Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet tőle bajuk?

Laura012 kérdése:

Lehet tőle bajuk?

Figyelt kérdés
Vannak macskáink kint vannak és elkapták a parvo vírust. Már szinte az egész állomány elpusztult. Kertes házban lakunk és mivel imádom a lovakat járok lovagolni. A kertbe ültettem répát és mivel ott is mászkáltak a macskák elképzelhető, hogy esetleg oda wc-tek. Ha azt a répát kiszedem a földből jól megmosom(mindig megmosom nekik) akkor lehet valami baja a lónak?

2013. júl. 15. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne erről megkérdezni egy állatorvost. A parvovírus ugyanis hosszú ideig túlél a földben, talajban, ha a macskák oda ürítették. Csak a föld eltávolításával és az egész kert alapos fertőtlenítésével lehet őket kipusztítani. Abban nem vagyok biztos, hogy a lovaknál okoz-e megbetegedést, ezt tényleg inkább állatorvostól kéne megkérdezned. Viszont mielőtt lesz újabb háziállatotok, az előbb leírt fertőtlenítést mindenképp el kéne végezni, mert a kutyák és macskák is megfertőződhetnek.
2013. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ma megyek az állatorvoshoz és akkor megkérdezem. Újabb macska nem hiszem, hogy lesz sem kutya mert nem nagyon szeretem a kutyákat esetleg ló de azt sem itthon tartanám. Az udvar már le lett fertőtlenítve klórmésszel de a kert még nem.
2013. júl. 15. 12:56
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos tegnap nem volt az állatorvos a héten már nem tudok elmenni ezért a kérdés még mindig érvényes és várom a válaszokat!
2013. júl. 16. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz keresni a neten olyan állatorvost, aki válaszol kérdésekre, több ilyen is van.
2013. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. júl. 18. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!