Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyha bértartásban van akkor...

Hogyha bértartásban van akkor mikor, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Arra értem, hogy mi legyen a menete, hogy kb egy héten hányszor menjek ki hozzá és olyankor legyen edzésünk vagy csak ápoljam le és játsszak vele(nem tom, hogyan de ha van ötlet az érdekel). Hogyan tudnám a kapcsolatunkat erősíteni.Minden ilyen érdekel.

Bocsánat, hogy hosszú lett.



2013. júl. 21. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

4 sor azért annyira nem hosszú...


Én minden nap igyekszem kimenni hozzá, bár az én lovam bokszos tartásban van suliidőben, nyáron ridegben, és minden nap lovagolom is, heti kétszer kisétálok vele terepre, illetve hát nem mindig csak lépőterep az azért. Szoktam kint vele mászatni, néha megállok, és iskolázok vele kint terepen is.

Bent legyen néha rendes edzésed is, edzői felügyelettel, úgy lehet fejlődni, vagy legalábbis szinten tartani magad. Én nem parellizek vele, se semmi hasonló, de én vagyok az alfa, örül, ha meglát, karámban magától odajön, és "böbög", van munkakedve. A lényeg, hogy mindig az ő érdekei szabják meg, mit csinálok vele és hogyan, mindig kellemesen el van lazítva, és átmozgatva, soha nem "lefárasztva".

A munka színesítése végett szoktam néha kézen dolgozni vele viszont, vagy futószáron, bár ezek még nem mennek olyan jól neki.

2013. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

nekem rideg tartásban lenne

azért írtam, hogy lehet, hosszú mert valaki nem szeret olvasni

2013. júl. 21. 20:57
 3/7 anonim válasza:

Leírom, hogy én hogy csinálom, bár nem a saját lovam viszont csak én foglalkozom vele.(olyan mintha a sajátom lenne:))

Boxos tartásban van.

Na szóval. Én minden nap kijárok hozzá.

- Ilyenkor nyáron mivel dolgozom hajnaltól,csak este tudok kimenni hozzá, de nap közben karámban van. Minden nap kell foglalkozni vele! nem feltétlenül fizikai edzésre gondolok itt. De én majdnem minden nap lovagolok is. Heti egyszer jön hozzám edző, a többi napon magamnak tartom az edzést(de követem az edzőm utasításait). Egyszer pedig elmegyek terepre. Egy-két napot ki szoktam hagyni, hiszen pihennie is kell. Edzés után elviszem legelni, mikor mennyi időm van. Közben kiszoktam fésülni a sörényét/farkát, lepucolom még egyszer stb.

- Év közben suli előtt kimegyek hozzá, megetetem beköszönök neki(pl.simi, jutalomfali-pl. répa) ilyenkor csak ennyi hiszen időm is kb. negyed óra, és még sem szeretnék lószagúan suliba menni..:D Aztán sötétedéstől/időtől függően megyek ki hozzá du. vagy este. Edzés stb ugyan azok. Legeltetés közben pl. szoktam tanulni (kellemeset a hasznossal...).

- Amikor nem edzünk. Szoktam olyat játszani vele, hogy a lábai közül kell kivenni a jutalomfalatot a kezemből, vagy követ engem, (nagyon sok mindenre meg lehet tanítani!) Leápolom, ez fontos mindennap, hiszen jót tesz a bőrének és a közérzetének, a kapcsolatotoknak is!

- Ja és a kitrágyázás: én edzés/foglalkozás előtt szoktam kitrágyázni, de nem almolok be, azt csak edzés/foglalkozás után, addig kiszellőzik. Ezt is minden nap el kell végezni, akár a leápolását!


Jegyezd meg ezek a kulcsszavak: MINDEN NAP (és ez mindenre igaz-foglalkozni kell vele!)


