Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem tudom megfogni a legelőn....

Nem tudom megfogni a legelőn. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Régóta akartam saját lovat, és végre sikerült. Egy kedves, idős pacit vettem, mikor a hátán ülök, aranyszívű, mindent lehet vele csinálni, de nem szeret. A legelőn ha meglát arrébb megy (5 hektáron vannak, tud rohangálni) beáll a másik ló mellé, ha odamegyek megkerüli a lovat, hogy nekem is körbe kelljen szaladnom, aztán arrébb vágtázik, élvezi a műsort, mert dobálja a fejét, ugrál, aztán megáll de ha elindulok felé megint elmegy. Ha csemege van nálam, akkor is ezt csinálja. Ha leülök és várok, akkor se jön oda, volt, hogy fél órát vártam, elvolt, legelészett tőlem 20 méterre. Úgy tudom már csak megfogni, ha a többi lovat leterelem a kiskarámba, rájuk zárom és bent a kis helyen megfogom. A többi lovat amúgy gond nélkül meg tudom fogni, odajönnek böködnek, nyihognak nekem. Volt, hogy egy órát szórakoztam a sajátommal, aztán megfogtam, kikötöttem, leápoltam, felnyergeltem, aztán lenyergeltem és visszaengedtem a többiek közé, és egy másikon lovagoltam. Ez jó, így megtanulja, hogy nem feltétlen rossz ha megfogom, vagy rájön, hogy ha hisztizik, nem ülök rá? Fél-egy órát szoktam lovagolni, szóval nem sokat dolgozik, nem értem, miért csinálja, de kezdek elkeseredni, hogy pont a saját lovam utáljon ennyire. Rajta kívül még 4 lovat tartanak ott, és mindegyiken lovagolhatok, szoktam is, de őket mindig meg tudom fogni minden trükk nélkül...
2013. júl. 21. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
vannak ilyen lovak,volt úgy ,hogy futószárat feszítettünk ki,így tudtuk befogni. Megoldás lehet még a kisebb karám.
2013. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Valletta ***** válasza:
Ne csak akkor fogd meg, ha dolgozol vele, hanem alkalmanként csak ápold le, adj neki csemegét, vezesd ki, vezesd be a karámba, stb. Azon is gondolkozz el, hogy nem-e lehet lovaglás közben valami kellemetlen a számára, szerszám, a kezed, az ülésed, elengedett-e a ló munka közben, stb.
2013. júl. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még nem teljesen elengedett mert telivérezett és mindenen idegeskedik, de nagyon gyorsan fejlődünk, az előző gazdájához képest sokkal jobb lovas vagyok, és igyekszem jól lovagolni. Lehet, hogy néha hibázok, de sose bántom, maximum nem egyértelmű neki, hogy mit szeretnék (pl oldallépés a mai napig nehezen megy) a felszerelésével meg biztos nincs hiba, mert nagyon jó minőségű, drága cuccai vannak. Régi mindegyik, de jó állapotban van. Lehet, hogy a lába fáj már a kora miatt, de orvossal megnézettem, azt mondta, hogy lovagolható, csak kapott gyógyszert meg vitaminokat. Terepre sose mentem eddig vele, mert féltem, hogy egyedül kint máshogy viselkedne, de lehet, hogy megpróbálom azt, hátha így jobban tetszik majd neki a lovaglás. De a pálya mellett van egy bekerített füves mező, azon sokat voltam vele kint, sétálgatni meg legelni.
2013. júl. 21. 13:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Vidd ki vezetőszáron legelni, ápold le, aztán engedd vissza, ilyesmik, ne jelentsen mindig munkát, ha meg akarod fogni.

A másik, nézd meg, jó-e rá a nyereg, mert ha nyomja a hátát, akkor nem csoda, hogy nincs kedve dolgozni. Ha be akarod fogni, sose fuss utána, mert az sokszor generálja, hogy ő is elfusson inkább.

