Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen díjlovagló nyerget vegyek?

Milyen díjlovagló nyerget vegyek?

Figyelt kérdés
Olyat keresek aminek nagy combtámaszai vannak, mélyen ültet és korrekt díjlovas ülést biztosít. Kizárólag márkásat Kieffer, Stübben, Prestige, KenTaur stb. Ezek közül tudnátok ajánlani?
2013. aug. 3. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Ezek közül bármelyiket, nem véletlenül neves márkák, a Stübben, Kieffer, Prestige, Kentaur mind olyan márka, amelyekben megbízhatsz, és nem egy lóéletnyi időtartamra tervezhetsz velük. Hogy ezeken belül melyiket válaszd, az már a lovon is múlik, illetőleg ha a lóra jó, akkor onnantól egyéni preferencia, hogy neked személy szerint melyik kényelmesebb, melyikben érzed azt, hogy ez jobban ültet, vagy ennek megfelelőbb XY támasza, stb.

Nekem konkrétan Stübben nyergem van, egyik oldalon az egyik felrántószíjat kellett cseréltetnem, ennyi volt az összes hibája eddig, holott nem épp mai darab, fogalmazzunk úgy.

2013. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A jelenlegi nyerged milyen? Mert ebbe teljesen máshogy kell ülni...
2013. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rendszeres használat mellett mondjuk egy hét megszokni egy díjlovas nyerget legfeljebb, szóval szerintem ez nem ok arra, hogy inkább hagyja a francba az egészet, ha célzottan ilyet akar, annak oka van.

A fentebbi márkák amúgy agyszerűek, akármelyikben megbízhatsz, mint említettem, ami szembe jutott még, és kihagytam, hogy a Pfiff-től és Nortontól tartsd távol magad, van egy-két jó nyergük, rendszerint csillagászati áron, ami még megfizethető, az meg sokszor pocsék minőség.

2013. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A mostani nyergem is díjlovas. Most akarok venni újat amiben versenyezhetek, meg kicsit könnyebb kiülni a lovamnak az extra mozgását. Csak nem tudok dönteni, hogy melyik lenne ezek közül a legjobb.
2013. aug. 3. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Stübbent láttam pár hónapja 280-ért :) egy igazi fotel volt, de komolyan :D
2013. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én a Kieffer Lechet ajánlom.
2013. aug. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem stübben scandicam van, csak ajánlani tudom :)

egy "hátránya" van, kétféle bőrből készül, a térdtámasznál sokkal kényesebb, vigyázni kell rá, gyakrabban kell ápolni.

2013. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!