Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek így jó lenne?

Szerintetek így jó lenne?

Figyelt kérdés

Most még csak 3 hónapja lovagolok,vágtázni még nem tudok.Nagyon szeretem a lovakat,és még várnék tavaszig,akkor márt 1 éve lovagolnék.Apukám venne nekem max 450 000Ftig + 100 000-at felszerelésre.Apám fizetné a havi 45000Ftot bértartásra,oltást éves szinte.Elég lenne körmölni,ha a lovarda közelében nincs beton?10 percre van a lovarda,továbbra is járnék edzésre heti 2x.Minden nap kimennék a lovamhoz.Egy 8-13 éves haflingire gondoltam,vagy kisbéri jobb lenne?Milyen fajták valók egy kezdőhöz?Inkább herélt,vagy kanca?

Szerintetek így mindent összevetve menne a dolog?Felelőségteljes vagyok,sose unok meg egy állat,mert jobb a kapcsolatom velük,mint az emberekkel.A pénzzel nincs gond,ennyiért lehet hobbilovat találni?Iskola mellett megoldható?Személyes tapasztalatoknak is örülnék

15/L



2013. júl. 22. 11:47
 1/7 Valletta ***** válasza:
100%

Ha tudjátok fizetni, persze, megoldható, csak nagyon körültekintően kell a lovat kiválasztani. A fajtája mindegy, ilyen árban lehet kapni a legtöbb nem puccos, vagy éppen magyar fajtát, az egyed, a képzettség, a természet a lényeg. Lehet herélt, vagy kiegyensúlyozott kanca is.

Hogy mennyi időd jut majd a lóra az iskola mellett, az tőled függ. Én mindig lovagoltam, suli után egyből lovagolni mentem, este tanultam. Az egyetlen hozzáfűznivalóm, hogy egy kicsit talán járhatnál sűrűbben lovagolni.

2013. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint mindennap lovagolnék,de edzővel max. 3 tudok menni
2013. júl. 22. 11:57
 3/7 anonim ***** válasza:
A lótartáshoz pénz, pénz, pénz idő .. ja meg pénz kell.. ha ez van akkor nincs baj..:D
2013. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy éves lovastudással még jobb ,ha heti 3-4× jársz edzésre, mert ha csak magad zötyögsz a lovon, könnyen elronthatod.

Kiegyensúlyozott, nyugodt lovat kell választani, a herélt annyiban jobb, hogy mivel nincs tenyészértéke, ezért olcsóbb, és a tudását fizeted meg, nem azt, hogy egyszer a távoli jövőben talán csikóztathatod - amit nem éri meg, mert komoly szaktudás kell a tényleges tenyésztéshez, ilyen "az a mén tetszett ezért rátettem a pacimra" típusú lovakkal meg így is tömve a piac, bőven túl sok is van már, eladhatatlan.

Körmölni 6-8 hetente kell, ha ugratsz, akkor kell patkó a mellső lábaira, ha kocsizik, hátulra is, ha kemény a lovardai talaj, akkor is minimum előlre kell patkó (nem csak a beton lehet kemény).

Én egyetem mellett gond nélkül járok ki minden nap, pedig az órarendem tesz rá, hogy egyéb programom is lenne, szóval messze nem garantált, hogy az utolsó órám 2-4 között lemegy, és jónapot... Igaz, ha valamikor végképp nem tudok kimenni, edzőm foglalkozik a lóval (jellemzően, ha beteg vagyok, stb).

A kisbéri pörgősebb, telivérezett fajta, a haflingi talán nyugodtabb, de nagyon sokuk makacs, önfejű, kell rájuk a lovaskontroll, mármint mindkét fajtára - de kivételek mindenhol akadnak. Én mikor lovat néztem, abszolút semmi elvárásom nem volt, mármint fajtát illetően, csak a ló jelleme és egészsége volt döntő, illetve, hogy rossz szokásai ne legyenek, mert tudást tudok "beletenni", mást nem, segítséggel... De kezdőnek jobb, ha egy tapasztalt, minimum 8-12 éves lovat választasz, amelyik rendelkezik kellő mértékű és stabil tudással. Időnként az edződ üljön fel, korrigálni a ló tudását.

2013. júl. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább félvért vegyetek aki egy igazi tanítóló. Hafit nem ajánlom, kezdőként kaptam meg lovaglásra egy haflingit (azóta az enyém papíron is) de így utólag nézve nem biztos hogy jó volt. mindegyik makacs és önfejű, tipikus csökönyös póni. futószáron cukik de egy kezdőnek első lónak heti 2-3 edzéssel nem megfelelő.
2013. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még plusz egy évet, tehát ha már két éve lovagolsz továbbra is heti háromszor, majd akkor vegyetek. Lehet hogy már tök jól megy a lovaglás de a tapasztalatokat utána is szerzed, ami nagyon fontos:) De ez csak az én véleményem
2013. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Első lónak talán egy idősebb iskola ló lenne ideális, főleg hogy még nincs annyi tapasztalatod hogy egy fiatal lovat, egyedül könnyen lovagolj.
2014. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!