Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves kortól jó ha az...

Hány éves kortól jó ha az embernek van lova?

Figyelt kérdés

Milyen költsége van havonta??

Milyen érzés amikor lovat kapunk?(Mert szerintem annál jobb érzés sose nincs.(Nincs lovam csak gondolom.))



2013. júl. 20. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Bértartás vagy ha otthon tartod, akkor az ,kb. ugyanannyi, mert gy lovat egyedül nem tartunk, tehát otthon már kettőre kell számolni: kb. 40 ezernél kezdődik, határ a csillagos ég.

6-8 hetente körmölni kell, ha indokolt, akkor patkolni, mellsőre, vagy mind a négyre, annak függvényében, mit kell vele csinálni, kb. 5-20 ezer között mozog az ára, ez a kovácstól is függ. Évente egyszer oltani kell, kb. 10 ezer, de ha versenyzel, akkor fél évente kell. 3 évente kell vérvétellel szűrni fertőző kevésvérűségre, ha versenyzel, akkor gyakrabban, ez már orvostól függ. Ha a ló hajlamos rá, bő évente reszelteted a fogát... Plusz a ló felszerelését is karban kell tartani, ha valami tönkremegy, cserélni... Ha megbetegszik, azt kikúrálni kb. az ló árába is fájhat, vagy többe.


Nincs életkorhoz kötve, felelősségtudat kell, hogy a lónak megfelelő körülmények legyenek, napi szinten mozoghasson, és ez a mozgatás az ő érdekeit, igényeit is szolgálja, kielégítse, azt és annyit egyen, amennyi kell neki... Stb.

2013. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Minden szempontból akkor a legjobb, ha az ember lovak közé születik.

Alap költsége saját termelés melett is min 15k/ló, vásárolva az élelemet 25 otthon, bértartásban min 35, vagy ettől több.

2013. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az jó, ha egész napa a legelőn lenne a többi lóval és éjszakára menne be a boxba?

Vagy inkább tartsam rideg tartásban?Mitől függ?

Fríz,furioso,magyar sportló,magyar félvér,kisbéri félvér.Ezek a lófajtáknak melyik a jobb?

Azért kérdem mert ha lovat kapok ezek a fajták jöhetnek szóba egyenlőre és szerintem biztos, hogy kanca lesz.

2013. júl. 20. 14:58
 4/9 Valletta ***** válasza:
Van, aki 16 évesen igényesebb, keményebben dolgozik és felelősségteljesebb, mint sok harmincas, szóval ez nem az életkortól függ, én inkább a lovak ismeretétől, a lovaglás minőségétől tenném függővé a lóvásárlást.
2013. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

a rideg olyan 45000ft lenne a boxos 60000ft lenne

2013. júl. 20. 14:59
 6/9 A kérdező kommentje:
én már egy ideje lovagolok, arra szerintem készen állok.Csak én még egyetlen fajtát ismertem meg a legjobban.Tehát arra gondolok, hogy a frízeknek tudom, hogy mennyit bírnak télen, nyáron.Hogyan kell őket gondozni.De sokan azt mondják első lónak nem jó a fríz.
2013. júl. 20. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:

A fríz tényleg nem a legideálisabb, tipikus show-ló, bár megtaníthatóak sok mindenre, magasiskolai szinten is tudnak teljesíteni díjlovaglásban, de ehhez már lovas kell a talpán, nem is kicsit. Ugrani jellemzően nem tudnak, és sokuk hajlamos egyes betegségekre, ha nem megfelelő tenyésztőtől veszed, akkor végképp. De ha ismered a fajtát, akkor vállalható.

A rideg vagy félrideg minden lónak jobb, mint a bokszos.

2013. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Fríz,furioso,magyar sportló,magyar félvér,kisbéri félvér.Ezek a lófajtáknak melyik a jobb?"

- a frízről már írtam, a magyar sportló igényli a mozgást, de jól ugrik, szépen szoktak dolgozni általában, de nagyon nagy a szórás ,remek lovakat is találsz köztük, meg kevésbé jókat is. Használati típus, nem zárt fajta, ezért közel ugyanaz, mint bármely más európai sportló fajta.

- Furioso telivérezett fajta, ha kell, akkor szépen húz, a tenyésztésnél ez fontos volt, egyik legjobb magyar fajtánk, sajna nagyon szét van verve ez a fajta mára... De remek kis lovak, kell a lovas hozzájuk, és akkor nincs velük baj...

- Magyar félvér bármi lehet gyakorlatilag, ismeretlen anya (na ez elég tág, lehet az bármi, de tényleg bármi!), és fed. engedélyes mén csikója, a mén is lehet közel akármi... Szóval ezek közt meg végképp találsz elsőosztályú lovakat, akármire is kell neked, meg olyat is, ami közel semmire se jó.

- A kisbéri szintén erősen telivérezett fajta, bár itt sokan dicsérik, én kezdőnek nem ajánlanám, amit eddig láttam, az mind kicsit érzékeny, hisztis, önfejű ló volt, sokszor az indokoltnál pörgősebb és robbanékonyabb, bár kezelhetőek, de nagyon kell a lovaskontroll rájuk.

2013. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. júl. 20. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!