2013. júl. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem megy oda mert nem tisztel, meg az nem jó a lónak, ha felnyergeled, utána meg le, mert nem tudja mire vélni. Ha nyereg, akkor az neki munkát jelent és ez maradjon is így. Ha kedveskedni akarsz, akkor kihozod, megfürdeted, legelteted, átmasszírozod, néha csemegével kínálod. A lónak nem kiváltság az, ha lovagolod, hanem munka, így jó hogy nem akarja otthagyni a ménest. A jutalom a legeltetés, a pihenés legyen.
2013. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Viktória888 válasza:

Szia! Velem is csinált ilyet egy ló.Nem akart dolgozni:)

Én úgy oldottam meg ezt a próblémát, hogy fogtam egy vödröt, és tettem bele egy kis jutalomfalatot. Akkor nagyon sietősre vette a figurát, és már ott is volt előttem:))) Próbáld, meg te is hátha sikerül....Ha nem sikerül, akkor a ló nem tisztel téged eléggé./

2013. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Veina ***** válasza:
Velem is elő fordult ez azt jelenti, hogy nem tisztel ezért figyelmen kívül hagyja a hívásodat is. csak akkor szabad jutalmazni ha oda megy hozzád különben folytatni fogja mert úgy gondolja te csak csemege adásra vagy jó. Onnan tudom mert én is így próbáltam először és akkor is tojt magasról a fejemre el vette a csemegét de azonnal a fejét is, hogy ne tudjam meg fogni. Utána a tulaj mondta, hogy alaposan hajtsuk meg a szárral a karámban és ha abba hagyjuk hívjuk a lovat és ha oda jön akkor meg szabad jutalmazunk ha akkor sem akkor megint jó alaposan meg kll hajtani nekem kb 10 perc áltatásban elég volt a hajtásra és utána szólnom se kellet neki oda jött, hozzá tenném amíg hajtva volt szó szerint rug-kapált teljes erejéből vágtázott. Amm nem baj ha nem egyedül van a karámba úgy is tudod ő sem egyedül volt. Remélem tudtam segíteni.
2013. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha futószárazni próbálnád? A feladatok után ugye behívod magadhoz. Nem baj ha eleinte csak megáll, és te mész közel hozzá, szép lassan meg lehet szoktatni hogy ő jöjjön, és akkor kaphatja a jutalomfalatot. És persze beszélj hozzá mikor hívod, mondd a nevét, és meg fogja szokni. Nekem 3 pacim van, bármelyiket hívom szaladnak!Pedig nem mindig viszek jutalomfalatot. Sőt, az egyik külön jelzi ha szomjas, és csak vödörből hajlandó inni ha itatjuk, a vályú nem megfelelő :)
2013. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hajtani próbáltam, de 5-6 hektáron sajnos nem egyszerű. Eleinte élvezte, vágtázott körülöttem dobálta a fejét, de mikor megunta a dolgot, nem odajött, hanem messzebb vágtázott, a derékig érő dzsungelben pedig nem nagyon tudtam utánamenni hajtani tovább. :) Futószárazni nem lehet már a kora miatt, nem jók a lábai, de lehet, hogy jó ötlet lenne így tanítani, "természetes lóhozállósan", hátha segít, ennek utána fogok nézni.
2013. júl. 23. 14:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam az ilyen lovakat megfogni, hogy áll a másik ló mellett, feléjük megyek és a MÁSIK lóra nézek, a célpontomat a szemem sarkából se figyelem. Megsimogatom a pacit, megfogom a kötőfékét. És akkor gyorsan, mégse hirtelen a célpontot fogom meg, gyors rácsatolom a vezetőszárat és megdícsérem. Van aki nem dől be még ennek se, az ilyet vagy sokan próbáljuk megfogni, vagy zabot csörgetünk a kajásdobozban, amiből, ha sikerül megfogni, kap, de ha ez se megy, vidd fel a kedvenc társát, akivel elválaszthatatlan, és akkor ő is megy. Ha nincs ilyen, akkor nem tudom.
2013. júl. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!