Remélem segítettem, ha van még kérdésed edzéssel, tartással vagy bármilyen lóval kapcsolatosan, írj privát üzenetet!:-)

2013. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Suliidőben én átlag heti 1x tudok kiszaladni a lovamhoz. Ilyenkor egy egész nap kinn vagyok nála. Először is edzünk/kimegyünk terepre, ugyebár előtte lecsutakoltam. Miután vége a mozgatásnak elengedem, hadd hemperegjen, ha nem hempereg, akkor nyáron, ha nem fúj a szél, akkor lemosom. (Sztem felesleges lemosni a lovat hempergés után, mert az izzadságra rárakódott homok/sár megvédi a böglyöktől meg a legyektől. Persze, ha verseny előtt állsz kb. egy nappal, akk érthető.) Ha nem sűrűn mostad eddig a lovad, szoktasd meg vele, így tanul és egy kis plusz kapcsolat is lesz. Utána kapja meg a jutalmát, edzés után, vagy fürdetés után. Ilyenkor legeltetem vezetőszáron, így megszok téged. És ha nem fáradt ki, és neked is van elég erőd és időd, akkor parellizgess vele. Először csak vond magadra a figyelmét, hogy ha simogatod direkt nem nézel a szemébe, majd elfordulsz, esetleg teszel egy-két lépést majd megállsz. Vársz. Jönni kezd utánad. És utána ha nem veszi el semmi a kedvét, akkor lehet vele irányt változtatni, futni stb. Az én lovam már annyira megszokta, hogy ha el van engedve folyamatosan jön utánam, még lefotózni se tudom :). Találj ki vele trükköket! Menj át a cavalettin, ugráson, hátha jön utánad, de ehhez elég sok lelkesedésre van szükség és megszokásra, illetve bizalomra. Ezeket zárd jutalomfalattal, vagy akár tépj le egy csomónyi füvet és add oda neki kézből. Hidd el nagyon jó kapcsolatépítés! Ja, és én nagyon sokat beszélgetek vele! ;) :P
2013. júl. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És nem mindig muszáj vele lovagolni. Néha lefutószárazhatod, de a parellis-követős is jó mozgató, de akkor nagyon hulla leszel. Ha lovagolsz ne mindig ugyanúgy h körbe-körbe. Meg terepen mindig ugyanarra. Kicsit újítsd meg az edzéseket, hogy élvezze, mert bele fog unni. Egy kis ügyességi pályát is össze lehet neki hozni.
2013. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. júl. 24. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Épkézláb lovasember még karámban sem mindig ugyanazt csinálja, ezért a lova nem is fásul be, és heti 1-2× kimegy terepre. Ráadásul mindig van mit tanulni, finomítgatni, tehát elvileg kizárt, hogy ott kimerüljön a lovaglás, hogy karámban körbe-körbe, néha kézváltás, meg jármódváltogatás... Tudom, van ilyenre is példa. Ha a ló legelőn van tartva, nem gáz ,ha heti 1-2× néz rá az ember, ha bokszban, akkor viszont igen.

A futószárazás, vagy kézen idomítás remek feladat lehet, fontos, hogy az ember tudja, hogy mit csinál és miért, az a lónak nem élmény, ha a futószárazás csak a ármódok váltogatását jelenti körbe-körbe. A terepre ugyanez érvényes, ha mindig ugyanarra megy az ember, ugyanott ugyanazokkal a jármódokkal, a ló simán átmegy automatába, és csinálhatsz rajta, amit akarsz, ő megy, mint a gőzös, előre-előre. Néha kint is lehet neki feladatot adni, idomítgatni, új útvonalakat megnézni.

A lónak napi szinten mozognia kell, ezért ha bokszos, állásos, esetleg futóistállós paci, akkor jó, ha 1-2 naponta valaki kimegy hozzá és foglalkozik vele, ez a foglalkozás lehetőleg azt jelentse, hogy a ló kellemesen át/le van mozgatva, nem pedig lefárasztva, mert az nem hiányzik neki. Nyáron le lehet mosni amúgy, mert neki is jólesik a hideg, a víz, ha olyan helyen van tartva, utána fog ő hemperegni újra... Ha hagyják neki.

Szabadidomítást én nem ajánlanék instruktor nélkül, ugyanúgy el lehet rontani, mint a belovaglást. Ha van benne tapasztalata, hajrá, ha nincs, akkor nem biztos, hogy egy-két cikk alapján én belevágnék.

2013. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!