Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ahová járok, az jó lovardának...

Ahová járok, az jó lovardának számít?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon barátságos, meg mindenki kedves, az oktatók jól tanítanak. 2 lovon lovagolhatok felváltva(mert két oktató van futószáron, és akinél vagyok, neki kettő van, meg a másiknak is). Az árak sem borsosak:

futószár 30 perc - 1500 ft.

osztály 60 perc - 2000 ft.(ez lehet magánóra is, ugyanennyibe kerül)

terep 60 perc - 2500 ft.

Kb fél év amire levesznek futószárról, de addigra megtanítják mindegyik jármódot(lépés, ügetés(könnyű-tan) és a vágtát is futószáron) Vélemény? :)



2013. aug. 4. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

"Kb fél év amire levesznek futószárról,"


Na de kérdés, hogy fél év alatt 3-szor vagy minden nap jársz lovagolni?

2013. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
heti egyszer, de már első nap elkezdték tanítani az ügetést, és már csak könnyű ügetés közben csúszkálok néha le kéz-kengyel nélkül. Amúgy táborban is voltam, ott napi kétszer lovagoltunk 20 percet, meg tegnap is fél órát, jövőhéten is megyek :).
2013. aug. 4. 16:57
 3/14 Lipton18 válasza:
Rögtön első nap elkezdték tanítani az ügetést?Az első néhány alkalommal még csak biztossá kéne tenni az ülésedet a lovon, feladatokat csinálni a hátán(magastartás, megfordulás, bokaérintés..stb.)
2013. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát, itt nem így megy, de majd ah leszednek futószárról, nagyon kemény edzőm lesz, meg jól is oktat. Ui: megjegyzem, a mostani oktatóm mondta, hogy be fog keményíteni, szóval elképzelhető lesz az ilysmi :)
2013. aug. 4. 17:55
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy csak annyit írtál, hogy az oktatók jól tanítanak. Ez nem biztos, hogy így van. Ez miben nyilvánul meg?
2013. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kemények, mindig figyelnek arra, hogy mit csinálsz, rögtön szólnak ha valamit nem úgy csinálok, ahogy kéne.. meg az az edző aki futószár után lesz, már régebb óta tanít, több helyen, és versenyeznek a tanítványai... szóval rossz nem lehet :D
2013. aug. 4. 18:26
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Kezdőként azt, hogy milyen az oktatód, valószínűleg nehéz jól besaccolni, hogy versenyeznek tanítványai, az sem jelent sokat. Szerintem azért nem olyan gáz, ha első órán már ügettél, attól is függ, hány éves vagy. Az is jó jel, hogy kengyel nélkül tanítanak. Voltizshevederrel, vagy nyereggel kezdtél? Ha voltizshevederrel, az szerintem jobb. Még az is sokat elmond a helyről, hogy hogy tartják a lovakat. Mekkora a legelő? (Optimális lovanként minimum fél ha.) Mennyit vannak kint? (Szerintem jó, ha csak este nincsenek - ha nincs legelő, akkor karámban.) Ha bokszos tartásban vannak, mekkora a boksz? (Min. 3x3 méternek kéne lennie.) Ugye nincs állásban egyik sem? Mennyi széna van a lovak alatt? (Ha éppenhogycsak nem a boksz talaján állnak, az nem jó.) Miből van a bokszok talaja? (A lehetőségek közül a beton a legrosszabb.) Az iskolalovak mennyit mennek egy nap alatt? (2, max. 3 óránál remélhetőleg sosem többet.) Ugye rendszeresen felülnek rájuk az oktatók is?

Most hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

2013. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
12 éves vagyok, nem szerintem nincs voltizsheveder sajnos, de szerintem ez nem olyan nagy gond. A legelő jó nagy, kb. akkor szinte, mint a lovaglópálya(vagy nagyobb). Elég sokat viszik ki őket, délelőtt-délután, estére beviszik őket, azt hiszem. A boksz szerintem van akkora, van széna alattuk, bár van még az istállóban kettő külön kialakítva ott nem láttam valamiért(?), de a többi négynél van. Nem tudom megítélni, asszem beton. Lovagolnak 4 lovat, jövőhéten sajnos elég sokat kell majd őket, mert 16-an mennek a táborba(kell a bevétel a lovardának, gondolom az ő döntésük). Az oktatóké a lovak, van két 16-18 éves lány, 2 az egyiké 2 a másiké akiket lehet lovagolni. Szerintem ennyi lenne :)
2013. aug. 4. 22:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat de gyerekek tanítanak lovagolni?

Remélem csak félre értettem ha igen bocsánat.

Mellesleg hogy hívják a lovardát?

2013. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy a 16-18 éves lányok gyerekek lennének. :)
2013. aug. 6. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!