Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovaglási stílusok...

Lászl kérdése:

Milyen lovaglási stílusok vannak a legszélesebb körben emlegetett angol és western mellett?

Figyelt kérdés
Nem sok információt találok pl. a mongolok ill. más hagyományosan lovas népek lovaglási stílusáról, lószerszámairól stb. A lovasíjászatban pl. külön "stílus" van jelen?

#lovasiskola #western lovaglás #lovasíjászat #angol lovaglás #mongol lovaglás #lovaglási stílusok #íjfeszítő
2013. aug. 2. 09:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én korábban jártam egy helyre, ahol "magyar" stílusban lovagoltak. Lovasíjász, magyar nyeregben. A nyereg maga egész más, és az egész lovaglási stílus különbözött az angoltól is, meg a westerntől is (gondolok itt a segítségekre például) . A lovasíjászatról pedig szerintem nem lehet elmondani, hogy külön stílus,mert ez attól függ ki mennyire veszi komolyan (illetve mennyi pénzt tud beleölni a dologba). Láttam már bemutatón is angol nyeregből lovasíjászkodni embereket, míg a hagyományos nyeregből, és felszereléssel egyaránt. :)
2013. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Van magyar stílus is, igaz, ahhoz van egy külön stílus. De minden lovaglásra más stílus van, másra kell figyelni, mások a szerszámok és más a technika.
2013. aug. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Munkalovaglást a western stíluson túl találsz a Hortobágyon is pl., eltér az az angoltól és a westerntől is, abszolút munkalovaglás, épp csak mi nem tettük pénzé, mint az amerikaiak.

Esetleg lehet említeni a lovasíjászatot vagy a dámalovaglást, de ezek jellemzően az angol stílusra épülnek, csak a szár-, vagy épp csizmasegítségek térnek el.

2013. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Erről a "magyar stílusról" mesélhetnétek, hogy milyen segítségeket használnak meg miegyéb... én azt hittem, ez már rég feledésbe merült, miután II. Lipót megtiltotta a magyar parasztnak a nyereghasználatot, majd később a nyereg alá tanított ló tartását is...
2013. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg fajta stílus van, szinte minden népnek megvannak a maga lovas szokásai. Nálunk persze a legismertebb a magyar (lovasíjász és csikós), de kínában és japánban is másfajta nyerget használnak a saját lófajtájukhoz.

Szerintem ahány fajta nyereg van, annyi lovaglási stílust különíthetünk el:

magyar lovasíjász nyereg [link]

csikós patrac [link]

spanyol nyereg [link]

japán nyereg [link]

Mindegyiknek megvan a maga célja, így már az angol ugró, díjlovas és egyéb nyergek is kissé másfajta lovaglási stílust követelnek meg (persze lehet ugrónyeregben is idomítani, de minek?)

2013. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezek szerint a csikós stílusnál a csikós nyereg használatos (patrac)? Vagy ez így nem helytálló?
2013. aug. 14. 09:34
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A patrac konkrétan azért jött létre, mert II. Lipót a betyárkodást úgy akarta megelőzni, hogy megtiltotta a nyereg birtoklását a parasztoknak. Akkor kezdték ezeket a patracokat csinálni, ami tüntetően nem nyereg, de azért mégis kissé kényelmesebbé teszi a lovaglást.

Pár év múlva a hátasló birtoklását is betiltotta a feneség, akkor jött a "megy a juhász a szamáron" korszak.

2013. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mindig is "rajongtam" a különféle elnyomókért, hihetetlen, hogy mennyi kárt tudtak/tudnak okozni.
2013. aug. 20. 05:47
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Van még a spanyol nyereg, ausztrál western nyereg, de az olasz "csikósoknak"is külön nyergük van. A lovasíjász nyereg biztonságosnak mondható mert magasított kápája van, nem annyira kényelmes min t az angol. Mivel a lovasíjász nyeregben folyamatosan ki kell emelkedned, és,hogy deréktól felfele egyenes legyél a lábaddal folyamatosan rugóznod kell.
2013. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 FannaL ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez mennyire számít lovaglási stílusnak, de van még a manapság felkapott Természetes lóhozállás. Ez nem összekeverendő a szabadidomítással, hisz ott még különféle trükköket is bevetnek. Van még a Monty, Parelli módszer is. De lehet ezek nem stílusok, az viszont tuti, hogy nem angol/western lovaglást csinálnak.
2013. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!