Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Konfliktus miatt hagyjam ott...

Konfliktus miatt hagyjam ott a lovardámat?

Figyelt kérdés
Ebben a lovardában kezdtem el lovagolni, itt tanultam meg az alapokat. Járnak rajtam kívül is 10-18 éves lányok oda, összebarátkoztam az egyik edző és tulajdonos lányával, aki most 13 éves. Nagyon jól elvagyunk egymással, mindent elmondd nekem. Ma elkezdett sírni terepen és utána megkérdeztem mi a baja. Elmondta, hogy az apukája (a lovarda tulaja) csalja az anyukáját két másik nővel. Mondtam neki, hogy gondoltam, hogy ez a baja, láttam rajta. Dolgozik ott egy másik edző is, aki egész fiatal, nem tanul inkább lovasoktató maradna, ezenkívül díjugrat is. Ezzel semmi baj nem lenne így önmagában, de elképesztően arrogáns, nagyképű, sokat hisz magáról, mindenkinek beszólogat. pl: ma volt másik ottani barátnőmnek a szülinapja és mikor azt mondták, hogy kívánjon valamit magának, akkor azt mondta, hogy kívánj egy nagy faszt. Teljes hangerővel, majd nevetett magán. Nekem is mindig beszól, hogy le ne essek a lóról,(amit ráadásul most kaptam és nagyon rendetlen, önfejű lovacska) mert akkor megint neki kell vele dolgozni és neki ehhez semmi kedve nincs (óránként 2000Ft-ért csinálja nekünk, már ha csinálja) A lány, akinek szülinapja volt eddig nagyon kedvelte őt, most is elmondta neki, hogy mi a baja a barátnőnknek és megkérte, hogy ne mondjon semmit a tulajnak. Erre öt perc sem telt el, ő már a tulajjal beszélt. Ezután a tulaj ENGEM keresett meg és előadta nekem, hogy ÉN ne mondjak a lányának olyan dolgokat, amiket én félreértek, majd flegmán "megköszönte". Bejött az edzőm és megkérdeztem, hogy ez neki most mire volt jó, miért kellett rögtön szaladnia a tulajhoz pletykálni. Azzal jött, hogy ő akkor is a tulaj mellé áll és nem a tulaj lánya mellé. Most a tulajnak is, meg az oktatómnak is fentebb áll. Teljesen elment a kedvem a helytől. Most csütörtökön meghívott a barátnőm a lovardájukba lovagolni, had próbáljam ki, ne csak a sajátomon lovagoljak mindig, legyen egy kis változatosság is az életemben. Mit gondoltok ezek után megéri maradni? Az egyetlen hátráló tényező az, hogy az új lovamat most vittük a tanyára 2 hónapja és még nagyon új neki a hely, nem akarom nagy stressznek kitenni. Mit gondoltok? Megéri a ló miatt maradni, de érezzem magam rosszul hátralévő életemben a tanyán?
2013. júl. 16. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
A lónak mindegy, hogy hol van, egy-két hét alatt akklimatizálódik, onnantól már ez az "új neki a környék" csak a lovasa hozzáállásából fakad legfeljebb. Olyan helyen nem éri meg a lovat tartani, ahol az edzővel és a tulajjal is konfliktusban vagy, és neked nem szórakozás, kikapcsolódás az ott töltött idő, hanem stressz. Persze megpróbálhatod rendezni velük a dolgot, ha szeretnéd, de ha nem megy, ne erőltesd. A lovadnak se lesz belőle semmi baja, neki csak az a fontos, hogy lóhoz értő emberek vegyék körül, és legyenek lovak is körülötte, megfelelő helye legyen pihenni, kellő mennyiségű kaját kapjon...
2013. júl. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lónak mindegy, pár hét alatt megszokja, ha van a környéken másik olyan hely, ahol jól tartják őket, fontolóra veheted. De mindenképp megéri szerintem, ha megpróbálod rendezni a konfliktust, akkor nem kéne otthagynod a barátaidat. Nem kell belefolynod a családi ügyeikbe, a barátnődet vigasztalhatod, az oktató csajszit meg kezeld a helyén, már tudod, hogy kígyó.
2013. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem ne maradj,a lovad majd megszokja az új helyett.Nálunk pl. rossz lett az oktató és ezért mindenki 6-an lányok csak a lovak miatt járunk ki.Szerintem a tulaj lányával tudod majd tartani a kapcsolatot és az új helyett majd te is meg a lovad is megszokja. :D
2013. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Titkos Málna válasza:
Én ott hagynám azt az egészet, nem éri meg ott maradnod ezek után:( Szerintem próbáld ki az új helyet, és ha tetszik akkor költőzzetek:).
2013. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha tényleg oda jársz évek óta és több barátnőd is ott van, akkor ne hagyd még ott a helyet, várj egy kicsit, el fog csitulni az ügy.

a kígyóval ne foglalkozz, ne szólj hozzá, ennyi. a tulaj házassága meg majd vagy tönkremegy, vagy kibékülnek, minden esetre az a szál is meg fog oldódni.

évek alatt ez az első ilyen balhé, az szerintem nem olyan vészes, lehet, hogy te fújod fel, szerintem annak, akinek válságban a házassága (mondjuk mert lebukott) te vagy a legkisebb problémája.

2013. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!