Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szállítanánk de lehet?

Lovat szállítanánk de lehet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet ,hogy mennénk egy lovas napra barátnőmmel és a lovával.A hely ahol lenne 40 percre van ide.Lószállítónk nincs de bérelünk.A mi kocsinkal mennénk de nem tudjuk ,hogy a ló+a szállító belefér e a vontatható kg-ba.

Szóval egy kb. ilyen szállító hány kg lehet?:

[link]

700 kg vontatható a kocsival.A ló pedig egy fjord póni 138 cm.

[link]

ez lenne az a paci.

Szerintetek a kocsi elbírja húzni a pacival együtt a szállítót?


2013. aug. 3. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az autó papírjain rajta van hogy mennyit húzhat. Illetve a lószállítóén is hogy hány kg illetve mennyi lehet az össztömege. Ha több az össztömeg mint amit húzhat az autó az sem akkora gond ha nem találkoztok rendőrrel. Tudni kéne kb hány kiló a ló plusz a lószállító és ha az belefér a vontatható súlyba akkor nem veszélyes szállítani csak tényleg ne legyen rendőr. Az autónak ugyanis nem csak elindìtani kell a futót hanem meg is kell tudni fognia!
2013. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előttem valaki belinkelte a cikket, amelyben jól le van írva, mit hogyan lehet vontatni - ezzel kapcsban nem sokat lehet hozzátenni, nézzétek meg a forgalmikat és kész.

Viszont: én nagyon nem ajánlom, hogy teljesen gyakorlatlanul lovat szállítsatok! Bár ha az össztömeg 3500 alatt van, elvileg nincs akadálya a dolognak, de a ló élő állat, nem holt tömeg, ő maga is mozog a futóban, amit érezni fogsz szállítás közben (ez a kisebbik gond), de ha nem tudod, hogy kanyarodj, hogyan fékezz stb. akkor egyrészt a ló komolyan sérülhet, másrészt egy életre elvehetitek a kedvét a szállítástól. A ló nem 4 mázsa fa, ami majd odaér valahogy, ahová kell... Kérjetek meg valakit, akinek gyakorlata van, hogy vigye el a lovat, jobban jártok!

2013. aug. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gabkához annyit tennék még hozzá, hogy ha óvatosak vagytok, szerintem szállíthatjátok magatok, mi is magunk vittük versenyre a lovunkat, pedig nem volt gyakorlatunk. Lassan, óvatosan kell menni, és ha először csináljátok, mindenképp álljatok meg sűrűn, és nézzétek meg, hogy van hátul a ló.
2013. aug. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha senki se szállít lovat, akinek nincs gyakorlata, idővel elfogynak azok, akiknek van (kiöregednek, stb), valahogy gyakorlatot kell szerezni.

40 perces távot én mondjuk simán átlovagolnék, ha ez megoldható, ha nem, akkor jobb, ha a szállítóval megában, üresen is tesztek egy-két kört a közelben, megnézitek, hogy lehet vele fordulni, fékezni, stb., mielőtt egyből élesben durr bele neki elindultok.

2013. aug. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyesmi volt a lószállítónk, bár papíron 1,5-es volt és csak 750kg-ra volt vizsgáztatva(össztömeg), simán tudtuk húzni, de a forgalmikban benne van, egy kis matek és kiderül, hogy húzható-e B-s jogosítvánnyal és hogy az autó vontathatja-e. Még valami, ha mondjuk az autó 700Kg-ot vontat én nem húznék vele többet, mert nálunk 600 volt a lószállító önsúlya és 750-re volt vizsgáztatva és valljuk be nem 150 kg 1,5 ló!! Tehát azért erre figyelnék. Meg érdemes menni egy kört, az üres futóval.
2013. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!