Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Amerikai ügető első és militar...

Amerikai ügető első és military lónak?

Figyelt kérdés
milyen lenne?

2013. júl. 20. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
kb olyan kombináció, mint egy lipicai első és terápiás lónak
2013. júl. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ügető szépen tud ugrani, és megy is, mint a golyó, ha kell, lehet belőle jó military ló, a díjlovaglás része húzós lehet, én mondjuk azt se mondanám lehetetlennek, mert nem S2 programot kérnek, az én ügetőm pl. szépen dolgozik négyszögben is, terepen is, ugrani nem szoktam vele, szabadon megnéztem, remek stílusban ugrik, de volt pályán, a lábai nem bírnák, ha komoly ugrókarriert terveznék vele.

Az ügető amúgy távlovaglásra is jól megfelel, nyilván mindkettő esetében meg kell tanítani vágtázni, mert neki ez nem természetes annyira, mint a többi fajtának, de nem lehetetlen. Általánosságban én azt látom, hogy jobb kézre kicsit könnyebben megy nekik, bal kéznél kell egy kis idő és türelem, talán mert pályán bal kézre mennek... De szóval nem lehetetlen, kell hozzá egy kis hozzáértés, tapasztalat, de legalábbis egy jó edző, és rendben lesz az.

2013. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A terápiás ló hasonlathoz annyit, hogy ott abszolút az egyed dönt, az adott ló mentalitása, stb-stb., tehát simán lehet terápiás ló arab vagy angol telivérből, lipicaiból is akár... Nem a fajta dönt. Na, de ez egy másik dolog már.
2013. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyiból előnyös lenne ,hogy a telivérezett lovak jók millitaryba,ügetőbe is van valamennyi telivér. Viszont az ügetők nem annyira elegáns megjelenésű lovak,küllemre sokszor elmaradnak más lovaktól,soknak a felépítése is akadály a sport terén.
2013. júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pontosan azért írtam a lipicais hasonlatot, mert egyed dönt, tehát nem lehetetlen egy lipp sem első terápiás lónak, csak miért "direkt" egy arra kevésbé alkalmas lóval próbálkozik az ember, miért nem egy olyannal, ami erre való. telivér, akhal, stb. szóval nem lehetetlen, de sokkal nehezebb és csak amatőr szinten lesz alkalmas rá nagy valószínűséggel. nem tudom, lehet, hogy volt valaha olyan ügető, ami világversenyen szerepelt militaryban, de nem ez a jellemző lássuk be.
2013. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ügetők azért nem mindennapos szereplői a militarynak, mert egyfelől kevesen akarnak annyi időt és energiát beleölni, amennyit igényel, ugyanezért nem látod nagyobb szintű ugróversenyen sem, pedig szépen ugranak, egyszerűen több idő és energia, mint egy átlagos sportló, magasabb szinteken pedig ez már szinte futószalagon megy, mire kiöregszik a lovad, kell legalább 2-3 ilyen szintre képzett utánpótlás, az nem lehet, hogy még ekkor csak tutujgasd az újat. Ha van mellette profi segítség, akkor viszont simán lehet kiemelkedő ló az ügetőjéből is, volt ugróban is kiemelkedő ügető ló... Díjloviban is egészen jól el lehet karistolni velük, bár vágtapiruettet soha nem fog csinálni, ezt meg merem kockáztatni, de militaryban nem is igen kell.
2013. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!