Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kezdjük a belovaglást?

Hogyan kezdjük a belovaglást?

Figyelt kérdés
Van egy 5-6 éves arab félvér, herélt lova egy ismerősünknek. Kocsiba szokták befogni. Nincs betörve, de megengedi hogy nyeregben felüljünk rá, csak még kicsit dilis. Futószáron sem akar menni, először azt kellene neki megtanítani. Az arab lovakat általában 5-6 éves korukban szokták belovagolni, mert akkor kezdenek nyugisabbak lenni. Előre is köszi a segítséget :)

2013. júl. 19. 11:41
 1/10 gergo1998 ***** válasza:
hát ezt csak egy edző tudná megcsinálni, és elmagyarázni, de ismerek olyan embereket akik 3-4 évesen belovagolták az arab lovukat a legelső az lenne hogy futoszáron menjen, ha már megy akkor elöször nyerget tegyél rá ugy hogy nem ülsz rá és csakk ugy mozgatod, hogy megszokja,majd fokozatosan terheled ezt naponta kell vele csinálni, de a legjobb az "mindenkinek" ha keresnétek egy edzőt, ő tudja mit és hogy, lehet hogy drágálani fogják, de mindenkimek ez a legjobb (kivétel a pénztárcának), de a gazdának lesz egy jol belovagolt lova, a lonak is jó, mert egy profi dolgozik vele, és az edzőnek is jo, mert lesz munkája :D
2013. júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
megy ő nyereg alatt, csak még fél, mert nincs hozzászokva.. mi meg tudnánk tanítani, csak tanácsokat szeretnék kérni a futószárazáshoz. és persze a belovagláshoz is, de mi tudunk lovagolni a barátnőmmel, csak hogy hogyan csináljuk. edzőt nem szeretnénk hívni, ha akartuk volna, már rég el vittük volna, csak nem a miénk a ló, és mi azért fizetünk ott, hogy lovagolhassunk, másik lovakon, csak őt is beszeretnénk lovagolni.
2013. júl. 19. 12:27
 3/10 anonim ***** válasza:

A belovaglás nem úgy megy, hogy két tapasztalatlan ember fogja magát, és kikísérletezi, hogy lesz jó. Alapmű Klimke - A fiatal hátasló alapkiképzése című műve, annyi szaktudást én itt most engedelmeddel nem írnék le. További alapművek hozzá: [link]


Hívjatok belovaglót, és kérjétek meg, hogy segédkezzhessetek neki, lássátok, mit hogyan csinál, hogy legközelebb tapasztaltan és felkészülten álhassatok neki. Ha nem tudjátok futószáron stabilan mindkét kézre megtanítani, hogy szóra közlekedjen, nem tudjátok belovagolni sem, egy elrontott lovat javítani pedig mindig nehezebb. És ez tény, nem ellenetek szól, mert mindenki kezdőként nyit - de egyedül ebből a státuszból nem is igen szoktak kilépni az emberek.

2013. júl. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is tudok lovagolni. Rajtengedély vizsgám is van. Versenyzek is. De a saját lovamat elvittem edzőhöz mert ő tudja mit kell csinálni. Rettentő gyorsan fejlődik a szakszerű képzésnek hála. (1,5 hónap alatt annyitól hogy ráültem és elevickélt a 3 jármódban eljutott odáig hogy jövőhèten ha minden jól megy kipróbáljuk versenyen is. Én lovagolom de edző mondja mit csináljak. Ha ti nem akartok pénzt rászánni szerintem hagyjátok békén. Főleg ha úgyis van másik ló amit lobagolhattok.
2013. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy a belovaglás lényege, hogy valamely kiképzési skálán végigviszitek a lovat, de ez nem olyan egyszerű, mivel első nekifutásra a ló nem ismeri a szár vagy csizmasegítségeket, vagy hívtok belovaglót, vagy hagyjátok a fenébe. A linkelt szakirodalmak jók, de könyvből senki nem fog megtanulni lovagolni se, nem, hogy belovagolni.
2013. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
még egyszer mondom, hogy megy nyereg alatt.. reagál a lábra, a szárakra is, kocsiban megy, csak szeretnénk vele gyakorolni. futószáron nem akar menni,pedig az kéne. edzőt nem akarok hívni, mert nem az én lovam, és a gazdája nem fog rá pénzt áldozni, mert ő nem lovagol. a kanca, amivel lovagolok, vemhes lesz, és nem akarom ez miatt abbahagyni. ismeri a nyerget, csak még bizonytalan, az egyik ismerősöm is belovagolta a saját lovát, és már terepen lovagol vele. és még azt is megismétlem hogy nem csikó.
2013. júl. 19. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Én meg azt ismétlem meg, hogy amíg semmit nem tudsz a témáról, addig ne is csináld. Egy ló belovaglása nem kezdő kislányfeladat. Kis tudás, nagy önbizalom, nem túl jó párosítás, hidd el. A lónak is sokat ártotok, magatokat is veszélybe sodorjátok.

Kislány, ha gőzöd nincs ezekről a dolgokról, ne kezdj hozzá, nem éri meg!!!

2013. júl. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Valletta ***** válasza:
50%
Leírhatnánk tömören, címszavakban, de nem fog jobban menni a ló mint most, hidd el, mert ha futószáron nem tudjátok kezelni, képezni, akkor nyereg alatt semmi esélyetek. A belovaglás egy könyvnyi témát kitesz, legalább vennétek a fáradtságot hogy szakkönyvben utánanéztek, nem itt kérdezitek meg...
2013. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

ha ez a kérdés felmerült akkor neki se kezdj

bocs de igy van

2013. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

mennyi ideje, milyen szinten, hogyan lovagolsz? Ha megkérdezel egy tapasztalt lovast, az sem mondja azt, h : "én tudok lovagolni"!!! hanem alázatosan azt fogja minden bizonnyal válaszolni, hogy megyeget neki....

Először alázatból kéne órákat venni, utána keresni egy edzőt, vagy tapasztalt lovast... Vagy ha úgy van, és még aktuális akkor írj rám ;)

2013. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!