Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akiknek lovak körüli munkája...

Akiknek lovak körüli munkája van - leírnátok a történeteteket?

Figyelt kérdés
Lovardavezető, túravezető, oktató, mindegy, mi, de kíváncsi vagyok, hogyan jutottatok el a célotokig! :)

2013. júl. 31. 09:26
 1/2 x) ***** válasza:

Hát hol is kezdjem... keresztapám egész életében lovakkal foglalkozott. Tőle tanultam meg lovagolni (és tulajdonképpen minden jót tőle tanultam). Tőle kaptam meg az első lovamat 14 éves koromban. Pár évig elvoltunk, nem volt semmi probléma, de mikor egyetemre mentem, kénytelen voltam bértartásba vinni, hiszen nagyon messze laktunk az egyetemtől, így nem tudtam volna hozzá hazajárkálni. Találtam egy viszonylag elfogadható helyet, eleinte fizettem rendesen a bértartást, de egyetemistaként ugye nem volt túl sok pénzem, az albérletet is fizetni kellett, stb. Szóval felajánlotta a vezető, hogy dolgozzak nála. Cserébe tarthattam ott a lovamat és a ráadás pénzt megkaptam fizetésként. Főleg istállómunka, lovak ápolása, átlovaglása volt a feladatom. Ezen kívül díjugratásban versenyeztem a lovarda színeiben (jó, nem profi versenyekre kell gondolni). Aztán végül is lediplomáztam, visszaköltöztem a régi házunkba. Közben keresztapám jópár lovat halmozott föl, mert mindig is nagy álmunk volt egy saját lovardát létrehozni. Ez természetesen nem volt olcsó dolog, sokat kellett építkezni, engedélyek, stb. Ezen kívül unokatesóm akkor kezdte a sulit, amire elég sokat kellett költeni. Pár hónapra kimentem külföldre dolgozni, hogy legyen egy kis pénzünk. Belföldön pedig lovardai munkákat végeztem elég sok helyen. Egyébként nagyon kevés igényes lovardával találkoztam azalatt az idő alatt... Aztán szépen lassan a semmiből sikerült felépíteni egy lovardát nekünk is. Beletelt 1 évbe mire valamennyi profit is jött belőle. Szerencsére a takarmányt mindig magunknak termeltük, így azon tudtunk egy keveset spórolni.

Mostmár viszonylag jól keresünk, szerencsére a környéken a miénk az egyetlen értékelhető lovarda. Gyerekeket lovagoltatunk, keresztapám oktatóként dolgozik. Én társtulajdonos vagyok, és van sok ember aki gyakran besegít. Van egy viszonylag állandó vendégkörünk, ahol mindenki ismer mindenkit. Szeretnénk majd táborokat meg különböző túrákat szervezni, de ez még nagyon a jövő zenéje. Nemrég született meg a kisfiam, szóval még csak most kezdek visszaszokni a lovagláshoz. :)

2013. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jaj de jó! :) Nekem is lovardaalapítás a célom, egyszerűen nem tudok letenni róla, hiába tudom, mennyire veszteséges üzem. Csak én jó nagy hátránnyal indulok, mert most vagyok 18 éves, és csak most kezdtem lovagolni, eddig sajnos nem tudtam az anyagiak miatt. Köszönöm a történetedet, jó volt olvasni! :) Egyébként melyik lovardáról van szó, ha esetleg publikus? :)
2013. júl. 31. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!