Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fejrázás- rosszokássá válás...

LutriFort kérdése:

Fejrázás- rosszokássá válás vagy tényleg ennyire írritáló?

Figyelt kérdés
Van egy ügető lovam. Télen, amikor nincsenek bogarak és legyek, szépen lehet vele dolgozni, tehát nem fog, nem akar előremenni és a legfontosabb nem rázza a fejét, mint aki megkergült.Na de nyáron, nem lehet vele dolgozni, ideges lesz, és túlságosan támaszkodik a zablára és csapkod a fejével össze-vissza. Vettem neki egy légymaszkot( ami bevonja a fülét , a fejét és rálóg teljesen az orrára) Első nap megváltás volt, nagyon örültem. Második nap, mintha rajta sem lenne, ugyanúgy csinál mindent amit eddig... Mivel rajta van a maszk nemaz zavarja ha rászállnak a bogarak hanem,hogy ott röpködnek a fejénél. Tippek mit lehetne csinálni?

2013. júl. 17. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nálam terepen szokott előfordulni. Lehet venni lóra való rovarriasztót . Meg ilyenkor nyáron vagy kora reggel vagy késő délután jó lovagolni,ebben a 2 időpontban kevesebb a bogár is.
2013. júl. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy a rovarok,bogarak ellei spray-eket lehet fejre fújni..,mert szerintem nem. Mindig vagy reggel vagy du. lovagolok. :(( Hihetetlen,hogy csak az én lovacskám ilyen....
2013. júl. 18. 09:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk ja,azt nem tudom mennyire jó fejére fújni az igaz.
2013. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a kezembe fújom és úgy kenem a fejére. De vannak kenőcsök is. Nem tudom mennyire vagy határozott de lehet határozottabban kéne előrelovagolni, dolgoztatni. A bogarak jobban lekötik mint a feladatok.
2013. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ügetőm van.tavalyelőtt nyáron elkezde fel-le dobálni a fejét,mit az "örült",de csak,ha süt a nap.Nézz utána a headshaking szindrómának.Nekem a légymaszk megoldotta teljesen a dolgot,de csak az ami az orrát is letakarja.:)
2013. júl. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit te is generálod a dolgot, mert már előre rákészülsz, hogy na, most ez lesz... Fegyelmezd meg a lovat, ha kell, kicsit kocogtasd meg pálcával a farát, lovagold előre, közöld vele, hogy Téged márpedig nem érdekelnek azok a rovarok, sőt mi több, elvárod, hogy őt se izgassa, hanem márpedig Rád figyeljen! Mivel van légymaszk rajta, ezért nincs apelláta, ne hisztizzen, mert ez már nem több.
2013. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem.mHatározott vagyok vele szemben, előre lovagolok, száron van és mégis csinálja, de a pálcát azt kipróbálom, holott sose alkalmazom,mert nincs szüksége rá. Igen neki is rálóg a légymaszk, első nap jól ment, második nap ugyanolyan volt,mintha rajta se lett volna.. És az a baj,hogy felidegesíti magát :/
2013. júl. 19. 12:16
 8/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.Azért nem hidd el,hogy biztos csak szemtelenség.Lehet,hogy tényleg ez a headshaking betegség,nekem is az állatorvos mondta.És akkor nem old meg semmit,hogy lekensz neki egyet a pálcával!Abból lehet kiszúrni,hogy nem oldara hanem fől-le rázza a fejét!


[link]

2013. júl. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy se baj, ha mindig van nálad pálca, sőt. Az nem arra van, hogy szétverd a lovat, hanem, hogy segítséget adj neki (egy hosszú pálca például eléri a farát, a lábad viszont nem, így egyértelműbbé tehetsz neki bizonyos segítségeket), figyelmezd, vagy fegyelmezd, de sose arra, hogy célzottan büntesd, és most aztán szétverd a farát/agyát.
2013. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
olvasgattam erről a headshaking szndrómáról... nem tudom,de volt egy videó a youtube-n ott is ugyanezt csinálta a ló, mint az enyém ráraktak egy orrhálót az orrára és abbahagyta és arra a lóra is azt írták , h headshaking szindrómája van...
2013. júl. 20. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!