Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vettem egy lovat és hátsó...

Vettem egy lovat és hátsó lábára picit sántit, a volt gazdája azt mondta csak kényeskedik, szoktak a lovak igy viselkedni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerem a helyzetet, de így laikusként is arra gondolok hogy téged átvágtak, rossz szokás szerint.

Már az előző gazdája is észrevehette, és ezért adta el még hamar.

2013. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 >>|BEAN|<< válasza:
beszélj állatorvossal.
2013. júl. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, átvertek, a lő sérült, ki tudja, mikor és hol sérült meg. Vizsgáltasd meg állatorvossal, én a helyedben ki se fizettem volna.
2013. júl. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még annyit kérdeznék, hogy ha az állatorvos a vizsgálat során egészségesnek nyilvánitja akkor azt fogadjam el.. Szerződésben az van irva, hogy szavatossági időn belül vállalják a ló egészségi állapotáért a felelősségét.. ez mennyi időt jelent.
2013. júl. 25. 16:21
 5/12 Valletta ***** válasza:
A szavatosság az eltitkolt hibákra vonatkozik, de neked az eladó elmondta, hogy sántít a ló. Te mégis megvetted, szóval erről ennyit, nincs ebben semmi átverés. Lám, sánta lovat is el lehet adni.
2013. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy hiszti, amúgy, mert pl. az enyém mikor egyszer lesántult, nagyon jól rájött, hogy ha sánta, akkor nem kell dolgozni, és utána egy párszor be is próbálkozott egy ilyen műsántasággal, csak lépésben sántított, ügetésben már nem, és ráadásul nem mindig ugyanarra a lábára... Nem volt semmi baja, csak sima munkaiszony.

De inkább azt mondanám, hogy a lovadnak valós baja van, meg kell nézetni orvossal, esetleg kováccsal is, lehet, hogy (gyógy)patkóval lehet segíteni rajta, de ez nagyban függ attól, hogy pontosan miről van szó, miért is sántít... Egy röntgen vagy ultrahang, valami segít majd.

2013. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
valetta, nagyon rossz indulatu vagy, az eladáskor nem mondta és nem is derült ki hogy sántit a ló, amikor kifizettem és létrejött a szerződés utána való nap reggelén sántitott a ló és akkor kérdeztem rá, ez mitől van és akkor jegyezte meg hogy csak hisztiből szokott ilyet csinálni..
2013. júl. 25. 20:40
 8/12 Valletta ***** válasza:

Nem vagyok rosszindulatú, máskülönben nem írtam volna neked a szavatossággal kapcsolatban. Félreértelmeztem, hogy az eladó utólag mondta már, hogy "szokása" "sántikálni".


Azért bíróságra nem kell menni, szerintem bőven elég, ha megmutatod neki a jogszabályi hivatkozást (amiben nem szerepel aranyosságában sántikálósat játszó paci), és szerintem visszaveszi. Aztán meg majd rásózza másra.

2013. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valetta ne haragudj, már a kérdést rosszul irtam ki, annyira idegesit ez a dolog.. totál kibuktat hogy ilyet kell intéznem..
2013. júl. 25. 21:22
 10/12 anonim válasza:
Téged sajnos nagy valószínűséggel átvágtak, mert egy ló nem szokott kényeskedni. Minél előbb nézesd meg állatorvossal !
2013. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!