Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám a szüleim ezt a...

Hogy tudnám a szüleim ezt a fajta gondolkozás módját megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok kislány sír ilyen kérdéssel, de ez nekem tényleg egy nagyon jó lehetőség. Jelentkezek, hogy 17 múltam. :D szóval az a helyzet, hogy anyáék sose akartak nekem lovat venni, mert hogy csak pocsékolás , mert egyszer beteg lesz elpusztul és kidobtunk egy csomó pénzt az ablakon. Ez a gondolkodás módjuk. Meg hogy drága tartani. De a barátnőmnél ingyen tudnánk tartani, illetve mindig megengedte a feles tartást és annyit akkor tudnánk fizetni. A ló akit szeretnék egy nagyon erős ló, életében nem volt még beteg, de ha beteg is lesz, akkor azt egyenlőre a szüleimnek kell fizetniük. :/ Bár ha vigyázunk rá semmi baja nem lesz, mivel nagyon jó helye lenne. Az állatorvosi költségeket tudnám fizetni, az ünnepekre kapott pénzből illetve amit keresek nyári munka idején. De ez a pocsékba megy ha beteg lesz és elpusztul ez tényleg felb@asz már bocsánat. Hogy gondolkodhat valaki így?

2013. júl. 28. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

" Bár ha vigyázunk rá semmi baja nem lesz, mivel nagyon jó helye lenne"


Akármilyen jó helyen van vagy akármennyire is vigyázol rá,betegséget nem lehet mindig kivédeni. Ha pl bekólikázik vagy egyéb más baja lesz,esetleg műteni kell vagy drága gyógyszereket venni,akkor belenyúlhatsz a zsebedbe. Nem tudom mennyit keresel nyári munkán,de szerintem az semmire nem lenne elég hosszútávon. Egy átlag fizetés ("jó" esetben) 100-120 ezer ,bejelentett főállással és ez édeskevés ,ha te ennél jobban keresel 1-2 hónap alatt a nyári munkáddal,szóljál,megyek oda én is.

2013. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Akkor minek akartak gyereket? Egyszer lebetegszik, eltöri a nyakát, agyonüti a főutcán egy stukkó, ott pusztulhat aztán akkor minek hozták össze, csomó pénz ráment már pedig... Már bocsánat. Az indok, hogy drága, azt megértem. De az, hogy megdöglik egyszer, minek, az... Ne tartson semmilyen állatot lehetőleg, a kutya, macska, hal is kimúlik előbb vagy utóbb. Minden meghal előbb vagy utóbb, ami él.

Igazából ezzel nem tudsz mit kezdeni, megpróbálhatod nekik elmagyarázni, hogy egy ló átlagosan meddig él, és meddig terhelhető, az, hogy a ló soha nem lesz beteg, stb., az optimizmus, sajna ezt nem lehet előre tudni, viszont ha egyszer komolyabban lebetegszik, lesérül, az a ló árának többszörösébe is kerülhet (5-600 ezer körül kezdődik sok dolog kikezelése).

Az, hogy jó helyen van tartva, nem poros a kaja, fellocsoljátok a pályát, max azt védi ki, hogy jó eséllyel ne legyen kehes. Illetőleg ha napi szinten lovagolsz, akkor olcsóbb egy lovat tartani, mint edzéseket fizetni, az is tény, de csak addig, amíg az a ló tényleg egészséges.

2013. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Piszok egyszerű, a szüleid is emberek, és nem hajlandóak arra, hogy kiéhezzék a lovad költségeinek árát, hanem esetleg meg akarnak egedni amguknak olyan luxust, mint megtankolni a kocsit. Ennélfogva amúgy igazuk is van, hiszen ők nem akarnak lovat, az ő szempontjukból valóban egy fölösleges pénzkidobás. Az a baj, hogy felthetőleg még nem éltél külön háztartásban, és fingod nincs róla, hogy micsoda pénzek mennek el rezsire, majd talán kicsit később belelátsz, hogy milyen is a másik oldal és megérted a dolgot, aztán ha még mindíg lovat akarsz akkor saját berkeiden belül még mindíg kiéhezheted az árát.
2013. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 x) ***** válasza:

