Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő megtanulni lovagolni?

Mennyi idő megtanulni lovagolni?

Figyelt kérdés

hány óra szükséges futószáron? meg ilyesmik?

15/f


2013. júl. 25. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
lovagolni soha nem tanulsz meg.
2013. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

...milyen bölcs...:'D

Én úgy érzem ezeket szintekre lehet igazán bontani.

Kezdő, haladó, profi, veterán.


Különben változó, kit hogy tanít az edzője, valaki 3 év után nem jut el a vágtáig, valaki néhány hét alatt.


Konkrétan nem tudok választ adni, kisebb nagyobb megszakításokkal lovagolok. jelenleg 10 hónapja nem ültem lovon.

11 éves korom óta lovagolok, most 18 vagyok, a vágtáig nem jutottam még el futószáron, csak terepen nyomtuk egy idős kancával, végül utoljára egy herélttel.

Annyit tudok mondani, változó, sok mindentől függ, tőled, edzőtől, és benne vannak az anyagiak is.

2013. júl. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Akit épkézláb edző tanít, és nem úgy, hogy körbe-körbe zötyögnek osztályban és nem csinálnak semmit, az bő 3 hónap alatt eljuthat a vágtáig úgy, hogy szabadszáron vágtázik, stabil üléssel, független szárkezeléssel. Ehhez persze nem heti egy óra kell.

Amúgy minél tovább vagy futószáron, annál jobb, mert ott tudod igazán elsajátítani a helyes, stabil és biztos ülést, ami szükséges minden továbbihoz, és ha kellően biztos az ülésed, akkor nem lesz szükséged arra sem, hogy kézzel kapaszkodj, tehát képes leszel a szárakat helyesen kezelni, nem kapaszkodni benne, stb.

Igazán soha nem lehet megtanulni lovagolni amúgy, életed végéig tanulhatsz, mindig van benne valami új, ráadásul minden ló más egy kicsit.

2013. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!