Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudom hogy a lovak természetük...

Tudom hogy a lovak természetüktől fogva tudnak ugrani de hogy lehetne úgy gyakorolni tanítani hogy szeresse is? (szabadon ugrásra gondolok)

Figyelt kérdés
Ez a ló még előtte nem ugrott csak ilyen 20 -30 cm szabadban viszont azt szépen.Csak szabadon ugrásra gondolnák nem ülnék rá persze nem akarok vele nagyot ugrani csak járóiskola cavaletik meg kisebb akadályok nem nagyok és később magasabbra de hogy lehetne úgy gyakorolni vele hogy szeresse is amit csiná.De csak szabadba ugrana.

2013. júl. 24. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Hiába ugrik jól, nem szabad egyből nagy, magas és összetett akadályok leküzdésére kényszeríteni, mert sokszor ez az, ami a ló életkedvét is elveszi, ha csak ugrást lát később. Nagyon fokozatosan kell bevezetni a magasságot, az összetett akadályokat, széles akadálynál nem egyből 205 cm szélességgel kell nyitni, stb. Ha szépen átugorja az akadályt, jutalmazd meg, simogasd meg a sörényélét, vagy ahol szereti, és az elején ne kelljen sokszor megugrania valamit, ha 2-3× jól csinálta, akkor elég is volt, ez is jutalom, nem kell többet, hanem leléptetés.

A másik, az ugrás mindig legyen előkészítve, láttam olyat, hogy kihozták a lovat a bokszból, és egyből ráhajtották az ugrásra... Előtte be kéne melegíteni szerencsétlent.

2013. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) nem még csak jároiskolázunk és cavaleti mértekbe gondolkodunk és előtte mindig megmozgatjuk természetesen a pacit :)
2013. júl. 24. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!