Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van ilyen ló? Amelyiket a...

Van ilyen ló? Amelyiket a legjobb lovasok is feszítőzablával lovagolják magas kategóriákban, díjugratáson?

Figyelt kérdés
Nem a lovasok miatt, hanem lénylegesen a ló miatt.

2013. júl. 20. 19:40
 1/8 A kérdező kommentje:

Most ez onnét jutott eszembe, hogy a Whitaker nevű híres lovasnak olvastam valami foltos lováról, amit ő is csak feszítővel tudott lovagolni, pedig jó lovas.


Miért?

2013. júl. 20. 19:43
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagydíjban 160 as pályákat is ugranak ,Van mikor pillanatok alatt át kell vinni a felvételt a lovon,erősebb zablával hatékonyabb ,mint egy sima csikózablával.Sok lovon van nagy kantár meg speciális zablák. Csak ők tudnak is bánni a feszítővel,akkor van a gond ,mikor a hobbista akarja használni .
2013. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A hobbista is tudhatja használni, nem ezen múlik. Sok lovon látni amúgy nagyon különnböző megoldásokat, pl. zabla + hackamore kombinációt, meg amit el tudsz képzelni, ezeket sokszor csak a verseny előtt egy héttel teszik rá, és célzottan a versenyre szánják, nem a mindennapos készüléshez: ott viszont nagyon számít az idő, a lovon a segítségeknek pillanatok alatt át kell mennie, pl. ha rendezni akarja a lovat, kicsit felvenni, vagy efféle, és egy feszítő, vagy hasonló zabla minimális segítsége is gyorsabban megy át a lovon, mint egy csikózabla erősebb rántása akár. De ezekkel a zablákkal tényleg tudni kell bánni, mert különben gond lesz.
2013. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha erősebb zablákat látsz versenyen a lovak szájában, az nem azt jelenti, hogy a mindennapi munkában is azzal lovagolják.
2013. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
Azok a lovak a csúcson vannak, 120%-ot teljesítve, abszolút érthető, hogy nem a csikózabla és a feszítőzabla eltérő hatása miatti, felvételenként 0,001 másodperces késésen fogják múlni hagyni az eredményt. Ha a falusi libakergetőn mennek feszítővel, ott képzettségbeli hiány van a ló és a lovas részéről is.
2013. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A hobbista is tudhatja használni, nem ezen múlik"


Aha,ja .... 10 ből 2 tudja.... Hány olyan videót látni ,hogy az idióta feszítővel rángatja szét a lovat.

2013. júl. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De nem azért nem tudja használni, mert hobbista. Én sem versenyzek, mert ügetőm van, és csak díjlovaglásra van REV-m, a ló képzett, de tudom, hogy nem azt mutatja, amit ezeken a versenyeken látni akarnak. Ennyi, mezei hobbista vagyok. Na bumm. Abszolút nem ezen múlik, az meg már egy külön dolog, hogy sokan a feszítőt azért teszik a ló szájába, mert "kemény a szája", vagy "rohan". Az enyém is rohant, mint az őrült, mikor elhoztam, ma már nekem kell noszogtatni - akkor mondjuk megy is, mint a gőzgép.

Az meg egy külön dolog már, hogy mennyire is lovas nemzet a magyar... Sokszor ezt remekül reprezentálja a Nemzeti Vágta...

2013. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

"Az meg egy külön dolog már, hogy mennyire is lovas nemzet a magyar... Sokszor ezt remekül reprezentálja a Nemzeti Vágta..."


Ez aztán témába vág.....

2013. júl. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!