Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A 140 centis póninkat lovagolh...

A 140 centis póninkat lovagolhatom komolyabban nyereggel, az én 50 kilómmal?

Figyelt kérdés

Megkaptuk dédapánk pónilovát mert ő már túl öreg gondozni. A lovat már 3 hónapja hoztuk át hozzánk. Teljesen egészséges, 11 éves, deres kanca. Kocsizik, belovagolt. Én még alig ültem rajta de mivel már 2 éve lovagolok, és most hogy nem járok lovagolni mert helyette saját lovam lett, azon gondolkoztam elbírna- e rövidebb- hosszabb távon engem. Itthon tartjuk, és van hogy (1 hetente 1x) nagyon vastag pokrócokat teszek a hátára, felkantározom (a kantárt még dédapánk akkor adta mikor elhoztuk a pónit), és kimegyek vele lovagolni a karámba ahol lassan sétálgatunk körbe egy kb. 20 percet. Minden nap lefutószárazom! Arra gondoltam viszont hogy veszünk neki egy nyerget, nyeregalátétet, bokavédőt...stb. de nem tudom hogy érdemes- e így komolyan lovagolni, hogy elfog-e bírni. Mellesleg mikor ülök rajta nem látszik hogy erőlködne alattam, vagy hogy nagyon megdolgozna, levetni se próbál a hátáról.


14/L



2013. aug. 2. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem simán :) 50 kiló nem sok neki, sok felnőtt is lovagol úgyanúgy hafikat, fjordokat.
2013. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó állapotban van, megfelelő az izomzata, akkor nyugodtan dolgozz vele, nem lesz semmi baja. 11 évesen teljesen jó korban van, az 50 kiló pedig egyáltalán nem sok neki, csak arra figyelj, hogy azért ne huppogj a hátába :)
2013. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 2. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 53 kilósan lovagolok egy 146 centi magas fjordot, terepezünk, ugrunk, szinte minden nap, kutya baja, néha még az edzőm is ráül, pedig ő 80 kg. Persze nem órákra, max. megmutat egy-két dolgot óra közben, hogy hogy kellene helyesen csinálni. De már én is ültem a barátnőm 140 centis, welsh kancáján, terepen is voltunk, ugyanolyan menős volt, mint amúgy, szerintem nyugodtan :)
2013. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!