Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1. Milyen felszerelések...

1. Milyen felszerelések kellenek a lovaknak? Tudom csak úgy szeretném, hogy valaki leírná-e egymás alá és, hogy miből mennyi? A kérdés folytatodik

Figyelt kérdés

Itt folytatom, mert fenn nem, fér ki.

2. Mi a ló napi gondozása, ha lovardában, bértartásban van?

3. Mennyibe kerül a havonta?

4. Székesfehérváron van jó patkolókovács és állatorvos aki elfogadható áron dolgozik? Aki tud az lécíves körülbelüli árakat is írjon.

5. Hogy lehet a felszerelés vásárlást kihozni olcsóbban, de kicsit márkás cuccokkal? Mert olyan 500. 000-et gondolnék felszerelésre.


Azért számoztam meg mert több kérdésem van és, hogy valamennyire összefüggenek.

Köszönöm a válaszokat előre is.

Nem szeretnék olyan választ, hogy google nézd/írd be.Nem bunkóságból de nem szeretnék olyan választ.

Nem szeretnék lovat csak tervezem pár év múlvára.



2013. júl. 15. 11:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

1. ezt már nagyon sokan felsorolták, tényleg, keress rá! (röviden, ha bértartásban tartott lóról van szó, akkor nyereg, nyeregalátét (2), heveder, kengyel, kengyelszíj, kantár, zabla, kötőfék, vezetőszár, futószár, futószáras ostor, pálca, pucolós cuccok, tehát patakaparó, szőrkefe, vakaró, gyökérkefe, sörény/farok kefe, szivacs, rongy), patazsír/pataolaj, bőrzsír/bőrolaj, fertőtlenítő, hámosító kenőcs, hűtő gél, nagyjából ez az induló szett, ezek mellé aztán idővel jön egy csomó hasznos és haszontalan holmi.

2. a bértartott lovakat a lovardában gondozzák, neked ezzel a legtöbb helyen nem kell foglalkoznod. Tehát a ló ha boxos almozva van, karámba kirakva, etetve, itatva. Neked pucolnod kell, ha baja van akkor ápolni a betegségét/sérülését, lovagolni, mozgatni.

3. bértartás kb 35.000-70.000, Bp környékén drágább. Ha még csak most keresel bértartást én a ridegtartást javasolnám, nem azért, mert olcsóbb, hanem bizonyítottan egészségesebb mind fizikailag, mind lelkileg a lónak lótársaival a szabadban tölteni az egész napot, mint elszeparáltan boxba zárva.

5. 500.000 az iszonyú sok!!! Nem 50.000-et akartál írni? A legtöbb holmit használtan is megveheted, akkor sokkal olcsóbb és márkásat is kaphatsz. Ha lovat még nem vettél, akkor próbálkozhatsz azzal is majd, hogy a ló felszerelését belealkudod a vételárba, legalább a nyereg, a kantár, a zabla tuti jó lesz a lóra.

2013. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.Nem írtam el mivel én Wintec nyerget szeretnék ami 200.000ft körül van és nem tudom még milyen jó nyergek vannak.

Használtan nem szeretnék venni semmit.Igaz nincs olyan sok pénzem ilyenekre na mindegy.

Akkor valaki tudna szettet amiben minden benne van gondolok inkább csak a nyeregre meg amik kellenek hozzá.

Erről a lóról mi a véleményetek?Nagyon sok ideje nézegetem mivel amikor megláttam azonnal bele szerelmesedtem.

[link]

2013. júl. 15. 12:18
 3/17 A kérdező kommentje:

Ahol tartanám ott a boxos tartás 55.000ft

azzal együtt mennyi havonta a ló tartás a patkolókovács meg az állatorvos ha kell.

2013. júl. 15. 12:19
 4/17 anonim ***** válasza:

5. Mikor megláttam, hogy mennyit költenél a cuccokra...nah abból ki lehet hozni "egy-két" jó cuccot.:DD Megértem, hogy márkás nyerget szeretnél venni, de személy szerint (ha meg nem sértelek) csupán rongyrázásnak tűnik nekem, hogy nem szeretnél semmiképp használtat venni...mondom is hogy miért. Az ilyen magas árú, márkás nyergek valódi bőrből készültek, ami valóban a legjobb, de a műbőr-műanyag vázas nyergekkel ellentétben kímélve nem megy széjjel egy-két év alatt. Így simán tudsz találni használtan márkásat, és a valódi bőr ráadásul még ki is van rajta "puhulva", ahogy hallom az sokkal kényelmesebb is, és pénztakarékos.:)

1. Hűha, ha az apró kis dolgokat is beleszámítjuk, elég sokminden összejön. (Az előző válasz/okat nem olvastam így gondolom lesz ismétlés) Nyereg (és tartozékai:kengyel, heveder, kengyelszíj), nyeregalátét, kantár (szár, zabla) , ha kell akkor különféle ínvédő, fásli, kantár-szár, az ápoláshoz cuccok (patakaparó, szőrkepe, gyökérkefe, ecset, vakaró stb.) futószár is kellhet, a bőr felszereléshez bőrápoló olaj, a patájára patazsír...ennyi jutott eszembe hirtelen, nem tudom hogy mit biztosítanak ott ahol tartani szeretnéd majd.:D