Ezen sajnos nem nagyon tudsz változtatni. Tudom, hogy nehéz megérteni, de nem mindenki van oda a lovakért. A mai világban meg már az alapvető életkörülményeket is nehéz megteremteni, és kevesen engedhetnek meg maguknak egy olyan luxust, mint egy ló. De szerintem meg kéne mutatnod a szüleidnek, hogy tényleg szeretnéd. 17 éves vagy, tudnál keresni valamilyen diákmunkát például, abból ugyan nem sok pénz jön, de a szüleid látni fogják, hogy próbálkozol. Vagy add el a feleslegessé vált cuccaidat vagy ilyesmi. Egy lóra ez természetesen nem elég, de valamennyi pénzt csak jelent. Hátha sikerül meggyőzni a szüleidet. Ezen kívül magyarázd el nekik, hogy egy ló sokáig él, és kevés olyan betegsége van, ami halálos.

Vagy ha vagy olyan gonosz, hogy érzelmileg zsarolod a szüleidet, akkor mondd nekik azt, amit a 2. válaszoló írt, hogy akkor gyerek minek kellett nekik. De ez már azért nagyon a végső eset.

2013. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ilyen takarmány árak mellett szerintem senki nem fog neked ingyen tartani lovat...
2013. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is ezt mondták, nem is vettek nekem lovat soha. így felnőtt fejjel már azt mondom, igazuk volt, hiszen ők nem értenek a lovakhoz, egy csomó csapdába belesétálhattunk volna.

Kitartóan jártam lovagolni tehát, és amikor már saját keresetem volt, vettem belőle egy lovat. Eddigre már szert tettem arra a bizonyos elegendő tudásszintre is mind lovaglásilag, mind és elsősorban lótartásilag. így, felnőtt, lovasember fejjel már látom, hogy milyen rengeteg csapda leselkedik azokra a lóhoz nem értő szülőkre, akik lovat vesznek a gyereküknek. És mire eljutottam odáig, hogy lovat vegyek magamnak, megtanultam felismerni és elkerülni ezeket a csapdákat.

2013. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen?És ha összevesztek?Én tartottam barátnál,úgy lovat,hogy csak a kajáját kellett kifizetnem,de így is megtürt személyként kezeltek,meg egy idő utánn jöttek a megjegyzések...Szóval inkább elvittem olyan helyre "ahol nem foglalom fizetővendég helyét"...:/
2013. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A mai lótartási költségek mellett szerintem nincs az a barátnő, aki ingyen tartaná a lovadat. Vagy legalábbis a szülei tuti szólni fognak ellene, hiszen alaphangon is benne van nekik egy ló tartása (saját takarmány esetén) húszezerbe havonta. Komolyan gondolod, hogy ezt elfogadnád egy idegentől? Vagy hogy ezt semmiért cserébe megcsinálnák neked? Hacsak nem kanállal eszik a pénzt és mindegy nekik, hová teszik, nem nagyon hiszem, hogy ebbe belemennének.

Másik dolog, hogy nagyon szép, hogy tennél a lovadért, de egyelőre téged is a szüleid tartanak el. Ez van.

Ha hajlandók fizetni rendszeresen jó lovardában, jó edző mellett a lovaglóóráidat, szerintem légy érte nagyon hálás és ne bánd, hogy nincs saját lovad. Így rengeteget tanulsz, minél több lovon lovagolsz, annál több tapasztalatot szerzel és később majd ha már önálló leszel, vehetsz magadnak olyan lovat, amilyet szeretnél.

Ha 17 vagy, akkor egy év múlva főiskolára kerülsz, vagy ha nem tanulsz tovább, akkor dolgozni kezdesz. Fősuli mellett is lehet melózni, ha komolyan gondolod, néhány év alatt (ha a szüleid a tanulásod költségeit fedezik) simán összegyűjtesz annyit, hogy vehess magadnak lovat és legalább fél évi tartási költségét is összeszedd. Ha ez megvan, akkor mehetsz lovat venni. Addig meg türelem.

2013. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.Én 35 ezret fizettem "csak a kaja" cimszó alat...
2013. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7-es, ha veszi valaki a takarmányt és még jól is tartja a lovat, bizony simán 30 körülre rúg. A 20, amit írtam, abban az esetben igaz, ha maga termeli és takarítja be. Iszonyat árak vannak sajnos. Bár most nyáron estek a takarmányárak, de télen is eszik a ló, akkor pedig simán háromszorosára ugorhat egy bála széna, duplájára egy mázsa zab, stb.
2013. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!