Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti megvennétek? Versenyezni...

Ti megvennétek? Versenyezni szeretnék vele. Kicsit félek, fura az eladó.

Figyelt kérdés
[link] Fakónak írja, de ez a ló nem az, ez cremello, de csodaszép. A magassága is pont jó, és a kora is. Csak olyan lovat keresek, aki terepen nyugodt, magabiztos, és akár hosszú túrákra is lehet vele menni. Viszont egyre inkább a díjlovaglás, díjugratás tetszik, egyre többször veszek részt edzésen túra helyett, úgyhogy olyan paci jöhet csak szóba, aki arra is alkalmas. Díjlovaglásra minden jó, de ugrani nem tudom, hogy egy arab x furioso tudna-e... Az eladótól is félek kicsit, eddig csak olyan lovakat néztem meg, akinek tudott a gazdája helyesen írni, és be tudta azonosítani a lova színét, de nagyon megtetszett ez a paci. Attól is félek kicsit, hogy arab van benne, pedig ahhoz, hogy tudjam tartani, nyáron pár hétig engednem kell, hogy gyerekeket tanítsanak rajta, de nem tudom, hogy egy arab mennyire lenne jó futószáras lónak... Szerintetek nézzem meg? 200 km tőlem, úgyhogy elég messze van... Viszont olcsó, strapabíró és csodaszép..
2013. júl. 27. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Ha ugrani, terepezni és díjlovagolni akarsz - gondolkodtál már militaryban? :) Az idomítás amúgy mindennek az alapja, és minden lovat el lehet vinni bő M-es szintig, ha nem sajnálod az erőt és energiát. Az arab általában pörgős lovacska, terepen jól bírja akár hosszabb távokon is, ugrani tud, de a magasságok nem az erősségei - ezt a furioso része mondjuk "korrigálhatja", és abszolút van hozzá magassága is.

Kora, neme alapján amúgy nem lesz vele baj. A futószáras részhez annyit, hogy én anno vettem egy idegbeteg ügetőt, ami elvileg be lett lovagolva, gyakorlatilag én csináltam belőle hátaslovat. 1 év után már olyan szintre nyugodott, hogy gyerekeket lehet rajta futószárazni, csak helyesen kellett hozzányúlni, bánni vele... Mikor elhoztam, a gazdája közölte, hogy minimum fél óra futószárazás legyen, mielőtt ráülök, mert különben gáz. Most, ha nem mozog nyereg alatt 3 napot (karámban van tartva), akkor sincs gáz, nem, hogy ha előző nap ment... Terepen sincs vele gond, teljesen megbízható. Én úgy gondolom, minden lóból ki lehet ezt hozni, ha megfelelően álltok hozzá, nem sajnálva tőle az időt és az energiát. Az viszont jobb lenne neki, ha nem körözne futószáron túl sokat, hanem a szabadszárasokat oktatná nyaranta, ha mégis futószáras lesz, akkor arra előtte egy héttel azért rá kell készülni.

Maga a ló szép, viszont az idomítottsága megkérdőjelezhető (díj/idomítólovaglás terén). Megnézni meg lehet.

2013. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

"díjlovaglásra minden jó"

persze egy bizonyos szintig ,de ha nincs lebegős mozgása,küllembeli hibái vannak,akkor azt nagy szintre nem jut el. A díjlovaglás ugyanúgy megkívánja a lovat ,mint a díjugratás. Ugrani/díjlovagolni nem alkalmas ez a ló,ha nyugodt futószárazni megfelelhet,csak nem biztos,hogy ez volt futószárazva,tehát lehet lenne vele macera.

2013. júl. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem mondtam, hogy minden jó rá, csak, hogy ha nem sajnálja az időt és az energiát, bármi elvihető M-ig, akár tovább is, az kétségtelen, hogy szeretik, ha egy lónak akciós mozgása van, és ezt sok lóból legfeljebb kierőszakolni lehet, mert nem erre teremtetett, más a célja, ld. lipicai, a fogatos típus nem alkalmas igazán erre, mert térölelővé vált a mozgása. Ettől még megtanulhat sok mindent, és szerintem ez az igazán értékelendő... A tudása, ami a lovasa "beletett", nem a vele született képességek.

