Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek se vagyok normális?

Szerintetek se vagyok normális?

Figyelt kérdés

Vettem 3 éve a lovamat, akkor volt a ló 15 éves, díjugratásban versenyző ló volt, én akkor kezdtem a versenyzést. 3 év alatt én is tapasztaltabb lettem, a lovam pedig a társam volt. Kb. fél éve nézte meg az orvos a lovat, és mondta, hogy a lábai már nem bírják, hogy többet ugorjon, ezért bár sík terepen használható, ugratásra nem. Én úgy döntöttem, hogy végleg nyugdíjazom a lovat, de nem fogom eladni, meg vágóra se küldeni, holott a lábán kívül semmi baja.

A lovardában, ahol tartva van, ott minden lovas azt mondja, hogy nem vagyok normális, 3 év még nem olyan hosszú idő, leadhatnám a vágóra vagy el is adhatnám. De én nem adom el.

Mivel az anyagi helyzetem lehetővé teszi, ezért most fogok majd egy új, fiatalabb lovat venni.

A kérdés, hogy szerintetek normális-e, hogy nem akarom eladni a lovat.


2013. aug. 2. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Normális, semmi közük hozzá, hogy mit csinálsz a lovaddal, ha akarod akkor 100 lovat veszel és csak nézegeted ahogy legelnek. Ennyi erővel minek tart valaki szobakutyát/macskát egyéb állatot, az is csak van magának.

Amúgy jó nagy patkány banda lehet, ha már nem szolgálja őket a ló akkor mehet vágóra, ilyen embreknek se fordítanék hátat egy sikátorban...

2013. aug. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
erre én csak egy dolgot szoktam mondani. az ember a "társát" nem küldi a vágóra.
2013. aug. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
előző vagyok. jól teszed, ha nem küldöd a halálba. ha van pénz etetni, akkor megérdemli, hogy 15 év "szolgálat" után méltó nyugdíjas évei legyenek. én alapból nem értem azt aki ennyire érzéketlen az állatokkal, mint a többiek. pont ők akik állatokkal foglalkoznak. egyhasznavehetetlen vén kutyust (nekem is van) sem küldünk a halálba. legalábbis én tuti nem.
2013. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mikor kérdezték, hogy miért nem küldöm vágóba, csak azt mondtam, hogy vele kezdtem el a versenyzői életemet, az első versenyen 2.-ak lettünk, és akaratlanul is az első verseny jut eszembe
2013. aug. 2. 07:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Életem első lova 10 évet élt nyugdíjasként nálunk (előtte 8 évig lovagoltam őt, versenyeztünk is), mert megsérült. 10 évig fogyasztotta a takarmányt, foglalta a helyet az istállóban, gondozni kellett, stb. Soha nem jutott eszembe, hogy lenne más lehetőség is, mint gondját viselni és szeretni haláláig.

10 év alatt, ha csak a tartási költségét számolod, pár egészséges, jó származású, tehetséges fiatal ló árát pakoltam bele. Tavaly halt meg szegény drágám. Bárcsak még ennél is többet adhattam volna neki. :-(

2013. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az ilyen emberek azok, akik nem érdemelnek lovat! Sőt, még csak lovak közelébe sem engedném őket! Mondd, miért kérdezel ilyet, hogy normális vagy-e azért, mert nem adod el/küldöd vágóra? Szerintem ennek kéne, hogy természetes legyen, főleg úgy, hogyha anyagilag megengedheted magadnak. Azok az emberek, akik egy lovat vágóra küldenének csak azért, mert ugrómunkára már nem használható, azok tipikusan olyanok, akik a lóban csak a vagyontárgyat látják, az üzletet. El nem tudom képzelni, hogy hogy lehet úgy lovat tartani, de mégcsak lovagolni is, hogy abban az állatban nem a társat látom, az érző lényt, akivel együtt dolgozom! És szerintem teljesen természetes, hogy az első versenyedről ő jut eszedbe, hiszen nem te egyedül versenyeztél, hanem ti ketten! A ló nem egy olyan dolog, mint egy bicikli, hogy amikor megunom, vagy eltörik valahol, akkor kigurítom a roncstelepre, és veszek egy másikat...Nem egy sporteszköz, hanem egy sporttárs. És szerintem, aki ezt nem képes felfogni, az nem érett meg ara, hogy lovakkal dolgozzon...És te ne kérdezz ilyet, hogy normális vagy-e, mert igen, az vagy. Ez lenne a normális. Az a nem normális, hogy sajnos ennyi sok olyan "lovas" van, aki emiatt hülyének néz téged....
2013. aug. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ló sem érdemli meg, hogy vágóhídra küldjék. Ha már idős ló, hadd élje le békében az utolsó néhány évét. Ne add fel, inkább tartsd meg, hiszen 3 évet végig versenyzett neked és szolgált neked, mindenben segített gondolom. Ne vidd vágóhídra mert ha már ennyit versenyeztél vele, ennyit lovagoltál rajta tartozol neki annyival, hogy hagyod hogy természetes halált haljon. Teljesen normális hogy nem akarod eladni. Mondok egy sztorit. Uncsitesóimnak régen volt egy lova. A neve Patás volt, sötétpej kanca volt és megöregedett. Baj volt a nyak csigolyáival, a lábával, nem tudott ugrani, sántított, alig tudott járni, beteg volt, és kellett hozzá 10 másodperc is hogy fel tudjon állni lefekvésből. Hemperegni egyáltalán nem tudott szegény, de egész életében segített az unokatesómnak: Versenyeztek néha, de csak ilyen kis versenyeken, lovagoltak és az uncsitesóm volt annyira hálás Patásnak hogy nem adta el. A ló náluk halt meg. Utána vett egy fiatal fekete ugrólovat Villámot. De a történet lényege, hogy nem adta el és vágóhídra sem küldte Patást. Mert hálás volt a lónak amiért egész életében hagyta hogy bénázzon és versenyezzen rajta. Tégy te is hasonlóképp! :)
2013. aug. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
úristen azok a nem normálisak akik vágóra küldenének egy lovat csak azért mert már nem tud ugrani! nem tudnék megválni attól a lótól aki 3 évig a társam volt és vele kezdtem el a versenyzést. nem tudom milyen társaságba jársz hogy ilyen hülyeségeket mondanak, nálunk a lovak az elsők ha tud ugratni, ha nem.
2013. szept. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!