Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol lehet ilyet szerezni?

Hol lehet ilyet szerezni?

Figyelt kérdés
lójártassági vizsgát kell letennem,mert különben utcán nem mehetek a lovammal..csak udvarba..hol szerezhetnék ilyet és mennyiért?

2013. júl. 22. 17:48
 1/7 A kérdező kommentje:
*lójártassági engedély vagy ki minek ismeri :D
2013. júl. 22. 17:50
 2/7 anonim ***** válasza:
nem tudom
2013. júl. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de lóismereti alapvizsgát pl. akárhol tehetsz, ahol éppen rendeznek REV-et, akár ugrót, díjlovast, stb., mindegyik előtt, jellemzően a vizsga napján van egy elméleti vizsga, elég azt elvégezned, ha jól értem. De keress meg egy edzőt, mert ő fog tudni eligazítani ezügyben biztosan, esetleg felhívhatod a magyar lovasszövetséget, nagyon segítőkészek szoktak lenni.
2013. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lovas csoport forevör..xd

kamu nyugi. ;)

2013. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom te is facebook-on láttad ezt ki írva mint én.Személyesen ismerem a csajt aki ki írta de így se tudok többet mint ti.Én neten is keresgettem ilyet de nem találtam.Egyáltalán elképzelésem sincs ,hogy mit takarhat.

Nállunk a rendőr az iskolában mondta,de ő se tudott többet mondani mint hogy útlevél meg lójártassági engedély kell ,hogy ha egy lóval lóháton fő utakon szeretnénk közlekedni.Én is kicsit hülyeségnek gondolom de ki tudja mi az igaz?Lehet nem is minden városban/faluban van ez bevezetve.

2013. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
énis ismerem a lányt,mivel itt lakik a szomszédomba és vele szoktam lovagolni :D és nálunk a rendőrök eléggé belekötnek mindenbe..
2013. júl. 22. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs nyugi. Viszont ha közút közelében lovagoltok településen kívül, akkor kötelező a láthatósági mellény. Elvileg mikor terepre mész vinned kéne a lovad lóútlevelét is, hisz a telephelyet elhagyod, igaz nyáron nem lenne semmi egy A/5ös füzettel lovagolni. Amúgy meg a rendőrök azt se tudják, hogy létezik ilyen.


Amibe még beleköthetnek az, hogy ha nem tudod tökéletesen uralni a lovad közúton, veszélyeztetsz másokat. Ha kicsit háklisabb a ló, akkor érdemes leszállni és száron vezetni, minthogy kivigyen egy autó elé, esetleg ha leesel kiszaladjon az útra.

2013. júl. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!