Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik jobb? Hogyha boxban...

Melyik jobb? Hogyha boxban vannak vagy ha rideg tartásban vannak?

Figyelt kérdés
melyik a jobb választás 1 holsteini kancának és egy 1 kisbéri kancának! mind2 versenyez!

2013. júl. 30. 11:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rideg tartásban szerintem. Még ha versenyzik is, sokkal egészségesebb nekik ha kint lehetnek mint bent állnak a boxban egész nap. Annyi, hogy jobban kell rájuk figyelni, mivel versenyeznek. De sokkal jobb nekik ha kint vannak!
2013. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Valletta ***** válasza:
A lónak mindig jobb a rideg, a lovasnak pedig kényelmesebb a boxos, de ebben az esetben is szüksége van a lónak a lehetőleg egész napos karámozásra. Egy ridegben tartott, aktívan dolgozó lovat viszont télen takarózni kell, mert nem egyhamar szárad meg, viszont nyírni sem lehet, mert megfázik. Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy ha a lovas hajlandó plusz időt, energiát fordítani a lóra (legelőn levadászni, sárból kihámozni, szőrt nyelni, munka után takarózni, 1-2 óra múlva levenni a takarót, nem szégyellni, hogy télen nagy szőrben van a ló, stb), akkor megoldható, hogy ridegben legyenek, ha nem, akkor viszont a boxos tartás lenne a megfelelőbb.
2013. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyáron rideg, télen box. Ha versenyeznek, akkor munkában vannak, ergo néha leizzadnak. Hideg időben izzadtan nem szabad kitenni ridegbe, mert megfázik, így télen szükség van boxra. A versenylovakat télen meg is szokták nyírni, egy nyírt lovat pedig nem szabad kint tartani télen, mert még ha be is van takarva, megfázhat. Persze télen is ki lehet tenni őket napi néhány órára a karámba akkor, amikor nem közvetlen munka után vannak, tehát nincsenek leizzadva. Ha nyírva vannak, mindenképp kell rájuk takaró a karámba.
2013. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

akkor a boxos tartás olyan, hogy egész nap kinn vannak a legelőn és csak ebédre esetleg mennek be de nem mindig

meg vacsorára északára

akkor választom a boxos tartást mert majdnem ugyan ott vagyok


azt még megkérdezhetem, hogy fríz lónak melyik a jobb??

2013. júl. 30. 17:13
 5/12 anonim ***** válasza:
nem a fajta választja. a pónik jobban szeretik a rideget, de ha póni vagy nagyló és aktívan versenyez télen is akkor nyírni kell, takarózni és azt kint ridegben nem kivitelezhető.
2013. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem a pónik szeretik jobban a rideget, hanem általánosságban a lovak. Félridegben tartható bármelyik nyírva is, estére be kell vinni bokszba, napközben legelőn lemozogja magát, nem fog megfázni.

Az értékesebb versenylovak amúgy rendszerint bokszban vannak, így biztosan nem lesz rajta harapás vagy rúgásnyom.

2013. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
tudtok nagyon jó lovakat?
2013. júl. 30. 20:40
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

eladdó nagyon jó lóra gondoltam!Díjugratásra

2013. júl. 30. 20:40
 9/12 Szonjus ***** válasza:
A frízek nem valók ugratásra, de ők jól bírják a rideg tartást, az én véleményem szerint. Te most lovat szeretnél venni?
2013. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szonjus ***** válasza:

Oké végül mégis csak én vagyok béna és nem tudok olvasni. Szóval a fríz viszonylag igényes, de pont nem a hőmérsékletre, bár a meleget kevésbé bírják. A frízek között sok hajlamos a bőrbetegségekre én már láttam napallergiás fríz lovat is, ezen kívül könnyen gombásodnak és csüdsömörük is hamarabb lesz egy átlagos lónál (nálam legalábbis ez volt a tapasztalat).

Én semmilyen lovat sem tartanék csak boxban, de ha frízem lenne én jó időben non-stop legelőn tartanám. csak akkor raknám boxba, ha nagyon esős, saras az idő, illetve a téli éjszakákon, amennyiben tényleg nagyon hideg van,

mondjuk szerintem minden lónak ez lenne az ideális, de ez csak egy vélemény.

2013. aug. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!