rá, de senkit se küldenek el - igaz, itt elég fontos a súly, de ha a gyorsasági versenyzés vonz, akkor ott az ügető is, hajtóként.

2013. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy bgf-kvifk ahol idegenforgalom szálloda szakon lehet később lovasturizmusra szakosodni.
2013. júl. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ménesgazda képzés van a Keszthelyi, a Debreceni, és a Kaposvári egyetemeken.
2013. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De a ménesgazda csak felsőfokú szakképzés, azaz OKJ.
2013. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen egészen új felsőoktatási reform keretében jövő évtől az eddigi okj-s szakokat is meghirdetik bsc-ként. A ménesgazda az állattenyésztő mérnök egyik szakiránya lesz. A tanulmányi osztályon kaptam el valamikor véletlenül egy beszélgetést erről.
2013. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!