2. Háát erre nemigazán tudok válaszolni, megintcsak lovardája válogatja szerintem, meg hogy mit igényelsz pénz fejében.

2013. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok, az igazság az, hogy szettes összeállításos nyerget nem fogsz találni a márkásak között szerintem. Amit úgy árulnak 30.000-ért, hogy minden tartozék rajta van, az műbőr, nem márkás és még annyira sem tartós. A márkásabbakat inkább csak natúr szokták árulni és hozzá kell még venni.:) A paciról meg....fhuuu :O gyönyörű...és gyönyörű :DD Az a probléma vele, hogy egy képről nem sokat lehet látni belőle. Én ezen az egyen nem látom hibáját.:) Habár én az ilyen árakban mozgó pacikat szinte meg sem nézem, sajnos az ilyeneket csak képről csodálom.:(
2013. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1. Kell egy kötőfék vezetőszárral, vagy legalábbis egy borjúkötél, egy nyereg, egy heveder, két kengyel, kengyelszíj. Szintén két nyeregalátét, esetlegesen egy zselé, amely jobban eloszlatja a súlyt. Ezen túl kell egy kantár, ahhoz szár, zabla (sima egyszer tört olív zabla általában jó, de attól függ, mit akar csinálni a lóval). Ha versenyezni akarsz, akkor ahhoz egy külön fehér alátét, esetlegesen külön kantár. Ha a lóhoz kell, akkor segédszár (leggyakoribb talán a martingál, futószárazáshoz tehetsz rá gumis kikötőt, a többi segédszár jó esetben felesleges).

Szükséged lesz négy fáslira, ha a ló lesérül, vagy lábadozik, érdemes rátenni, ugráshoz vagy terepre tehetsz rá ínvédőt, esetleg bokavédőt is. Nyáron jól jöhet egy fülvédő. Kelleni fog futószár, ehhez ostor, lovagláshoz esetlegesen pálca, ugrók általában rövidet használnak, idomításhoz jobb a hosszú.

Legyen nyeregszappanod és bőrápolód. A lóhoz ápolóeszközök, vakaró, szőrkefe, gyökérkefe, patakaparó, rongyok, szivacsok, tajtékvonó. Nem muszáj, de lehet sörényfésűd is, én csak gyökérkefével átfésülöm, az nem tépi a sörényét. Esetlegesen hűsítő gél. Legyen patazsírod.

Ezen kívül legyen nálad olló, lázmérő, fertőtlenítő szer, hámosító kenőcs, vatta, kb. 10×10-es mull lapok, 2-3 tekercsnyi géz és rugalmasabb pólya.

2. A lovászok etetik és almozzák, minden mást te csinálsz, te ápolod le munka előtt, te szerszámozod fel, te dolgozol vele. Minden további megegyezés kérdése, van, ahol ha a ló bérlovasokat is oktat, akkor kevesebbet kell fizetned... Ez az esetek nagy részében nem éri meg. A Te felelősséged, hogy a ló időben legyen körmölve, szükség esetén patkolva (6-8 hetente), és féreghajtózva (fél évente), oltva (évente).

3. Változó, kb. 40 ezertől a határ a csillagos ég...

4. Biztos van, árat nem tudok mondani, nem arra lakok, de főleg az orvos díja azért nagyban függ attól, hogy mit kell csinálni...

5. Én Stübben díjlovas nyerget vettem, használtan ugyan, de remekül van kiülve, semmi baja nincs, évtizedekre tervezek vele, ha a következő lovamra is jó lesz, akkor meg még tovább... 60 ezer volt, eddig semmit se kellett rajta csináltatnom, stb. Bőrápolóval két hetente átkenem, ennyi, napi szinten van használatban.

2013. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,Szerintem is drága, de csodaszép.

Nem szeretnék díjlovas nyerget venni.Csak univerzálisat.Nem szeretnék nagy költekezésbe menni mert nem engedhetem meg magamnak.De igazából olyan szeretnék ami ilyen szett és nem kell márkás nyeregnek lennie csak kényelmes és használható legyen és szép.


Én is sokallom az 500.00, de a lovamnak mindent megszeretnék adni.És amelyiket belinkeltem azt a lovat szeretném mindent megtennék érte.


Arra kitudna választ adni, hogy mennyibe kerül kb. egy hónapra?A bértartás ahol tartanám 55.000ft/hó.

Azért is szeretnék mert a lovardában szinte mindenkinek van saját lova és én is szeretnék.

2013. júl. 15. 16:28
 8/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, elég ha a pacinak az alap felszerelést megveszed (alap márkákkal). nem az fog neki számítani, hogy milyen hű de drága nyerget vettél rá, hanem hogy hogyan és mennyit foglalkozol majd vele.:) Szerintem is csodaszép, és ha tényleg illik hozzád és a szüleid meg tudják neked venni, akkor nagyon szerencsés vagy!:)
2013. júl. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de kevés az esély!De ha érdekel mit szeretnék akkor privibe szívesen leírom
2013. júl. 15. 16:37
 10/17 anonim ***** válasza:

Csak példa volt, hogy én díjlovast vettem, annyiért, ugyanannyiból kijön hasonlóan neves márkájú univerzális nyereg is. Frízre ugró nyereg felesleges, nem tudnak túl jól ugrani, egyébként, tehát az ugró-univerzálisi s felesleges már szinte, de nyilván ez már egyéni preferencia kérdése.


Azt a lovat annyiért én csak akkor hoznám el, ha minimum L szintig képzett, és volt tenyészszemlén, tehát van minősítése. Másképp negyedannyiért kapsz egy sokkal jobb lovat.

2013. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!