Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leírná nekem valaki hogy mit...

Leírná nekem valaki hogy mit kell megvenni egy lónak?

Figyelt kérdés

Mindent amit szükséges minden kis apró dolgot

Köcce


2013. júl. 30. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A kérdés az,hogy olyanra gondolsz, ami tényleg szükséges, vagy minden flancos hülyeségre, amire ráfogják, hogy szükséges? ;)
2013. júl. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ami fontos nyereg zabla stb
2013. júl. 30. 17:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem köcce,hanem köszönöm,vagy köszi -.-

Egyébként miért kérdezed?

2013. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De azt nem lehet írni

Mert hamarosan veszünk egy lovat és előre megvesszük a kellékeket

2013. júl. 30. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
hát, kötőfék, vezetőszár, nyereg (felszerelt ugyebár:nyereg, heveder, kengyelszíj, kengyel :)) nyeregalátét, illetve szerintem nagyon hasznos egy nyeregemelő, vagy ütéscsillapító, én nyugodtabb szívvel lovagolok, ha rajta van :) akkor...kantár,ugye zablával, szárral...akkor ugye kell pucolószett. (patakaparó, kefék, esetleg egy erős fésű a sörényének, illetve nekem nagyon bevált, hogy van benne egy sima,puha rongy, amivel csutakolás után áttörlöm és gyönyörű fényes lesz tőle :3 )szerintem nagyjából ennyi...:)
2013. júl. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 30. 18:25
 7/9 anonim ***** válasza:
előre maximum pucolós cuccokat tudsz venni, mert az összes többit a lovad méretétől függően kell kiválasztanod. elég sok pénzt kidobtok az ablakon ha vesztek egy rossz méretű kantárt pl mert a lóra nem lesz jó.
2013. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ápoláshoz szőrkefe, gyökérkefe, vakaró, patakaparó, tajtékvonó, 3-4 szivacs, rongy, patazsír. A bőr dolgaidhoz nyeregszappan és bőrápoló. Esetleg vehetsz még sörényfésűt, értelmetlen - jobb, ha gyökérkefével húzod át a sörényét és a farkát, az nem tépkedi ki a szőrt.

Felszereléshez kötőfék, vezetőszár, kantár zablával és szárral, egy vagy két nyeregalátét (így könnyebb cserélni, hazavinni mosni), szükség esetén zselé (jobban eloszlatja a súlyt a ló hátán), a ló hátára megfelelően felfekvő, neked megfelelő típusú nyereg, ugráshoz vagy terepre ínvédő, esetleg bokavédő, nyáron fülvédő.

Szállításhoz polár fásli alátéttel, valamivel betekerheted a farkát is. Ha patkolva van, a patkót érdemes levetetni.

Házipatika, gyors ellátáshoz: olló, lázmérő, fertőtlenítő szer, hámosító kenőcs, hűsítő gél, vatta, 2-3 tekercs géz, kb. ugyanennyi rugalmas pólya, kb. 10×10-es mull lapok, tiszta rongy. Tarthatsz otthon (vagy ha van lehetőség vizet forralni, akkor a lovardában) lenmagot, mert a forrázott lenmag megelőzi a bélsálpangás miatti kólikát, tartósan álló, sérült vagy abból lábadozó lónak érdemes adni.

Esetlegesen vehetsz a lónak kiegészítő tápot, nyalósót, ezutóbbi jól jön.

2013. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyereg, heveder, kengyel, kengyelszíj, kantár szárral, zabla, lábvédők, munkafásli, fáslialátét, nyeregalátétek, nyereg alá zselé, futószár, futószárazó heveder, ostor,( martingál, szügyelő, segédszár, de ezek csak ha indokoltak), pataharang, fülvédő, polártakaró ( ha télen nyírva lesz akkor istálló és kinti téli takaró is kell), szőrkefe, gyökérkefe, fémvakaró, tajtékvonó, szivacs, patakaparó, patazsírfelkenő ecset, olló, sörény fésű, sörénygumi, kötőfék, vezetőszár, kamásli, pucolós doboz, nyalósó, sörényfény, rongy, sebfertőtlenítő, bethadin, mull lap, kötöző fásli, neogranormon, patazsír vagy olaj, bőrzsír, lósampon, vödör, légymaszk, légytakaró, kb. ennyi ami kell. Nekem még van jó pár cuccom,de azok igazából versenyzéshez kellenek meg táplálék kiegészítők.
2013. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!