Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én már 3 éve lovagolok egy...

Én már 3 éve lovagolok egy lovardában, de még csak idén kezdtem el vágtatni szerintetek miért?

Figyelt kérdés
Azért kérdem mert már láttam olyat aki 10 hónapja lovagol és már vágtat ,, engem ez nagyon zavar...' héten egyszer lovagolok..

#vágta #ló . lovaglás
2013. júl. 18. 14:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ma is megyek lovagolni... :)
2013. júl. 18. 14:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Heti 1 alkalom nem sok. De az edződet kéne erről kérdezni,lehet indok pl: a rossz ülés,egyensúlyzavar stb....
2013. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
azt szokta mondani h jól lovagolok , de az első 2 évben elég bénácska volt az edzőm a mostani sokkal johbb és keményebb...az előző olyan szééép laaasssan akart mindent megtanítani....Lehet h ez az oka??
2013. júl. 18. 14:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Nehéz így megmondani ,látni kéne hogy lovagolsz. Az sem jó ha felületesen ,túl gyorsan tanít és az sem ha valamit 2 évig magyaráz egyfolytában. Persze attól is függ milyen tempóban lehet haladni az adott lovassal.
2013. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 x) ***** válasza:
Sajnos vannak lovardák, ahol ezt direkt csinálják... az ilyen helyeken "Az ügyfél azt is kifizeti, ha fél órát körbe-körbe vezetgetik futószáron, akkor minek a fölösleges erőfeszítés?" elven szoktak általában lovagoltatni. De ettől persze előfordulhat, hogy lassabban haladsz, nem fejlődtél elég gyorsan. Így látatlanban nem lehet megmondani.
2013. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de szentem az előző oktatóm volt a szar és igaz h heti egy alkalom de 1 -1,5 óra szokott lenni...
2013. júl. 18. 16:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyfelől az nagyon fontos, hogy az alapokat alaposan megtanuld, és jól rögzüljenek, másfelől heti 1 alkalom nem is sok.

Viszont az is tény, hogy sok helyen csak körbe-körbe zötyögsz, fizetsz súlyos összegeket, és mellette semmit sem tanulsz vagy fejlődsz... Jó edzőt kell keresni, akinél egyszerre maximum 1-2 lovas van lóháton, és tényleg tanít is valamit.

2013. júl. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3 év után engedtek csak vágtázni? Jó nagy palimadár lehetsz, és jól meg is kopasztottak. Mennyit fizettél egy alkalomért?

Mondjuk számoljunk 2000Ft-al: Ha egy évben 40 alkalommal mész lovagolni az 80 ezer egy évben, ha 3mal beszorzod az 240 ezer Ft! Ha ezt a pénzt már az elején egy jó magánedzőre fordítod, akkor az első év végére más simán tudnál ugratni, idomítómunkát végezni a lóval, nem a vágta alapjait kóstolgatnád. Az első év után ott kellett volna hagyni a helyet.

2013. júl. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kezdő lovas voltam és nem volt az 40 alkalom tegyük fel 32 és egy óra 1000ft volt tehát az megint más....Amúgy meg egy magándző jóval drágább tehát nem igazán értem annak meg nincs értelme h 1 évig lovagolok mintent megtanulok azt kész ja meg 2 osztályos voltam amikor elkezdtem lovagolni..
2013. júl. 19. 16:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk egy edzés 2500/alkalom (attól függ, mennyi idő, hogy a lovasnak mennyi fér bele a koncetnrációs idejébe, bár 1 óránál ritkán több), egyedül vagy bent, és gyorsan haladsz, messze többet ér ebből egy edzés, mint az osztályban körözgetésből 4-5. A 20. alkalom végére általában már a kezdők is szabadszáron vannak, tanulgatják a vágtát, akármi, bár ez rajtuk is múlik, mindenesetre a vágtát viszonylag hamar tanulják nálunk, mert az nem lehet, hogy a ló kicsit is megugrik, és pánik, meg káosz van egyből.
2013. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!