A linkelt ló tudása szinte biztos, hogy hiányos, mert csikós lónak van tanítva, ugrani ettől még tudhat, bár valószínűleg meg kell tanítani, de az egy féléves meló legfeljebb - ha előtt a többit rendbe teszik. Futószáras ló még lehet, az enyém 10 éves korára vált azzá egy rövid időre, előtte egy évvel még a futószár a lófárasztást jelentette, hogy a gazdája rá merjen ülni. Igazán komoly szintre nem feltétlenül gondolkoznék vele, de ha kikupálják, akkor elindulni jó lehet, kipróbálni magát, és megnézni, mire jutnak.

2013. júl. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol az eladóban,rossz érzésed van vele kapcsolatban,akkor ne vegyél tőle lovat.Van épp elég eladó ló,találsz megbízhatóbb helyről is.
2013. júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Valletta ***** válasza:
66%

A díjlovaglás az idomítottságot pontozza, nem pedig a ló természetes mozgásának a milyenségét. Persze van divatozás, de ez nem jelenti azt, hogy egy kisebb mozgású ló ne lenne ugyan olyan jól képzett, mint egy divatos nyugati fajta. Jó példák a régi magyar lovasmesterek, mai szemmel nézve vékonka magyar lovai, akik kiválóan teljesítették az iskolafeladatokat. Szóval igenis osztom azt a véleményt, hogy bármilyen lovat lehet díjlovaglásra képezni.


Én felhívnám az eladót és kifaggatnám milyen munkát végez a ló, mennyire képzett, stb, mert ez a csikós szerkó nem túl biztató, lehet, hogy tovább tart majd az alapokat letisztázni a lóval, mintha egy fiatalabbat választanál.

2013. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy díjlovaglás mindennek az alapja, minden ló képes rá. Nyilván ennyi pénzért nem olyan lovat várok, aki a karámban is passage-ban közlekedik, száll-lebeg. :) Ugrani se rögtön nemzetközibe szánom, én is csak most próbálkozom a dologgal. Militaryban gondolkoztam amúgy, de egyelőre külön foglalkozom a 3 dologgal, amíg military-szintre nem jutok velük. :) Lovasoktatás nyáron meg nem lenne vészes, max 90 percet dolgozhatnak egy nap, de ritka, hogy egy óránál többet dolgozzon itt ló, és vigyáznak rájuk az oktatók. Azért adnám inkább futószárra, mert akkor maximum elunja magát, míg egy kezdőbb szabadszáras csúnyán összerángathatja-rugdoshatja. Ha tud már valamit díjlovaglásból-díjugratásból, nem csak hagyományőrző cuccban szaladgál, akkor haladó lovasok alá, terepre is mehet, az még jobb neki.
2013. júl. 27. 23:36
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Futószáron is lehet rángatni-rúgni, pattognak a hátába (!), és a körözés a ló lábának sem jó. Normális helyen a futószárról nem kerülsz le, amíg kapaszkodsz a szájába, vagy össze-vissza rugdalással próbálod meg elindítani, és szabadszáron már az sem lehetséges, hogy jobbra-balra pattogsz a hátán, mert van ülésbiztonságod. Ha normális az oktató, és figyel a lovakra, lovasokra, akkor ez adott, tehát szabadszárassal jobban jársz.


Idomítólovaglásban sok tudása ennek a pacinak valószínűleg nincs, de terepbiztos. Csikós programot tudja, az kicsit más dolog, itt nagyon rendet kéne tenned a fejében, nem a származása a gond, hanem a múltja. Ha van melletted edző, akkor ki tudjátok kupálni a lovat 1-2 év alatt legfeljebb, és versenyszintre is hozható, valószínűleg tényleg terepbiztos. Megnézni megéri, aztán ha már van tapasztalatod vele, akkor mérlegelj, érdemes-e orvossal és komoly szándékkal visszamenni.

