Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nyakszíj lecsúszik a ló nyakán?

A nyakszíj lecsúszik a ló nyakán?

Figyelt kérdés
Terepre járok vele, és van egy hosszú mező, ahol mindig megeresztjük őket, de a nagyon gyors galoppot nem mindig tudom végig kikönnyíteni, és van, hogy visszahuppanok a hátára. Arra gondoltam hogy csinálok/csináltatok egy nyakszíjat, hogy ilyenkor meg tudjak kapaszkodni (a nyergébe nem tudok, a sörénye meg tüsi) és ne pattanjak vissza szegénynek a hátába, de nem tudom, hogy amúgy előrecsúszkál-e, mert ha mindig lecsúszik, akkor a 4 órás terepen tuti megőrülök tőle, hogy visszahúzogassam, mert csak egy vágtánál használnám, amúgy nem fognám. Valakinek tapasztalat?
2013. júl. 19. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én mikor ugratni akartam, akkor egy régi kengyelszíjat csatoltunk a ló nyakába. Nekem sosem volt olyan, hogy előrecsúszott, de gondolom ez terepen sokkal másabb.. :)
2013. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem csúszik az sehova jó esetben, kivéve, ha a ló fejjel beleáll a földbe és úgy kolbászol végig... De tehetsz rá martingált, annak is van nyakszíja, és csatlakozik a hevederhez, a kombinált változat a nyereghez is, az aztán végképp nem megy sehova.

Egyébként meg ülésjavító edzések, sokat segít.

2013. júl. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Lili1Dtimpex ***** válasza:
Ameddig nem ülsz biztosan a nyeregbe vissza esés nélkül addig ne járj terepre,ne vágtázz gyors egyeneseket..!
2013. júl. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem lógatja a fejét, de néha megállunk legeltetni, arra az időre viszont tudom fogni. A lábam gyenge azzal van a baj, mert most kezdtem újra közel fél év kihagyás után, visszaszokok majd, csak addig se a paci háta bánja :) A kengyelszíjas megoldást lehet, hogy kipróbálom egy rövidebb lovaglásra és ha bejön, akkor szerzek rendes nyakszíjat, köszönöm! :)
2013. júl. 19. 18:02
 5/14 Ungarisch válasza:
Nem egyből a terepen kellene lenni kihagyás után szerintem..
2013. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kihagyás után 1-2 alkalom futószáras edzés, utána bent megéri egy-két edzést venni még, mielőtt az ember kimegy terepre, főleg, ha kint ilyen jellegű gondjai vannak. A nyakszíj a futószáras, vagy az arról frissen lekerült lovasok számára nyújt segítséget igazán... De amúgy nem csúszik sehova...
2013. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De hogy itt mindig milyen okosak az emberek! A nyakszíjra kérdeztem, nem edzéstervet kértem, majd beszélek személyesen valakivel aki ismer és megbízom benne, köszönöm. Ismét kérdezem, lecsúszik-e a nyakszíj.
2013. júl. 19. 19:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Az "okosakat" hagyd a pcsába.. ;)

Nem kell nyakszij sztem.. elég egy borjú kötél.. a hosszabb végét a nyereghez kötöd és minden jó..

2013. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kengyelszíjat kisorrszíjjal is hozzákötheted a nyereghez.
2013. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem csúszik le, én is voltam már így terepen, egy régi kengyelszíjat ráteszel, és jó is! :) nem fog csúszkálni, de azért el kell találni, hogy mennyire húzd meg :)
2013. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!