Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam nem lehet úgy kikötni...

A lovam nem lehet úgy kikötni hogy ne legyen mellette felügyelet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap elvittük egy helyre a másfél éves lovam ahol nem engedhettük szabadon és addig legelészett. Viszont folyamatosan figyelnünk kellett rá mert két hátsó lábánál a csüdje alatt folyamatosan beakadt a kötélbe, és a nap végére kidörzsölte a kötél is, hiszen húzta a kötelet, még jobban megfeszült, ő bepánikolt, megfeszültek az izmai, rángatta a lábát, de időben ki tudtam szabadítani. Amellett is össze-vissza csavarodott benne...

Ismerősöm is kiköti a lovait, de sosem gabalyodnak bele, még a csikója sem.


2013. júl. 21. 19:31
 1/6 Valletta ***** válasza:
Fentre kell kötni. Alap, hogy nem kötünk ki úgy lovat, hogy a szárba beleléphet.
2013. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon csúnya sérüléseket lehet így szerezni.

Ha nem lehet a lovat elengedni, akkor vagy úgy kösd ki, hogy ne tudjon belelépni a kötélbe, vagy legeltesd kézen.

2013. júl. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amikor fentre kötöttük, még jobban belegabalyodott!

Rengetek helyen azt láttam/látom hogy levernek valamit, kikötik, és úgy legeltetik a lovaikat, és nem történik semmi velük, átlépkedik a kötelet.

Egy rendezvényen pedig nem engedhettem szabadon a lovat miközben íjászbemutatók folytak.

2013. júl. 21. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
amit látsz, hogy a földre vannak kikötve azt nem kötélre szokták, hanem láncra, amit egy slagba húznak bele. így az nem is gabalyodik úgy, és ha bele is lép nem vág be a húsába.
2013. júl. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyébként szerintem a kikötésnél még szimpatikusabb a béklyó, bár ideges természetű lónak az se való, de amelyik megszokja az nagyon szépen elboldogul vele.
2013. júl. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 x) ***** válasza:
A lovakat szoktatni kell a kikötéshez. Az első pár alkalommal még általában belegabalyodnak a kötélbe, de utána megszokják és kitapasztalják, hogy hogy kell legelészni anélkül, hogy beleakadnának a kötélbe. Meg ahogy előttem is írták, slagba szokás belehúzni a kötelet.
2013. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!