Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így lehet lovagolni tanítani?...

Így lehet lovagolni tanítani? Nem korai a terep meg az ugratás? Ajánljam, vagy keressünk más helyet?

Figyelt kérdés
A tanyán ahova járok úgy tanítanak lovagolni, hogy futószáron, amíg mindhárom jármódban biztosan nem ülünk, aztán 1-2 alkalom egyedül vagy osztályban, az irányítás alapjai, aztán terepre járunk pár hónapig, hogy szokjuk a dolgokat, utána ugratunk párszor pályán, hogy megtanuljuk, aztán mehetünk nagy túrákra is, amiken már sokat vágtázunk meg ugrások is vannak. Ha valaki komolyan tehetséges, akkor ajánlanak neki más helyeket, ahol komolyabban tanulhat díjlovaglást, díjugratást, itt mondják mindenkinek, hogy csak alapszinten oktatnak. Jó ez így, vagy rosszul csinálják? Én szeretek nagyon idejárni mert minden lovaglás előtt nekem kell megfogni, kihozni és leápolni a lovat, aztán leellenőriznek és akkor fel is szerelhetem, utána meg maradhatok ameddig akarok, segíthetek bevinni, elrakni a felszerelést, segíteni a következő lovasnak, megetetni, itatni a lovakat, meg ilyesmi, családias hely, nem üzletből csinálják meg aranyos mindenki, csak félek, hogy az oktatás nem jó, szóval hogy úgy megyünk terepre meg ugrunk, hogy a díjlovas alapok nincsenek meg, vannak akik azt se igazán tudják, mi az átlóváltás meg a helyes lábra ügetés, mert terepen az nem kell. Ajánljam a helyet a barátnőmnek aki most szeretne megtanulni lovagolni, vagy keressünk másik helyet?
2013. júl. 18. 21:25
 1/10 anonim válasza:

Szerintem kicsit több alkalmat kéne osztályban tanítani.A lovardai alakzatokat nekem se tanították meg rendesen.Azt máshol tanultam meg.

Nem tudom mit csinálj, mert ahogy írod szeretsz oda járni.Voltak már lovas balesetek ebből, hogy a lovasok alig mennek osztályban??

2013. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Lili1Dtimpex ***** válasza:

Felesleges pénz kidobás.Magadnak is be kell vallanod,hogy így nem haladsz semmire.Oké,az tuti hogy megtanulsz bízni a lovakban.De ez bizony édes kevés ahhoz hogy bármikor is majd megélhess a lovaglásból az itt ezen a helyen szerzett ismereteid alapján.Mi az hogy nem tudják hogy mi az az átváltás?:o A mi lovardánkban 4 éves gyerekeknek első alkalmukkor meg tanítja az edzőnk hogy mi az.

És e miatt ne aggódj,más helyeken is magad törődhetsz a lovakkal.(:

2013. júl. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Alapszinten oktatnak, ha meg akarok élni belőle, majd lovas fősulira megyek, de egyelőre hobbiból lovagolok csak. Lovas balesetek durvák nincsenek, esések előfordulnak, de az hol nincs?
2013. júl. 18. 23:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz versenyezni, vagy legalábbis komolyan űzni a lovas sportot, akkor ezzel nincs gond, az a lényeg, hogy élvezd.
2013. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Oké, esések minden hol vannak.

Szerintem ha csak hobbiból jársz és élvezed, szereted akkor maradj ott.

1. válaszoló voltam.

2013. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbyból akarsz lovagolni, akkor hajrá! Maradj te is, vidd a barátnődet is. Ha neki több kell, keres majd egy másik lovardát, ahol komolyabb szinten oktatnak.
2013. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A tereplovaglás élvezetes mindig, de ahhoz az kell, hogy a kérdéses lovas lovardai körülmények között már stabilan tudjon mindent, ami kellhet, másképp ez nem megy. Ráadásul a tereplovaglások után időnként kell futószáras ülésjavítás, mert csak terepen könnyen szétcsúszik az ember ülése, kapaszkodóvá válik a szárba, előre görnyed, felhúzza a sarkát, akármi...
2013. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom, ezért kételkedek picit a helyben. Te ajánlanád a helyemben, vagy elmennél máshová?
2013. júl. 19. 17:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Én máshova mennék. Voltam olyan helyen jóideig, ahol szartak a fejemre, és old meg, meg majd lesz valami, két éve nem tudom az összes hibámat normálisan kijavítani, bár addig már eljutottam, hogy megszereztem a REV-t, de versenyre nem merek menni, mert a tudásom olyan, amilyen, és az is tény, hogy fent maradok a lovon, de az, amit anno csináltam, se az én ,se a lovam érdekét nem szolgálta túlzottan...
2013. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Valletta ***** válasza:
Hobbinak elmegy, de a síkmunkában, kiképzésben akkora potenciál rejlik, hogy kár felette elsiklani. A lovaglás nem arról kéne szóljon, hogy ha már fennmarad a lovas akkor vigyük terepre meg ugorjon, hanem a finomításról, a bonyolultabb feladatok lovaglásáról. Ha nincs különösebb igényed a terepnél meg a kisixeknél többre, akkor ez a hely megfelelő neked, de ha valóban képzett lovas szeretnél lenni, én váltanék a helyedben. Nem főiskolán fogsz megtanulni lovagolni, hanem jól képzett lovakon profi lovas mellett. Abszolút kezdőt terepre vinni, hogy "szokják a dolgokat" szerintem veszélyes játék. Én úgy érzem ők arra mennek, hogy a lovas ne fásuljon bele a lovardai munkába (ami nem kéne hogy unalmas legyen, de ha nincs jó ló, nincs szakrételem, valóban unalmas a "körözgetés"), hanem ugorjon, járjon terepre, élvezze, hiába nem lesz tőle jó lovas. Aztán ha átmegy máshová, visszakerül futszárra és elkámpicsorodik.
2013. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!