Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ingyen lovagláshoz kell írni...

Ingyen lovagláshoz kell írni szerződést?

Figyelt kérdés
Kibéreltem egy ugrólovat egy új lovardában, de mikor elkezdtem odajárni és megismerni a többi lótartót, két másik is megkért, hogy lovagoljam a lovát heti 1-3 alkalommal, mert ők nem érnek rá. Nem kell érte semmit fizetnem, csak lovagoljam le őket, mert úgy gondolják hogy jó lovas vagyok és nem tenném tönkre a lovakat, a mozgás meg jót tenne nekik. Erre kell írni szerződést, hogy ha mégis lesérül kié a felelősség? Ha igen, milyet? Vagy csak túlaggódom? A két ló közül az egyik egy olcsóbb hobbiló, a másik viszont 1 millió ft-t érő magyar sportló.
2013. júl. 15. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
ha pénzt nem adsz nekik,és ők sem neked ,akkor szerintem ellehet tekinteni a szerződéstől. Viszont,ha te ülsz rajta vagy te foglalkozol a lóval,akkor addig ,amíg át nem adod másnak te felelsz érte. De nyilván ha lép egy rosszat a ló és lesérül, arról nem tehetsz,néha kivédhetetlen,ez benne van a pakliban ,akárki ül rajta,ebből csak nem lenne kártérítési mizéria. Viszont ha teszem azt,direkt bele mész vele egy gödörbe és kitörik a lába,akkor lehet morcosak lesznek,és téged terhel a felelősség. De gondolom ez a veszély nem áll fent ,hogy szándékosan kárt tegyél az állatban.
2013. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Valletta ***** válasza:
Elsősorban az ő érdekük a szerződés, mert te bármikor megléphetsz ha baj történik, míg ők ott maradhatnak egy sérült lóval. Ha ők nem kérik, ne írjatok.
2013. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ők nem kérték, megnézték hogy lovagolok azon akit bérlek, aztán a sajátjukon, és azt mondták, hogy rendben van, hétköznaponként párszor lovagolhatok rajtuk. Remélem nem lesz semmi baj, mert nagyon jó lovak :)
2013. júl. 16. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!