Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha csak árpát eszik a ló az...

Ha csak árpát eszik a ló az mennyiben jó illetve nem jó neki?

Figyelt kérdés
Ahol tartom a lovam, áttértek az árpa etetésére a zab helyett. Eddig zabot kapott, de most zab helyett csak árpát. Ez hosszútávon mennyivel jobb illetve nem jobb mint a zab?
2013. júl. 28. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak és kizárólag árpát kap az gáz, ha kap mellé szénát és/vagy legel, akkor meg semmi különös. A zab a legjobb abraktakarmány, közepes energia és fehérje tartalma miatt, de ha az nincs, az árpa is megfelel, valamivel kevesebbet kell adni, törve vagy roppantva és vizezve etetendő, a zabnál magasabb az energiatartalma. Sokkal szerencsésebb még mindig, mint a kukorica.
2013. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Kap szénát is és legel is mellette.
2013. júl. 28. 23:40
 3/3 anonim ***** válasza:

sokan szeretnek inkább árpát etetni zab helyett, én is azt preferálom, darálva, áztatva. hosszabban tartó energiát biztosít, nem olyan löket szerű, mint a zab.


rideg tartásban a magasabb energia tartalma miatt különösen jó, jobb, mint a zab, ősztől tavaszig szükség van a plusz fűtésre, amire a zab nem annyira alkalmas, és ahogy más is írja, jobb mint a kukorica (amit még fűtés céllal etetnek télen).


szerintem ne aggódj, sőt, ha eddig esetleg kicsit soványka volt a lovad, most majd szépen kikerekedik.

2013. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!