2013. júl. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

Tegnap 20:40: Nem is mondtam ,hogy te mondtad ,hogy minden jó rá. Ha nem vetted volna észre a kérdező írta ezt a magyarázatban és én erre reagáltam ,mert igencsak szemet szúró marhaság volt. Látom utólag leírta,hogy nem így értette,ezek szerint csak rosszul fogalmazott semmi baj. De te már másodszorra hiszed azt,hogy neked írok,pedig hidd el attól még ,hogy éjjel-nappal minden kérdésre tolod a választ ,nem minden körülötted forog..maradtam tisztelettel



tegnap 22:50:Igen az idomítottságot pontozza ,ilyen alacsony szintű versenyre minden lovat felképzel,de a díjlovaglás nem itt kezdődik.Hiába tud esetleg megcsinálni egy piaffot vagy paszázst ,ha lapos a mozgása ,nem nyújt látványosan az elejével, full laposan csinálja az ugrásváltást,akkor minden versenyen lepontozzák, nem számít mennyi idomítást raktál bele,nem lesz

elismerve,nem lesz kiemelkedő díjló. Meg "bármilyen lovat lehet idomításra képezni" ...... ja,persze..... Van akinek ,már az is díjlovaglás ,ha lelovagol egy C2 es programot... Nem tudom,nézel-e nagydíjszintű díjlovaglást. Ott sem véletlen,hogy megválogatják a lovakat,bizonyos szintig minden ló elvihető,de komoly szint már megköveteli a lovat,de manapság már mindegyik ló "díjló" hamár megtud csinálni egy combravalót.

2013. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Valletta ***** válasza:
49%
Ne haragudj, de amelyik ló - teszem azt, nem menő díjló fajta, hanem mondjuk egy kisbéri - végre tud hajtani korrekt piaffe-ot, passage-t, azt már talán te is díjlovaglásnak, díjlónak nevezed. Értem, hogy arra gondolsz, hogy a csikó természetes, veleszületett, lenyűgöző mozgását használja fel a díjlovaglás, mert most éppen ez a divat. Régen is képeztek lovakat, a piaffe, a passage, a sorozatos ugrásváltás nem újkeletű feladat(bár utóbbi cirkuszi mutatványnak számított, mert a lókiképzésben semmi haszna nincs), pedig nem voltak csúcslovaik. Minden fenti feladatot és még annál jóval többet, mint egy nagydíjas díjló végre tud hajtani teszem azt egy Bécsi Spanyol iskolás lipicai, nem lehet azt mondani, hogy nem lenyűgöző a lovak képzettsége, a feladatok végrehajtása, ebben minden lovas egyet ért. Mégsincsenek eredményes lipicaiak a díjlovaglásban, mert most nem "menő" a mozgásuk, holott a díjlovaglás nem a ló adottságait, hanem a képzettségét kellene, hogy pontozza. Mindezzel azt akarom mondani, hogy csak mert egy ló felépítése, mozgása nem felel meg a mai divatnak egy Totilas uralta, a természetestől egyre inkább elrugaszkodó és a cirkuszra egye inkább hasonlító pénzéhes versenysportra, még nem jelenti azt, hogy bármilyen fajtájú lovat ne lehetne a legmagasabb szintekig kiképezni.
2013. júl. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A leírás kupecgyanús, a ló származása ismeretlen. A kupecek úgy állapítják meg a származást, hogy ránéznek és rámondanak valamit, szóval azt az arabXfuriosót nem kell készpénznek venni. Maradjunk abban, hogy ez a ló magyar félvér.

A származás persze nem minden. Nézd meg, próbáld ki, ha egészséges, megveheted. A képek alapján jelenleg díjlovaglásra egész biztos, hogy nem alkalmas, az előtt egy elég komoly átlovaglásra lenne szükség.

Tereplovaglásra bizonyára alkalmas, nem tűnik ijedősnek sem.

Szóval ez egy nyugodt természetű, alapszinten belovagolt magyar félvér.

Kisebb akadályokat akármilyen egészséges lóval át lehet ugratni, ő azonban a képek alapján nyilvánvalóan nincs azon az idomítottsági fokon, hogy akár díjugratni, akár díjlovagolni lehetne vele. Előbb át- és be kell lovagolni. Ha komolyabb céljaid vannak ebben a két szakágban, semmi esetre se vedd meg, és ne is ebben az árfekvésben keresgélj. Díjlovaglásra, díjlovaglásra alkalmas, versenyzésre felkészített vagy versenytapasztalattal rendelkező ló nem ennyibe kerül.

Ez egy hobbiló, túraló. Én nem venném meg, az biztos.

2013. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!