Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül 20 boxos...

Mennyibe kerül 20 boxos istálló építése?

Figyelt kérdés

Szeretném, hogy a legjobb legyen a lovaknak jó és tágas, nyerges, minden ilyen megtalálható legyen.Az önitató és az önetető mivel jobb h mi visszük nekik!(kérdés lenne)

[link]


ilyenre gondoltam, de csak arra a résznél ahol a boxból kijön egy kis hely ahol kinn tudnak lenni.



2013. aug. 2. 10:53
 1/10 A kérdező kommentje:
arra is kíváncsi lennék egy hónapban mennyibe kerülne?Mekkora hely kell szalma,széna tárolására ?Trágyát hova lehetne vinni?
2013. aug. 2. 10:56
 2/10 anonim ***** válasza:
hát olyan 50-60 milla biztos lenne :D
2013. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

mennyi m2 hely kellene?

900 elég?

2013. aug. 2. 11:07
 4/10 anonim ***** válasza:
50-60 millánál az ilyen sokkal többe kerül! Mert vegyük bele az építkezést, tető csináltatás, festés, stb... meg még utána az eltartása az állatoknak, az épületnek, számlák! Kizárt hogy egy ilyet egy hétköznapi ember állni tudna. 1 év alatt az egész lovardában milliók tűnnek el mert minden pénz. Ha viszont egy kisebb tanyát akarnál akkor szerintem 1000x jobban kijönnél anyagilag.
2013. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

900m2 a 20 boxos istállódra és esetleg egy kisebb takarmánytárolóra elég, másra nem. Ha 20 lovat szeretnél tartani, akkor minimálisan is 10 hektár területben gondolkozz és akkor még nagyon kevés a helyed, mert ekkora területen még nincs fél ha legelő/ló, ami legkevesebb szükséges. Persze lehet legeltetés nélkül is lovat tartani, csak úgy nekik nem olyan jó.

A 20 boxod alaphangon is 240 m2, de akkor ez csak a boxok területe. Folyosó, nyerges, abrakos, a lovásznak egy helyiség, mellékhelyiségek mindenképp szükségesek, ez újabb legalább 50 m2, de akkor nagyon konzervatív voltam.

20 lóhoz csak szénából meg kell venned egy évre vagy 250 bálát (megint konzervatív voltam) plusz a szalma. Ahhoz, hogy ezt betárold, komoly takarmánytárolóra van szükséged.

A trágyának elvileg építened kell betonos trágyatárolót és azt is meg kell oldanod, hogy időnként valaki elszállítsa a felgyülemlett trágyát. Kell legalább egy lovaglókarám, bár attól függően, milyen lovakat tartasz és mire, jól jöhet egy futószáras karám, egy díjnégyszög, esetleg egy fedeles is, bár ez utóbbi nélkül azért lehet élni. Ha komoly bértartásban gondolkodsz, akkor viszont kell fedeles, sőt, nem árt egy öltöző-zuhanyzó is a lovasoknak, zárható szekrényekkel.

Érdemes kialakítani egy vágtapályát, esetleg néhány terepugrással, ezt csinálhatod a lovaglópályáid körül. Az istálló mellé jól jön, ha van patamosód. És akkor még kellenek legalább jó talajú, kényelmes nagyságú karámok, ahol a lovak napközben lehetnek, de az ideális a villanypásztorral elkerített legelő lenne.

Bár a hivatalos leírások szerint elég fél hektár legelő per ló, én ezt nagyban cáfolnám. Nekünk bő 10 hektár legelőn van kinn jelenleg 20 ló, egy hónap alatt leették az összes füvet, kénytelenek vagyunk szénázni odakinn is. Akad még nekik némi legelnivaló, főleg, ha olykor eső is esne, de ahhoz édeskevés, hogy a napközbeni etetést kiváltsa. Csak elszórakoznak rajta meg némi vitaminhoz jutnak. Ennyi.

A 10 hektár terület helytől függően 5-15 millió, az istállód, ha a legegyszerűbb fajtát választod is, 10 millánál kevesebből nem jön ki. Tisztességes méretű takarmánytároló 2-3 milkáért vehető, bontott csarnok formájában, de azt is még össze kell rakni, szóval van rajt költség bőven.

10 hektár karbantartásához gépek is kellenek, minimálisan egy kistraktor, amelyikkel mozgatni tudod a bálákat, fogasolni a lovardát, a legelőt stb. Újabb pár milla.

Karámok, villanypásztor, a terület körbekerítése újabb sok millió.

A képen, amit linkeltél, legalább százmilliós beruházás látható.

2013. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ

de én nem szeretnék lovagoltatni max. ismerőst

de köszönöm a választ

2013. aug. 2. 11:55
 7/10 A kérdező kommentje:
50 hektár elég lenne?
2013. aug. 2. 12:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél lovagoltatni, akkor csak úgy tartani a lovakat? És őket miből fogod eltartani? Mert nem ám csak felépíteni kell a lovardát, és megvenni a lovakat.
2013. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tudom
2013. aug. 2. 18:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia.Inkább vegyél egy jobb,felszerelt lovardát ahol már mindent megvan.Megéri.Lovasok.hu-n találsz a lovas apróba..Olcsóbb lesz valamennyivel.
2013. aug. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!